Вкъщи с обувки?

  • 20 016
  • 410
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 641
А лягате ли с обувките си в чаршафите като цивилизованите Американци?

# 76
  • Мнения: 282
Аз не изисквам от гостите си да се събуват.
Не виждам какво толкова ще ми изцапат.
Гостите не обикалят цялата къща, обикновено влизат и сядат в хола, от входната врата до дивана в хола са не повече от 10-12 крачки, килими, мокети и други боклукосъбирачи не ползвам, хола е само на паркет, не е толкова сложно като си отидат хората да забърша пътечката, по която минали с мопа.
Дори и да се наложи да походят повечко, до талетната или мивката например, пак минават през паркет или теракот, така че чистенето прри всички положения ми отнема не повече от 2-3 минути.

# 77
  • Мнения: 46 515
... Не си ми прочела предния пост!

Така е Embarassed

# 78
  • Мнения: 45

Освен това винаги има риск, на гостенина да му миришат краката, случвало ми се е, въпреки молбите човека се събу. Ами беше много конфузно за всички, вече не се събува Simple Smile))



 smile3544


А лягате ли с обувките си в чаршафите като цивилизованите Американци?

Ха, ха. Естествено! След като сме си изяли ориза с пръсти, като цивилизованите Китайци.  Joy Joy Joy

# 79
  • varna
  • Мнения: 676
 newsm44 smile3508 newsm62Рамбо,ходенето в къщи с обувки няма нищо общо с последния ти въпрос.Но ако се наложи,да ,и с обувките ще легна.Хайде,очаквам куршуми

# 80
  • Мнения: 641
newsm44 smile3508 newsm62Рамбо,ходенето в къщи с обувки няма нищо общо с последния ти въпрос.Но ако се наложи,да ,и с обувките ще легна.Хайде,очаквам куршуми
#2gunfire #2gunfire #2gunfire

Стига ли ти? Laughing

# 81
  • Мнения: 641
Цитат на: Цитат
Ха, ха. Естествено! След като сме си изяли ориза с пръсти, като цивилизованите Китайци.  Joy Joy Joy

Знаех си, че съм селска, ориенталска и нецивилизована ама що ли се набутах тук... Crazy Joy

# 82
  • Мнения: 4 733
Тая тема взе да прилича на онази, в която се точат локуми как изневярата заздравявала брака. Носете си обувките у дома, търкайте килими и т.н обаче като гледам колко фекалии има по пътечката в градинката до нашия блок и до много други, чудно ми е ако госта ви е минал баш през нея гот ли ще ви е след гостуването му?
 Ама това са разсъждения на провинциалистка. Вие в големите градове акита по улиците нямате  Mr. Green
Знаех си, че съм селска, ориенталска и нецивилизована
И аз съм от пръчките, не си сама  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 45

Знаех си, че съм селска, ориенталска и нецивилизована ама що ли се набутах тук... Crazy Joy

 Wink Е как защо? За да се ошлайфаш, че и безплатно!  Joy Hug  bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 5 727
Личи си как някой скучаят и се опитват да се направят на оригинални  smile3521
Мопа изобщо не чисти.Той бърше и маже.Никой не може да ме обеди в противното.

# 85
  • Мнения: 45
Личи си как някой скучаят и се опитват да се направят на оригинални  smile3521
Мопа изобщо не чисти.Той бърше и маже.Никой не може да ме обеди в противното.

Права си, нямам работа в момента. Мопа почива.  Laughing

Ето тук една идея и за перфектните чистофайници  Joy



# 86
  • Варна
  • Мнения: 355
Изглежда аз съм от отбора на селянките, провинциалистките и ориенталките. Ама вкъщи се събуват хората.

От постовете на повечето, дали мнение, ми се струва, че у тях организират само светски събития и всичките им гости са от висшето общество и си ходят постоянно с едни такива тоалети, с които ако  си събуеш обувките и си нищо. В това естествено няма нищо лошо, но с тези хора просто не сме от една черга и няма как да сравняваме навици, обноски и т.н. Все пак аз съм от село Варна, а те може би си имат прислуга, която им чисти.

Вкъщи обаче каним само приятели, не идва всеки срещнат, така че и без да ги моля, хората се събуват, защото знаят, че съвременните хора имат и други ангажименти, освен да чистят прахта и л****та от подметките.

Не смятам, че това дали се събуват гостите ми е признак на произход и възпитание, не разбирам защо, хората, избрали да не карат другите да се събуват, се смятат за по-висша класа и обиждат останалите. Както беше споменат и преди, просто е въпрос на избор.

# 87
  • Мнения: 4 514

Вярвате ли, че пък аз съм била в къщи в България, граждански  Joy, в които ме е било гнус да се събуя?!  Whistling
Да не си била снощи у нас?  Joy
Беше толкова мръсно снощи, преди да изчистя, че когато ми дойдоха приятели на гости (да си вземат нещо, не каня гости на мръсно Mr. Green), ги помолих да не се събуват, за да не си цапат краката, така и така ще чистя после. Обаче те - учтиви, учтиви - се събуха даже пред входната врата!  ooooh!  Joy

# 88
  • Мнения: 4 841
Винаги съм се чудела на популярността на тази култова тема и скоростта, с която набира страници...

Нали "Моят дом е моята крепост" - значи, в моят дом аз определям правилата, какво ви интересува кой какво мисли по въпроса?
Ако болшинството от хората реши да си облекчава нуждите на терасата, примерно, това ще ви накара ли и вие да го правите???

# 89
  • Мнения: 730
Винаги съм се чудела на популярността на тази култова тема и скоростта, с която набира страници...

Нали "Моят дом е моята крепост" - значи, в моят дом аз определям правилата, какво ви интересува кой какво мисли по въпроса?
Ако болшинството от хората реши да си облекчава нуждите на терасата, примерно, това ще ви накара ли и вие да го правите???


Да бе, и как да не се включи човек в нея? Ако не да покаже колко е далеч от селския манталитет, като заявява , че внасянето на  мръсотията от улиците в дома му  не е от значение, то поне да има актуална информация в заформилия се дебат- тъй личностно  и нравствено определящ, кои са повече- селяните, или интелектуалците.

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 12:23 от Dayli

Общи условия

Активация на акаунт