Сигурни ли сте от кого

  • 11 306
  • 184
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 897
Съжалявам, но  логиката на унаследяването на гените не е правило, от което има изключения.Не можеш да излъжеш  и надвиеш природните закони.
Колкото и примери да давате с вас или ваши близки-няма сила и логика, която да ме убеди, че от двама родители със сини очи може да се роди дете с кафеви. Просто няма как.

# 181
  • Мнения: 4 916
... защо да не може да се прояви доминантния от някой предтеча?

Щото 'влачиш' само по 2 алела... В случая със сините очи имаш два рецесивни единствено, нямаш доминантен иначе той щеше да се прояви. Нали за това се казва - доминантен - защото доминира.  Peace

Аааа, сега вече разбрах  Hug

# 182
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Съжалявам, но  логиката на унаследяването на гените не е правило, от което има изключения.Не можеш да излъжеш и надвиеш природните закони.
Колкото и примери да давате с вас или ваши близки-няма сила и логика, която да ме убеди, че от двама родители със сини очи може да се роди дете с кафяви. Просто няма как.

Добре де , разбрах , че не съм дете на родителите си или поне на единия - по добре късно от колкото никога ........и все пак си мисля , че имаше и друга теория относно случая ..........

# 183
  • София
  • Мнения: 6 999
shushi7777, ако това има значение за теб - винаги можеш да го провериш...
Само не създавай излишни семейни драми заради едни кафеви очи.  Peace

# 184
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
shushi7777, ако това има значение за теб - винаги можеш да го провериш...
Само не създавай излишни семейни драми заради едни кафяви очи.  Peace

Далеч съм от мисълта да създавам семейни драми ..................
На този етап вече не искам и да знам ................родителите ми не са между живите  Tired

Общи условия

Активация на акаунт