Юлски бебета 82

  • 16 094
  • 276
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 223
Скъпи, прибрах се  Joy  Вчера.

Изписването мина супер: с шампанско (от болницата) и сълзи (щото Алекс беше гладен)... и насред снимките мама седна и си го накърми Crazy

Моят син се роди с перфектни показатели не е бил никак преносен  Wink  Никакви жълтеници и глупости нямаме (чук-чук на дърво). Извадиха го от корема на мама 12 минути след 16-тия час Simple Smile После ми го носиха да си го виждам докато още не бях човек от упойките и още на другата сутрин (а не 24 часа след операцията) си го взех при мен и от тогава се кърмим и се оправяме сами тримата. Викала съм ги (съобразяваха се с всички желания на клиента, пардон пациента Simple Smile ), само за къпане, сменяне на памперси и аз да си взема душ. Иначе Алекс беше при мама и постоянно и я направи най-щастливата на света  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Искам да ви кажа, че минах през рая и ада. Адът - секцио не ми се размина и още се чудя как хората избират това доброволно. При все, че целият екип бяха страхотни (обичам ги тия хора), музика ми пуснаха, мъжът ми беше до мен и му стисках ръката, аз не можах да преживея психически, че не мога да си родя нормално детето. А всичко беше започнало перфектно. В крайна сметка когато го извадиха веднага ми го подадоха да го целуна и гушна... един велик момент. Всичко се забравя и отминава. Сега съм щастлива до безкрайност!

Искам да изкажа специални благодарности на Белинда, която през последните седмици беше моят личен психолог и приятел, на Тити, че ми сгря душата като ми се обади, също на Астарта, на Душичката, Катче, Майра (ох пропускам много, не ми се сърдете, моля)... НА ВСИЧКИ, КОИТО МИ СЕ ОБАДИХА И МИ ПРАТИХА СМС-и, ХОРА, БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ Simple Smile Имах слаби моменти и ми беше много мъчно и щастливо едновременно и вие ми помогнахте доста, да знаете. Агата, супер ценни съвети ми даде!!!  Heart Eyes

С Дуци двете си бяхме опора през цялото време, комуникацията беше интензивна. Да ви кажа, че почнах наистина да раждам в този ден съвсем случайно, до последно си бях във форума, а като отидох на обяд за запис се разбра, че бебче е на път Simple Smile

Ние сме си тримата, всички баби след изписването си отидоха по вили и по родните си места, първото ни денонощие у дома мина супер и без никакви проблеми, сега го чакам да се събуди защото гърдите ми вече текат!!!

Искам да честитя бебчетата на всички нови мами! Прочела съм всичко до тук, но много информация и при все, че имах на много хора да казвам разни неща, в момента не мога да се сетя нищо  Whistling Но шъ съ оправя  hahaha

Тити, за разказа за самото раждане можеш ли да изчакаш до довечера или примерно до утре? Ще ми се да го опиша и за личния архив, пък сега нямам възможност още. Нали няма да раждаш  Mr. Green (Малко да ти го върна и аз).

Чао за сега, следя ви, ако мога ще пиша пак.

П.П. Педиатърката ми беше на посещение вчера, обсъдихме всички въпроси и сме на 1 мнение по всеки един, много съм доволна от избора си (тя ни е личния лекар и на нас с татито  Mr. Green )

Галита, честито!!!      bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 2 895
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Ейййййй, ДОБРЕ ДОШЛААААААААА,
почвам да чета Heart Eyes

И Дуцката може да си дойде днес Heart Eyes Аз все влизам да видя, дали сте тук и ето ...хоп...Пърли Hug

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 11:59 от ketito

# 77
  • Мнения: 9 904
аа, ши чакам.
Няма да раждам, на сватба съм довечера   Crossing Arms
честито завръщане, чакам и Дуци,
а на Бухтичка да кажа, че не помня виждала ли съм новородено с толкова много и така оформена коса  Crazy

# 78
  • Мнения: 64
Гнидка, Джолити, благодаря ви!!!
Донка, аз се опитвам да спазвам някакъв хранителен режим, без кайсии, диня, шоколад. Каза ми педиатърката, че давали колики. Иначе си кърмя на поискване, но понякога трудно разбирам кога е гладен и кога са колики. А и не знам колко изсуква. В началото го успокояваше да го слагам върху мен, вече не помага. Пробвахме в количката да го сложим посреднощ, но не е будала. Скъса се от рев. От ден на ден става все по - зле.  CryСнощи се съдра направо. Единствено като го изведем навън спи и е спокоен. Какво му става, не знам. Преди след ядене беше спокоен, сега като го нахраня - минават 5 минути и почва да мрънка и след това го извива на рев.
Ели ме озадачи с това за акото. Вярно му е зелено, и май напоследък се запича, щото ака по-рядко. Може би не му се усвоява кърмата добре. Какво да правя? Може ли да се запича от капките?
Eli_cz , би ли ми обяснила по-подробно това за акането и за кърменето, ако не ти досаждам. Embarassed Може на лични, да не пълним излишно темата.
Честито на новите мами!!!

# 79
  • София
  • Мнения: 18 679
Nip, не съм обърнала внимание какви капки даваш, но да знаеш - ако са със симетикон - запичат. Всичките - саб, еспумизан, инфакол, запичат Sad Е, то си е основно до бебе де, но да речем - повечето дечица се запичат Sad

Лоши новини от Дуцка Sad Възпалили са й пикочния мехур с катетъра, много я боли и има температура Sad Мамка му и късмет Close
Иначе Анна е добре, много е гласовита Laughing

Пък аз си прецаках калъфа на матрака. Вчера сглобихме креватчето и тръгнах да обличам прания калъф, за да си подготвя всичко. Да, ама не - калъфът се свил и не мога да натъпча матрака вътре Confused Егати боклука, а уж го дават да може да се пере...И сега мисля да ходя за протектор и да караме само с него, няма как иначе Rolling Eyes

Пърли Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 142
Пърли, добре дошли вкъщи  Hug  Hug Hug
Всичко лошо от раждането се забравя, пък и все пак нали така се е появило малкото човече. Щом се е родило така, явно това е по-добрия начин. И при нас така се получи, мъчно ми беше, изживях стрес и притеснение, но после бях толкова щастлива, че цяла нощ съм си поплаквала от удивление как си имам такова съкровище.
Уффф, тоя гаден катетър. Съчувствам на Дуцката, дано бързо се оправи, за да се прибират, че в болницата е жега Sad
Джоли, моята приятелка 5-6 дни ще е в ада докато разбере как ще се развият нещата при бебка  Cry Казали са й че тези дни са критични, заради инфекцията. Текат й системи с антибиотици, има и други усложнения освен инфекцията, но не са сериозни. Дай Боже всичко да се размине без последствия  Praynig Praynig Praynig

# 81
  • София
  • Мнения: 2 895
Никой не ми отговори за глюкозата- Как се дава?

# 82
  • Мнения: 223
Дуци си е у дома също от вчера, но има малко проблеми и се налага да пие лекарства, надявам се днес вече да пише!

# 83
  • София
  • Мнения: 1 902
Здравейте мами и бъдещи такива...ние сме си още 2 в 1 вчера бяхме на тонове и ме бръкна доки...но нищо,няма промяна...засега няма да се раждаме.Обаче сутринта една приятелка ме притесни силно-нейна приятелка родила вчера в Тина Киркова и от тогава стои в родилното #Crazy #Crazy #Crazy нямало свободни легла,ни Вип ни никакви #Crazyнаправо се притесних...не ми се стои 3 дни в родилното
Добре дошла на Пърли,а за Дуци...какво да кажа,много неприятно беееее,дано мине бързо Hugто всъщност и тя е в Тина Киркова newsm78,нали?

ПП-ааа в къщи е вече,това е добре

# 84
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!Аз все още не съм направила подарък на брат ми за днешния му рожден ден , но до довечера има много време Praynig
Пърли, добре дошла Hug
Белинда,ние си взехме протектор за матрака и на него пишише, че може да се пере в пералня, но ако искаш по-добре си го изпери на ръка, защото нашия май се посви малко от пералнята и бая се помъчих докато го сложа Shocked
Добре дошла и на Дуци, дано се оправи по-бързо Hug

# 85
  • Мнения: 69
Нип, аз да ти отговоря вместо Ели - разбрах, че цвета на акото се променя според това дали е изсукало добре едната гърда - т.е. дали е  стигнало и до задното мляко. И сега като се размисля, при Сами точно така се получаваше- двете ми гърди бяха толкова препълнени, че му давах и от двете, за да ми олекне и явно е сукал само предното мляко. Така си обяснявам неистовите му колики. Така че, ако не си пробвала това - действай и не сменяй гърдата, докато не се откаже. При мен например се получава така, че гърдата изглежда ужасно мека, а като я стисна млякото е на фонтанче, в смисъл, че мекотата не винаги е признак за празна гърда.
Бухти, бебка е страхотна! Ти при кой лекар роди в МД? За кърменето питай и детските акушерки - всички са много готини и няма да ти откажат съдействие. А за храната не очаквай кой знае какво - гадничка си е. Sick
Пърли, добре дошла обратно!  Hug

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 13:28 от donka

# 86
  • София
  • Мнения: 18 679
, но ако искаш по-добре си го изпери на ръка, защото нашия май се посви малко от пералнята и бая се помъчих докато го сложа Shocked
Да бе да, аз гащи от дантели, дето струват майка си и баща си, не пера на ръка, как няма сега с протектора да седна да се офлянквам Crossing Arms Ми пък да започнат да произвеждат качествени неща, да му се не знае Close

# 87
  • София
  • Мнения: 2 895
Никой не ми отговори за глюкозата- Как се дава?

 Praynig

# 88
  • Мнения: 185
Здравейте и от мен, ние от четвъртък сме си вкъщи, исках да ви изчета преди да пиша, но явно няма да успея, затова да се включа набързо сега, а после по-адекватно.
Първо да благодаря на всички за хубавите пожелания, нека се връщат на всички мами.
ЧЕСТИТО И НА ВСИЧКИ НОВИ МАЙЧЕТА ОТ ПОСЛЕДНИТЕ НЯКОЛКО ДЕНА, ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ РОЖБИТЕ И САМО РАДОСТ ДА ИМ НОСЯТ, А НА ТЯХ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ   Hug
Ето и малко снимки от нас:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265459

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 11:46 от kupa

# 89
  • Мнения: 66
Добре дошла на Перли,а Дуци да се оправя по-скоро.Стискам fingerscrossedКиса ми се губи нещо  ThinkingДа не е родила newsm78,ама пък щеше да се обади на някого поне.Дано и при нея всичко е наред.Кетито ако знаех как се дава глюкоза щях да помогна.Вашето педи не каза ли как?

Общи условия

Активация на акаунт