От кога бебета ви започнаха да седят сами?

  • 3 334
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Беше на 7 навършени месеца. Бях се притеснила и аз, но в момента в който седна самостоятелно се и изправи на крачета. Сега не мога да го видя легнал в кошарата(освен когато спи) Mr. Green
Не се притеснявай. Детето ще си покаже само! Peace

# 16
  • Мнения: 9 814
В началото на 6-тия месец започна да седи горе-долу стабилно, но за кратко.
Чак към 8-мия месец започна да седи стабилно, без да се клатушка насам- натам.

# 17
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Стабилна, без да залита и без ограничения от възглавници, и на земя, и в движеща се количка на 6 месеца.Иначе желание да клюкарства  Heart Eyes седнала има от 4 месечна и малко.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 555
Започна да седи стабилно без да залита и пада на 7 месеца.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На 8 месеца някъде 

# 20
  • Мнения: 3 929
Някъде на 7 месеца. Не насилвай нещата. Детето ще седне, когато е готово за това.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 7м седеше стабилно сам. Не съм го учили, нито съм го подпирала с възглавници. Когато му дойде времето и вие ще седите сами Hug

# 22
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Какво друго умее да прави детето ти?
Закъсняване по един признак не е от значение, детето трябва да се гледа по всички показатели.
Обръща ли се само по корем, може ли да се надигне на длани, като лежи по корем, може ли да хваща дребни нещица с 2 пръста (копче, стотинка), какви звуци издава и всякакви такива са важни.

# 23
  • Мнения: 2 015
На 7 месеца, но имах съученичка, която роди на същата дата, а нейното започна да седи само по-късно и от моя.Имах познати, които непрекъснато ме провокираха с думите"Ама моя на 5 месеца вече седеше".Е, моя седна на 7, а на 11 вече ходеше стабилно.Всяко дете е различно, то само ще ти покаже кога е готово.

# 24
  • Мнения: 2 311
На 7 м започна да седи сама.
При всяко дете е различно!

# 25
  • Мнения: 1 546
На 7 месеца Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 607
Към 6-7 месеца, не си  спомнят съвсем точно. Но както са ти казали - децата са различни. И твоето ще седне стабилно, когато се почувства готово.  Peace

# 27
  • Мнения: 210
На 7-8месеца.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 524
На 7 мееца и половина някъде. Не се притеснявай, за упражнения - идея си нямам, но мисля че не са препоръчителни /поне аз гледам да не насилвам с нищо детето/

# 29
  • Мнения: 259
Не си спомням точно, общо взето както пишат и другите майки-7-8 месеца. Дълго я подпирах с възглавници, защото беше нестабилна и се килваше на една страна.





Общи условия

Активация на акаунт