Примерно захранване

  • 11 117
  • 160
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 669
Днес бяхме при педито, и тъй като другата седмица правим 6 месеца, каза да въведем месните пюрета и  жълтък, обаче да редуваме месно и зеленчуково пюре, а жълтъкът се слагал в зеленчуковото и в никакъв случай в месното... Това от нашето педи... Вие как бихте постъпили???  newsm78

# 76
  • Мнения: 425
Ще следя темата че и мен ме вълнува това захранване.И как не -та то си е важна стъпка в живота на бебчо Grinning
Педито каза на 4 месеца и половина да запо4на,със зеленчуково пюре.т.е след 1 месец
След голямата каша в главата ми започна да ми се оформя какво точно да правя.
И все пак толкова още въпроси има в глават ми ooooh!


# 77
ianitza внимавай с кисела, защото някъде бях чела че / този от пакетчета / се прави с пшенично нишесте и съдържа глутен!!!

# 78
  • Мнения: 3 034
На мен ми се струва, че дъщеря ми направи още по-големи бузи след като въведох кашата, но може и да греша, иначе тя  на 5 месеца беше 68 см. и 7.500 кг., което е нормално/ така поне си мисля/. От царевичната вземи 2 кутии, защото е толкова вкусна и ще се изкушиш да си хапваш и ти. Шегичка Laughing Иначе си права, ще изчакам малко след 6 месец и ще дам месо, или пюре с такова или ще готвя.

според мен си е до структура и ген - моят син е 7.200 кг, а е вече 71 см, няма гривнички, едни крачета има кат кренвирши, пък си яде детето  Laughing като проходят, а даже и само като пропълзят, толкова енергия изразходват, че едва ли нещо ще им остане от бебешкото натрупване  Peace

а защо жълтъкът да се слага в зеленчуково пюре, на моите упътвания не пише такова нещо  newsm78 пише след 6-тия месец да давам жълтък на сварено яйце - толкоз  Grinning

# 79
  • Мнения: 5 940
а защо жълтъкът да се слага в зеленчуково пюре, на моите упътвания не пише такова нещо  newsm78 пише след 6-тия месец да давам жълтък на сварено яйце - толкоз  Grinning


Защото от жълтъка децата обикновено се давят, когато не се приема с нещо друго. Пробвай да изядеш едно твърдо сварено яйце и виж какъв е резултата, полепва по устната кухина, по езика, труден е за преглъщане.

# 80
  • Мнения: 583
ianitza внимавай с кисела, защото някъде бях чела че / този от пакетчета / се прави с пшенично нишесте и съдържа глутен!!!

     На този който съм купила пише, че е с царевично, но няма да го дам сега, защото е чиста химия. Педиатъра ни каза, да избягвам всичко, което е оцветено / сапун, кисел в пакетче и т.н/ Peace

# 81
  • Мнения: 5 940
И друга причина би могла да бъде по-доброто усвояване на желязото в комбинация с витамин С, който се предполага, че съществува в минимални количества в зеленчуковите пюрета. Смесването на жълътък с месно пюре може да доведе до протеиново пренасищане.

# 82
  • Мнения: 583
На мен ми се струва, че дъщеря ми направи още по-големи бузи след като въведох кашата, но може и да греша, иначе тя  на 5 месеца беше 68 см. и 7.500 кг., което е нормално/ така поне си мисля/. От царевичната вземи 2 кутии, защото е толкова вкусна и ще се изкушиш да си хапваш и ти. Шегичка Laughing Иначе си права, ще изчакам малко след 6 месец и ще дам месо, или пюре с такова или ще готвя.

според мен си е до структура и ген - моят син е 7.200 кг, а е вече 71 см, няма гривнички, едни крачета има кат кренвирши, пък си яде детето  Laughing като проходят, а даже и само като пропълзят, толкова енергия изразходват, че едва ли нещо ще им остане от бебешкото натрупване  Peace

а защо жълтъкът да се слага в зеленчуково пюре, на моите упътвания не пише такова нещо  newsm78 пише след 6-тия месец да давам жълтък на сварено яйце - толкоз  Grinning

Добре смачкан жълтък може да се слага в млякото, в зеленчуковото или плодово  пюре/ няма да промени вкуса и няма опасност от задавяне/. Може да е до  ген, но дъщеря ми се роди с гривнички , а беше едва 3.150 кг., иначе и двамата с баща й сме били пухкави бебета. След това обаче, на мен в детската градина ми бяха изписали чай за апетит, защото бях слабичка. Mr. Green Mr. Green С една дума- права си, в повечето случай бебешките натрупвания изчезват.

# 83
  • Мнения: 3 034
И друга причина би могла да бъде по-доброто усвояване на желязото в комбинация с витамин С, който се предполага, че съществува в минимални количества в зеленчуковите пюрета. Смесването на жълътък с месно пюре може да доведе до протеиново пренасищане.

ясно, благодаря   bouquet

# 84
  • Мнения: 991
Sad ами незнам... той не ми даде никакви насоки, нито брошури... каза само да почваме с кашите. Аз уж му зададох един куп въпроси, ноо... незнаех, че е грешно да давам смесени  каши ... виж за това никъде нищо не съм чела...  И тъй като мама ми прати един кашон каши от БГ-я, аз започнах да ги давам.... ами сега ?? Уж толкова четох и внимавах... пак съм в грешка значи... ooooh!
Благодаря ти за съвета simplyaven ще мисля да сменям тактиката ама... как... незнам....

P.S. Ааа относно количеството аз слагам също 2 с.л. каша, но в 80 мл. формула и го дохранвам с още 80мл мляко. Общо давам 160мл. мляко 6 пъти дневно.

Вчера бяхме на лекар и на мен ми препоръчаха същото, защото малката почвала да заслабва (6400/64.5). Педиатърката каза да започна с чиста каша като от по-рядка мина на по-гъста и след като беба свикне с лъжицата да почна да добавям плодови и зеленчукови пюрета, а след като навърши 6 м. можело и сурови настъргани плодове и зеленчуци.

Аз така или иначе от няколко дни давам пюрета - засега моркови и сладки картофи. Бебка вече надобря с лъжичката. КАто навърши пет месеца смятам да почна с кашите. Дотогава ще въвеждам различни зеленчуци в малки дози.

# 85
Добре де, сега тъй като така и така съм почнала с кашите и вече съм дала смесена каша "ориз и морков" - моркова брои ли се като зеленчук, който вече съм дала или тези от кашите не се броят?!... и като му давам пюре само с  морков пак ли трябва да му давам лъжичка по лъжичка??
Уффф ... извинявам се за глупавите въпрси ама вече в главата ми е абсолютна и 100 процентова КАША  ooooh!

# 86
  • Мнения: 3 034
не се втелясвай твърде  Wink ти дай малко пюре и виж дали детето ще го приеме охотно. може да дадеш и половин пюре наведнъж, но ако има реакция (алергична) тя би била много по-силна ако количеството е голямо. затова е по-добре по малко да се дава, все пак са малки бебета и евентуална алергия може да им се отрази зле. освен това тези зеленчуци в кашите все си мисля, че са доста преработени, не знам колко е останало от зеленчука преди да влезе в кашата. аз бих си захранила с две-три лъжички, за да го следя детето за реакция.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз желтък още не съм дала,че изчакам да захладнее времето.
А за кисела,правя го сама с царевично нишесте+плодово пюре,Лъчезара страшно го харесва.

# 88
  • Мнения: 276
Искам да ви питам нещо.Вашите деца по колко АМ хапваха когато бяха на 2 седмици.На мен ми казаха да започна с 30мл.и като водя че не му стига да ги увелича.Сега съм му ги дигнала на 40мл.Питам ви защото  на кутията пише че трябва да изяда от 60мл-90мл.и ми стана много странно. Shocked

# 89
  • София
  • Мнения: 3 688
Искам да ви питам нещо.Вашите деца по колко АМ хапваха когато бяха на 2 седмици.На мен ми казаха да започна с 30мл.и като водя че не му стига да ги увелича.Сега съм му ги дигнала на 40мл.Питам ви защото  на кутията пише че трябва да изяда от 60мл-90мл.и ми стана много странно. Shocked
Пробвай да му направиш 90мл вода +АМ и ако го изпие значи му е добре.По това време аз само кърмех Лъчезара и немога да ти отговоря в грамове,но не дръж детето гладно само защото на кутията пише друго.

Общи условия

Активация на акаунт