Моля за малко помощ. Убиха желанието ми за кърмене.

  • 4 407
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 829
Първо-успокой се!
Нормално е да се напъва за да се изака, то да не е лесно Grinning
А за разреждането на кърменията-вероятно кърмата ти започва да се регулира, беболината ти започва да суче по-добре и за по-кратко време се справя.... Важното е да следиш дали пишка (и на мен ми беше трудно да разпознавам дали памперса е напишкан, най-вече сравнявай дебелината на употребения памперс с един нов), дали е жизнена, дали тургора на кожата е хубав.... А утре, надявам се, като видиш че наддава ще се успокоиш съвсем...
И, не, не е запек, щом е редичко, това, което описваш си е нормално бебешко ако. Нормално е също така бебоците да не акат нощем-свикват постепенно с ритъма на живот, нощем се спи и не се ака Simple Smile

# 61
  • Мнения: 415
amarinova, бързам да кажа че може и да бъркам с количествата не си спомням добре а сега отворих една книжка и пише други неща... но освен това пробно кърмене сме правили ние цяло денонощие и сумираме (но е много изморително а и кантарите не са толкова точни винаги има някакво отклонение което при много кърмения може да стане голямо)

Иначе от кърмене съм сигурна че не може да му се претовари стомаха особено като си суче по колкото си иска. Много по-натоварващо е адаптето. Кърмата се усвоява по-лесно.

Не се шашкай и се приготви за много опити да те откажат от кърменето.
Но всичко трябва добре да се премисли.

# 62
Мило майче, в никакъв случай не се отчайвай.Обади ни се в Банката за майчина кърма и ще поговорим за проблема.тел. са 828-15-10,822 09 30.

# 63
  • Мнения: 3 810
amarinova, напъването може и да е признак за започващи колики.
Не се препоръчва намеса с цел изакване Wink. Кърмените бебета могат да имат периоди до седмица без да се изакат, когато преработват изцяло кърмата. Също- не съм чула за кърмно бебе със силно наднормено тегло. Кърменето е трудоемко за бебетата, а и кърмата се усвоява сравнително по- лесно от АМ.

За храната- избягвай прекалено много ядки, прекалено много сокове, бобови храни, зеле, кафе, газирано, боза, бира...някои бебенца не харесват вкуса на чесън, лук, много им харесва копъра, а и е полезно за коремчето им  Mr. Green. Ако имате предразположение към алергии, добре е да не прекаляваш и с млечните продукти. Ако попиташ калций- откъде? Има го в стабилни количества в сусама, както и в изварата. За повече кърма препоръчвам овесени ядки- всяка сутрин- действа добре и на изхождането на мама  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 272
анамаринова, как се справяте с акането?

Моето бебче също много се напъва да се изака, въпреки, че няма запек. Не се уригва толкова често, но много се напъва и явно я боли доста защото плаче, изпл\ва зърното и аз съм напълно безсилна да се справя. Нищо не помага.

Има ли някой в подобно положение.

# 65
  • Мнения: 840
Добри новини от нас Party

Започнали сме да наддаваме с доста по-големи темпове Peace За 6 дни сме качили цели 300 гр и така вече минахме 3 кг. За 2 седмици си е възвърнала рожденото тегло и сега е 3040 гр Heart Eyes.
Много голяма част от това дължа на вас мили мами, на подкрепата и съветите, които ми дадохте Hug Hug Hug

silval и ние нямаме запек а не знам защо толкова трудно ака. Като почне да се напъва по един час, пищи, реве и в момента в който се изака и настъпва тишина и спокойствие. Просто и аз си нямам идея защо толкова мъки  Shocked

# 66
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Много се радвам за хубавото наддаване!
За акането - събличай я голичка да рита, слагай си ръката срещу краченцата й - да рита ръката ти - и давай малко отпор - за да те натиска с краченца, също ако видиш, че идва зора с акането - можеш и да й свиеш краченцата към коремчето. Така й улесняваш напъването. Помага и лек масаж на коремчето по часовниковата стрелка.

# 67
  • Мнения: 2 829
amarinova, БРАВО!!!!
Сега вече спокойно можеш да продължиш да си кърмиш и да си уверена, че всичко е наред!
Ще видиш, че и с акането ще се наредят нещата, просто бебоците имат нужда от време за да се адаптират! Моето бебе по-лесно се изакваше ако суче или ако му притискаме крачетата към коремчето (в поза за издържане)

# 68
  • София
  • Мнения: 1 235
amarinova, честита бебка!   bouquet
Много се радвам, че малката е почнала да наддава повече! Не се притеснявай за акането, цвета и консистенцията наистина зависи от това, което ядеш. Гледай да не хапваш много запичащи храни. Ако много се напъва може да пробваш да я издържиш, още е много малка и не много стабилна но можеш да подпреш гръбчето й на краката си и да я издържаш със свити кръчета, така може по-лесно да се изхожда.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 877
браво!!!  все така  Hug

за храните бъди внимателна само за кофеинсъдържащите /кафе по едно на мен не ми пречеше/

за алкохол и цигари, аз съм против твърдо  Stop

# 70
  • Мнения: 840
Аз пак се включвам с добри вести  Laughing

Първо да благодаря още веднъж на всички които се включиха и ми помогнаха в този доста труден за мен момент bouquet.
Искам да кажа на всички мами, които имат прооблеми с кърменето: НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ! Просто потърсете помощ, за да успеете да продължите.

Вчера бяхме на консултация при въпросната лекарка, която най-откровено ме съветваше да започвам да храня с АМ, защото детето не вървяло  #Crazy От 18.07 до 28.07(точно за десет дни) моето бебче е наддало 410 гр. Само да поясня, че става въпрос за една  и съща везна, при еднакви условия Party Та като се качихме на кантара и педиатъра гледаше ей така  #Crazy  #Crazy  #Crazy и не можеше да повярва, че не съм дохранвала и детето е наддало само от кърма. Предложи ми отново да направя пробно кърмене, но просто този път отказа ми беше категоричен  Joy

# 71
  • Мнения: 2 829
amarinova, не мога да ти опиша колко приятно ми стана като прочетох последния ти пост!
Браво на вас!
И благодаря, че ни разказа как са се развили нещата!

# 72
# 73
  • София
  • Мнения: 1 235
Супер! Много се радвам.  smile3501

# 74
  • София
  • Мнения: 1 056
Браво и от мен! Hug

Искам да ти напиша някои неща - за акането-моя синковец сащо много трудно акаше отначало рядки акита. Не е запек това, просто, явно когато съдържанието преминава през черъвцата им и нещо им създава дискомфорт, даже май ги понаболява. И не се втелясвай толкова много в акитата, както твоите не са абсолютно еднакви всеки път, така и техните не са, нали каквото хапнеш ти, то си преминава и в кърмата. Единствено ако забележиш слуз или кръв тогава пак питай, всичко останало е съвсем нормално.
Възможно е да има колики вече, има капки, спокойно!

Другото, което не прочетох някой да те е посъветвал е да спреш да се доизцеждаш след кърмене.
Поне при първите ти постове както го описваш ми се струва че може би имаш хиперлактация. Бебката изпива рядкото и нискокалорично предно мляко и стомахчето й се напълва, а като я прахвърляш на другата гърда тя пак изпива същото това предно мляко. Ти си доизцеждаш висококалоричното, по-гъсто и мазно мляко и така бебката не успява да се добере до него. Така се получава малко парадоксално - бебето уж се насуква а не наддава.
Явно това си го преодоляла, надявам се. Гледай бебката да изпива поне едната гърда до "дъно", т.е. да достига и до задното мляко. Просто не е нужно да се доизцеждаш. Или може да кърмиш два поредни пъти от една гърда за да я изпие докрай, а другата да облекчаваш.
Меките гърди не значи, че нямат мляко. Напротив, то е регулирано според нуждите на бебето. Пълните, твърдите гърди са всъщност препълнени. Те съдържат голямо количество кърма, която бебето не може да изпие, просто няма нужда от толкова много мляко за момента. Е, освен ако не искаш да си събираш специално кърма "за черни дни", или да даваш в банка.

Еми, това исках да кажа.
Другото мамите са го написали вече - кърмене на поискване, четене във форума и питане на другите кърмачки ако нещо те притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт