Искам да спя

  • 4 098
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 336
  Когато бебето ми се роди 7 денонощия в болницата почти не бях спала. Имах чувството, че е дошъл края на света. После се почнаха едни колики, повръщане и т.н. Напоследък се улавям, че ако съм спала 5 часа без прекъсване съм много свежа  Crazy. Явно свикнах с режима на бебо. Дано при вас е само период и да отшуми скоро. Но чак за бесене - недей така де.

# 61
  • Мнения: 1 049
И на мен ми беше най-трудно с безсьнието. Но от опит мога да ти кажа, само не прави тази грешка като мен да домакинстваш докато бебето спи. Поне се убедих в това (като ми го казваха тогава не слушах), но ако един ден дай Боже имаме второ детенце още на мига, в който заспи и аз ще лягам дори и само за да си почина. Всичко друго е безсмислено изтощение и изнервяне, което не е от полза за никого.  Hug

# 62
  • Мнения: 1 409
Същата работа е и при нас.Вече стана на годинка и пак продължава да се буди по хиляда пъти на нощ.Сам не иска да стои,задължително трябва да има някой при него.Поне от известно време започна да спи следобяд и аз лягам с него.Теглих една на домашната работа,когато мога тогава,в крайна сметка трябва и почивка,иначе до къде ще стигнем.

# 63
  • България
  • Мнения: 181
 И моето мнение клони към зъбките. Пък ако те притеснява това състояние, може да подпиташ и педито си - какмо мисли.

# 64
  • Мнения: 1 367
Не мога да разбера от какво се оплакваш толкова... Thinking
Моя син до една година и малко не спеше по цяла нощ.
Имало за този период сумарно сигурно една седмица дето
да съм спала повече през нощта. И на мен ми се спеше,
но това е положението. Стискаш зъби и това е. Ще свикнеш Peace

Може да не му стига вече вечерята, може да му растат зъбки,
може да му е топло, може да му е студено, може да сънува....


Това че има майки,на които им е по-зле от мен,означава ли че не мога да търся съвети и помощ?
Ами спи ми се-оплаквам се.Това е,знам че има деца които и колкото моя хубостник не спят,знам че като съм станал майка е трябвало да съм подготвена,ама ей го на-не съм.Рязката промяна в настроението на сина ми ми се отрази зле,не съм я очаквала и сега търся съвети тук при вас и не съм очаквала да ме нападат,ама както се убедих вече-очаквай неочакваното Whistling
Благодаря на всички,които се включиха,стискам съби и се надявам да период,който рано или късно ще премине.Ако не ще го чакам да се ожени и да тормози снахата Joy
Оооо,тук нищо не трябва да те изненадва,мила.Можеш да бъдеш нападната,дори да се интересуваш какво е времето навън.Не мога да приема реплики от сорта на "не разбирам от какво се оплакваш" и други такива.Ами нали затова го има този форум-да си поговорим,да се оплачем,да потърсим съвет.Не се впрягай на такива изказвания.По темата-наистина е период и отминава,но дотогава ти трябват търпение и здрави нерви.Както са ти посъветвали вече,използвай времето,докато детето спи,за да почиваш и ти-ще спиш ли,ще си лежиш ли или просто ще си обърнеш внимание-ти си преценяваш.Помага,повярвай ми.А домакинската работа не можеш ли да я поотлагаш за вечер,като се върне съпругът да погледа малко детето?При нас ревливият период е в момента,с тази разлика,че слава Богу нощем спи.През деня честичко си търси за какво да реве и направо пищи,ако не стане по неговата.Но той вече е по-голям и решенията на проблема са по-различни.Стискам ти палци по-бързичко да премине този период,че наистина безсънието мори ужасно! Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 7 190
За домашната работа - теглете ѝ една докато са ви малки бебетата.
Да свикнете с не най-идеалния дом, че после даже и да се изтрепе човек да чисти и подрежда - файда няма.
И задължително сън за мама докато бебчо спи!
Спомням си как първите три месеца ходех като сомнабул от неспане. Ужас беше.

# 66
  • Мнения: 2 757
Да не са го урочасали? Може някой да е преценил, че ти стига лесно майчинство, сега е време да опиташ и от трудното. Всъщност не разбрах помощ ли очакваш от нас, разбиране ли... Ако е второто - имаш моето. От личен опит знам колко голям проблем е да не можеш да спиш. Намери някой да върши къщната работа, за да можеш да спиш докато спи детето. Или някой да гледа детето за да можеш да спиш. От моето дълго мислене по същия проблем стигнах до извода, че ми трябва (както и на теб) въпросният вид помощ. Никой не може да ти каже дали го болят съби. Пробвай с нещо успокояващо венеца, ако помогне добре. Ако са кошмари не знам кво да правиш. За всеки случай го заведи при някой поп да му чете против уроки

# 67
  • Мнения: 3 376
С какво го храниш вечер?Да не би да е някоя по-тежка храна или такава,която не му понася и да го боли стомахчето нощем?

Наистина опитай с Калгел или има едни хомеопатични таблетки,които се дават при никнене на зъбки.Има и такива за наспокоен сън,аз съм давала на сина ми докато се успокоят нещата и после ги спирам.Само няколко пъти ми се наложи да ги ползвам,но имаха страхотен ефект.

Сигурно е кисел,защото не може да се наспи нощем.Както и майка му Laughing-сама виждаш колко е важен съня Peace

# 68
  • Мнения: 387
Здравей ,надявам се скоро да отмине този период ,дано да са били зъбки  ...и при мен едната от близначките ми се буди доста често-хапва,пийва водичка ,говори ми в 5.00ч   Crazy и така...........Търпя и се моля да отмине по-бързо всичко това и да си спинкаме най-после спокойно ......На теб го желяа също ..........Търпение   bouquet

# 69
  • Мнения: 127
Да си дам отчета от тази нощ Laughing
Снощи не поиска да си изпие млякото,смукна около 80мл само,а пие по принцип по 220мл.Както и да е...Беше много уморен и отказа да яде и заспа след банята,събуди се към 12 часа(банята беше в 20,30),дадох му да хапне и заспа докъто ядеше и така до 7 сутринта... Whistling
Дали не е гладно милото нощем и затова да се сърди,аз с него незнам какво е нощно хранене,до третия му месец се будеше нощем,слагах го на цицата и той сукне няколко пъти,нагуша се хубаво и заспива сладко.След това престана да се буди и спеше здраво.Да пробвам ли като се разбеснее нощем да му давам да яде? Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 3 092
Да пробвам ли като се разбеснее нощем да му давам да яде? Rolling Eyes
ами защо не ... нали не може да ти каже какво му е ...може пък и да е гладен  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 44 102
Да си дам отчета от тази нощ Laughing
Снощи не поиска да си изпие млякото,смукна около 80мл само,а пие по принцип по 220мл.Както и да е...Беше много уморен и отказа да яде и заспа след банята,събуди се към 12 часа(банята беше в 20,30),дадох му да хапне и заспа докъто ядеше и така до 7 сутринта... Whistling
Дали не е гладно милото нощем и затова да се сърди,аз с него незнам какво е нощно хранене,до третия му месец се будеше нощем,слагах го на цицата и той сукне няколко пъти,нагуша се хубаво и заспива сладко.След това престана да се буди и спеше здраво.Да пробвам ли като се разбеснее нощем да му давам да яде? Rolling Eyes

Ооо като нищо, че това е първото което се пробва дали е глад или жажда.
Има не едно дете почнало чак на 6м да търси нощно ядене...може да пробваш вечер да даваш нещо по-засищащо от мляко.

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дай му да яде-може да е гладен

# 73
  • Мнения: 1 367
Дай му да яде-може да е гладен
Да,това е добра идея.Ако не е гладен,поне тази причина ще ти отпадне от списъка с възможности.Дано да е това,че поне вече да знаеш какво да правиш.Нощното хранене е далеч по-малкото зло от ревове цяла нощ.Успех,мила!

# 74
  • Мнения: 2 757
Mисля, че не е добра идея топръв да го учиш да яде нощем. Давай му през деня повече ядене, за да си набавя необходимата енергия. Не е зор точно вечер преди лягане да яде много, както виждаш може и да не иска. Защото кога ще се храниш е въпрос на навик, а не въпрос на нужди. Нуждите се измерват в калории, които ако приема през деня, нощем няма да му се налага да яде. Освен това според мен детето едва ли е гладно. Просто смученето на млякото до успокоява и като му напълни коремчето е нормално да му улесни заспиването. Но като цяло нито за теб, нито за детето е добре да му се създава навик да яде нощем

Общи условия

Активация на акаунт