? за 220 лв., които държавата отпуска за гледане на внуче

  • 2 532
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • видин
  • Мнения: 358
момичета, подадох документите.
сега чакам, неизвестно докога. "ще ми се обадят."
на въпроса ми дали е вярно ,че има определена квота и има вероятност нищо да не се получи, не получих смислен отговор. от бюрото по труда трябвало да отпуснат парите и тогава ще се реши - т е ако има пари - ще мога да се възползвам, ако няма - ще пиеме по една студена вода. и това след доста загубено време за набиране на документи и след не съм ги броила, но някъде около 40 лв разходи за всичките им бумаги.
ами това е.
май ще излезе поредния "кьор фишек".
а иначе сина в подготовката си да "детегледач" стана много по-отговорен и се намесва по-често във възпитанието на сестра си , така че полза от цялята тази работа имаше.
ако ми се обадят, ще ви се похваля Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 111
maria ra , радвам се,че синът ти се отнася отговорно към гледането на дете, но дано наистина има реална полза от цялата суматоха,събиране на документи и пръснати пари...

жалко,че по тв никой не обяснява как всъщност стоят нещата,за бройките,за липсата на пари и т.н.....а така хубаво го представят в репортажа,че направо си мислех,че веднъж държавата все пак ще направи нещо за майките и децата на Бг

# 17
  • Мнения: 335
Наистина има определени бройки, но ако има повече желаещи да ползват тази услуга  се дава нова заявка за нови бройки и няма никакъв проблем да ти отпуснат поне на този етап!

# 18
  • Мнения: 2 821
Наистина има определени бройки, но ако има повече желаещи да ползват тази услуга  се дава нова заявка за нови бройки и няма никакъв проблем да ти отпуснат поне на този етап!
Да, но веднъж свършили парите трябва да мине време докато се разбере дали ще се отпуснат пак...дълга и широка. Всъщност няма бройки, а има определен бюджет, който определя бройките. То детето ще стане на три докато се натутка държавата. И после ще се тупаме пред европейците колко промени имаме в социалната политика...
Не може за една област като Добрич парите по тази програма да стигнат за 8 души. Пълна тъпащина! Нали се сещате как ще се уредят хора с близки и познати по структурите.

# 19
  • видин
  • Мнения: 358
ами да, чакането е дълго.
първо чаках да минат матурите, за да издадат диплома за средно образование на сина, защото без нея не може да се запише в бюрото по труда (като че ли всички безработни са с образование), след това с учудване разбрах, че не бюрото по труда движи програмата, а "социални грижи",
после чаках да направиме документите,
чаках да ги подам, защото приемат за отопление и е лудница,
междувременно трябва и да си ходя на работа, защото чакам за заплата,нали.
и сега голямото чакане.............
вече пропуснахме три месеца от възможните 12.

Общи условия

Активация на акаунт