Най-тъпи и най-често задавани въпроси на интервю за работа

  • 45 295
  • 249
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 370
добре де, а кажете ми как се отговаря на въпроса какво заплащане очаквате newsm78 всъщност
Ами казваш си директно сумата, на която се оценяш. При мене последния път даже разговорът тръгна ВЪОБЩЕ от сумата, защото ме "крадяха" от известна компания.
Абе въобще....всичко е субективно. И не съм получила никакъв кофти въпрос.
Даже на въпроса "защо искате да напуснете" подчертах изрично, че нямам конфликти с колеги, много добре се разбирам с другите екипи, с които работим, имам много добър пърформанс и даже им предложих телефоните на преките ми шефове. Просто търся повече пари, но не искам кариера и мениджърски позиции.  Мацката за малко да се изхили. Mr. Green
От понеделник съм новоработна. Whistling

# 76
  • Мнения: 2 171
На последното ми интервю ме питаха: "Имали ли сте лична драма и как я преодоляхте?" ooooh!

Хе, хе...Да не си кандидатствала във вестник "Лична драма"?  hahaha Шегувам се. Тия хора съвсем пощуряха... newsm78

# 77
  • Мнения: 1 671

От понеделник съм новоработна. Whistling

Честито, Шарки  Laughing

# 78
  • Мнения: 5 370
Тенкю, Моли, аз още от пролетта го бях подготвила , но първо излязох ваканцийка, че после..... ooooh!

# 79
  • Мнения: 1 072
Господи, колко отдавна не съм кандидатствала за работа!  Rolling Eyes

Спомням си последното "интервю" си беше съвсем нормален разговор с шефа на тема - От къде и какви познания имам за сферата, в която кандидатствам за работа.

А май ме питаха и за семейно положение, но не си спомням със сигурност. Вероятно е било по-скоро любопитство, от колкото въпрос със сериозен тегловен коефициент.

Никога не питам за парите. Знам, че няма да ми ги сервират просто така. Ако шефа ти е заинтересован да работиш, ще те стимулира. Но това не става с обещания на интервюто. Трябва малко да се хванеш, да поиграеш на хорото и да разбереш къде си попаднал.

# 80
  • Мнения: 5 370
Ако шефа ти е заинтересован да работиш, ще те стимулира. Но това не става с обещания на интервюто. Трябва малко да се хванеш, да поиграеш на хорото и да разбереш къде си попаднал.
Едното далеч не е свързано с другото, да ти кажа. Особено при работодател-българин и особено в някои сфери.

# 81
  • Мнения: 1
Последният ми работодател ни "стимулираше" с думите: "Никакви пари не правите! Няма резултати! Нямаме пари! Не работите!".......
За него парите не бяха стимул! 450 лв. трябваше да ме стимулират да летя, едва ли не  Shocked
След като намеквах половин година за паричен стимул, разбира се, без резултат - напуснах!  smile3516

# 82
  • Мнения: 1 072
Точно имах предвид, че на интервюто могат да ти обещаят 100% увеличение до края на годината, ако покажеш едикакви си резултати и ти все да не се докопваш до успеха. А може и да са скромни в обещанията си в началото, но после да се изненадаш в честотата и размера на поощренията. И в кой от двата сценария си попаднала, не можеш да разбереш от разговора за пари в началото. За това, ако работата ми хареса, ще се пробвам и без да са ми казали всички подробности около финансовото развитие на възнаграждението.

Това са размисли по случай чувствителния разговор за пари на интервюто. Не са ми констатации за качеството на работодателите.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Задавали са ми въпроса: Имате ли намерение скоро да се омъжвате ? и да ме гледат в ръцете дали имам халка.

Освен това на интервю за СЧЕТОВОДИТЕЛ  ме караха да решавам тест, в който нямаше икономически въпроси, а всичко друго: технически, математически, география, литература.

Включително и въпроса: През кои градове се минава, за да се иде от Пловдив до Бургас ?

Така че ако видите обява за работа на Макс Матириалс, за ваше благо, не отивайте - постоянно си търсят хора, това сериозно намирисва.

# 84
  • Мнения: 1
Точно имах предвид, че на интервюто могат да ти обещаят 100% увеличение до края на годината, ако покажеш едикакви си резултати и ти все да не се докопваш до успеха. А може и да са скромни в обещанията си в началото, но после да се изненадаш в честотата и размера на поощренията. И в кой от двата сценария си попаднала, не можеш да разбереш от разговора за пари в началото. За това, ако работата ми хареса, ще се пробвам и без да са ми казали всички подробности около финансовото развитие на възнаграждението.

Това са размисли по случай чувствителния разговор за пари на интервюто. Не са ми констатации за качеството на работодателите.

В първия сценарий... На интервюто се споменаваха поетапни увеличения. Фирмата е софийска и отвори офис тук. Ние бяхме от опитните зайчета в началото. Шефовете в Сф също обещаваха поетапно увеличение на заплатите. Търчахме и се трудихме като гламави, за да се наложим като марка на пазара във Варна - цяла година и половина без резултат с парите, и тогава напуснах.
При мен нямаше безумни въпроси при интервюто. Нито ме питаха за желана заплата, нито защо искам да работя там.... А може би трябваше, за да си изясним още в началото кой за какво се бори!  Thinking

# 85
  • София
  • Мнения: 443

Включително и въпроса: През кои градове се минава, за да се иде от Пловдив до Бургас ?


Готин въпрос за интервю  tooth

# 86
  • Мнения: 739
преди 8г. обикалях по подобни интервюта /но от тогава вече съм закотвена на сегашното си място/. Имаше много комични ситуации, но една със сигурност няма да забравя.

Отивам на интервю за секретарка с машинопис и високо владеене на английски в едно списание, не му помня точно името, но за кратко беше основна конкуренция на Егоист-а тогава. След интервю и попълване на анкета с любимите ми цветове и филми, ме изпращат от първия кръг и уж ще ми се обадят допълнително. Звъни ми пича в навечерието на Коледа, в 10ч. вечерта да съм отидела веднага за втори кръг интервю в офиса им  Shocked. Бях с гаджето на гости у наште, точно щяхме да си тръгваме и споменах, че ще звънна след малко да кажа, но няма да съм сама, ако изобщо отда. Той се възпротиви, защо ще идвам с приятеля си /нали се прибирахме, бяхме заедно, нямаше как и нямах намерение да ходя сама в такъв час/. Като звъннах след 5 мин. телефона вдигна друг човек, аз казвам "обаждам се във връзка с интервюто за работа", а той идея си нямаше за какво иде реч. На фона се чуваше вихрещия се купон, предполагам без присъствието на жени. Работата беше ясна ! Не отидох, естествено. А интервюто според мен е било просто забава за офиса.

Дразнех се тогава на трите кръга интервюта, занимават те с глупости и ти губят времето със седмици, и не казват каква е заплатата до края. А тогава - им казвам, че такава под минималната дори заплата, изобщо не ме интересува и си тръгвам  Crossing Arms

# 87
  • Мнения: 265
не се оплаквайте , я вижте това  Laughing



Ето 4 въпроса, които използват кадрови служби на световно ниво за да оценят способностите на кандидати за работа.

Въпрос 1: Как да напъхаме жираф в хладилник?
Правилен отговор: Отваряме вратата на хладилника, пъхаме вътре жирафа, затваряме вратата на хладилника.
Този въпрос помага да се изясни, дали нямате склонност към търсене на много сложни решения за прости ситуации.

Въпрос 2: Как да се постави в хладилник слон?
Неправилен отговор: Отваряме вратата на хладилника, пъхаме вътре слона, затваряме вратата на хладилника.
Правилният отговор: Отваряме вратата на хладилника, изваждаме отвътре жирафа, пъхаме слона, затваряме вратата на хладилника.
Този въпрос помага да се изясни, способни ли сте при взимане на решения да отчитате вашите предходни действия.

Въпрос 3: Лъвът свикал общо събрание на всички животни. Явили се всички, освен едно животно. Кое животно не се е явило?
Правилният отговор: Не се е явил слонът, нали е в хладилника...
Този въпрос проверява вашата памет.
Дори и да не сте отговорили правилно на предишните три въпроса, ви остава шанс да покажете на какво сте способни.

Въпрос 4: Как може да се пресече широка река, пълна с крокодили?
Правилният отговор: Плувайки. Нали крокодилите са на събрание у лъва.
Този въпрос изяснява дали се учите от собствените си грешки...

# 88
  • Мнения: 1 072

Включително и въпроса: През кои градове се минава, за да се иде от Пловдив до Бургас ?


Готин въпрос за интервю  tooth

Проста диагностика на общата култура. Ти отговори ли?  Grinning

# 89
  • Мнения: 2 171
anisavd,  newsm10 много идейно smile3501

Общи условия

Активация на акаунт