Продаване на тест за университет

  • 1 440
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 759
                      И заради тези хора ни спират парите от ЕС.

Кои? Тези, които дават или тези, които взимат? Всеки се оплаква, но никой не иска да спре с този порочен кръг.
                        И за двете страни. Така е, съществува порочен кръг, и никой не иска да излезе от него. Изобщо с корупцията е така - едните искат, другите им изнася да дават. И всички си живеем чудно. Макар и скоро не в ЕС.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Глупости! Няма да сме извън ЕС. Досега не се е случвало, а и по други места се имало злоупотреби с фондове. Ако си спомням добре май с Гърция преди години е имало проблем. Ама ей ги на, гърците още са си там.

# 17
  • Мнения: 49
Дами, мисля че темата е за корупцията във висшето ни образование, не за тази в правителството(макар и нещата по един или друг начин да са свързани).
А що се отнася до купуването на  изпит- има го отдавна!
Някои си купуват темите, други оценки, трети плащат на някой да влезе вместо тях и така...
Подобна практика изобщо не е нова, има я от повече от 10 години.

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Дами, мисля че темата е за корупцията във висшето ни образование, не за тази в правителството(макар и нещата по един или друг начин да са свързани).
А що се отнася до купуването на  изпит- има го отдавна!
Някои си купуват темите, други оценки, трети плащат на някой да влезе вместо тях и така...
Подобна практика изобщо не е нова, има я от повече от 10 години.


Ясно, че я има тази практика от 10 години, но в момента по този начин расте още едно поколение, което се учи на това.
Ако някой не спре, то няма край....Затова и споменах за свободно влизане, след матури, което би разрешило малко нещата. 

# 19
  • Мнения: 1 813
Аз също кандидатствам тази година и съм запозната с практиките .
Вярно е.  Grinning Grinning И не само там.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
А какво поколение да расте? Няма как да е по-различно. Затова онази част от поколението, което не иска да се занимава с нашенската система за кандидатстване, забележете, за държавните ВУЗ-ове или отиват в частните, или отиват в чужбина да учат.

# 21
  • Мнения: 9 865
Онази част от поколението, която има платежоспособни родители,
другите кучета ги яли. Ама това не е новина. Всъщност така и така се
дават пари, направо да си купуват дипломи, защо се мъчат. Не разбирам.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е съвсем така. Не е само до платежоспособност на родителите, особено за ЕС. Вече нашенските студенти плащат по-ниско такси, а много от тях работят. Да, нужни са пари за покриване на разходите, но да не би в БГ да е без пари? Това, че семестриалната такса тук не е кой знае каква, то квартирите и яденето пак струват пари.

# 23
  • Мнения: 9 865
Бе трябва си гръб за начало, не всеки може да си позволи.
То и не всеки може да си позволи да си купи теста де.

Общи условия

Активация на акаунт