Лосион за тяло по време на бременноста

  • 3 006
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте мами,моля за съвет.Кажете с какви лосиони се борихте срещу стриите по време на бременноста?

# 1
  • Мнения: 739
само Mustela  Peace
PS: зависи и от генетичната обремененост - ако майка ти е имала, много е вероятно и ти да имаш, и никаква козметика на света не може да предотврати това. Но тази успешно се справя с голяма част от стриите. Важно е да се третират докато са още лилаво-червени. Веднъж избелеят ли вече - само с операция.
Мисля, че има доста теми по въпроса, виж в търсачката

# 2
  • Мнения: 2 448
Ползвах това и съм много доволна, но пусни на търсачката има поне 5-6 теми за стриите. Едва ли всички ще се повторят да пишат отново тук.

# 3
  • Мнения: 4 335
Смених няколко лосиона и олио,но нямаше никькьв резултат.Вси4ко зависи от самата кожа,имам познати,които с нищо не се мазаха и вьпреки това нямат стрии.Предимно ползвах Мустела и Джонсьн.

# 4
  • Мнения: 575
Мустела. Нямам стрии Peace

# 5
  • Мнения: 249
Момичета, а от колко рано мога да започна да се мажа с подобен лосион?

# 6
  • Мнения: 2 448
Момичета, а от колко рано мога да започна да се мажа с подобен лосион?

Колкото по рано, толкова по добре - 4 месец като почне да расте по малко корема. Не чакай 6 - 7 .

# 7
  • Мнения: 1 554
всичко е до кожа,аз се мажех с мустела от втория месец,гърдите ми и дупето се нацепиха,корема не Tired

# 8
  • Мнения: 739
Морска - да, до кожа е, но все пак мазането може и да е спестило някоя стия  Wink. Никога не можеш да знаеш, колко още биха ти излезли, ако не се беше мазала или дали щяха да излезнат точно толкова, колкото и с мазането  Grinning. По-добре да се застраховаме.

# 9
  • Мнения: 212
можеш да се мажеш с каквото ти допада, предвид миризми и консистенция, всичко зависи от еластичността на кожата, аз не получих стрии по корема, а само в горната част на краката,въпреки че корема ми беше огромен и наддадох 40 кг

# 10
  • Мнения: 3 413
Моя приятелка ми сподели,че мажела гърдите и краката с някакви лосиони против стрии,а корема мажела със..свинска мас.Резултатът-корем без стрии,гърди-със стрии!

# 11
  • Мнения: 60
Използвах Selvert от самото начало на бременноста.

# 12
  • Мнения: 5 103
Клиник масло за тяло, имам стрии по гърдитете и малко по дупето, аз май не съм чувала за жена без стрии на гърдите след раждане

# 13
  • Мнения: 139
Аз ползвах Мустела от третия месец и съм много доволна, но трябва да се ползва и няколко месеца след бременноста.

# 14
  • Мнения: 4 292
И двете бременности използвам бебешко олио на Нивеа и дълбоко овлажняващи лосиони за тяло, които не са специално за бременни. Душ-гела ми също е овлажняващ. Нямам стрии абсолютно никъде.

# 15
  • Мнения: 4 784
Използвах лосионите на Авент и на Мустела.

# 16
  • София
  • Мнения: 191
Използвам на Мустела, бебешко олио на Джонсън и за сега съм доволна Simple Smile! Но и аз мисля, че всичко си е до кожа Peace!

# 17
  • Мнения: 27 524
Стриите не се повлияват от мазилата. Те зависят от типа кожа. Аз никога с нищо не се мазах и нямам нито една. Мои познати се мазаха със скъпи и прескъпи козметики и са нашарени като пътни мрежи от стрии, така че... не се хвърляй на нищо специлано, нито залагай на чудеса. Мажи се с обикновени хидратиращи лисони, не напълнявай много, пий течности. Има едно неписано правило - след 30-те рядко излизат стрии. Около 20-те - почти задължително.

# 18
  • Мнения: 1 813
Блонди, това не го знаех. Мислех,че колкото по-късно бременееш, толкова повече негативи обира тялото ти.

# 19
  • Мнения: 112
Аз изплзвах крем против срии на Дева. Купих го един път, а след това използвах лосион за тяло на Ив Роше. Може да се каже, че не положих особени усилия, но за мой късмет не получих никъде срии,а бях бременна с близнаци. Мисля, че всичко е до еластичност на кожата.

# 20
  • Мнения: 234
Това, което е писала Блонди е абсоллютно вярно. И аз знам че след 30 вроятността да имаш стрии е много по- малка. Все пак всичко си е и до ген, ако майка ти има стрии, почти сигурно е че и ти ще имаш.  Peace Което не означава, че не трябва да се грижиш за кожата си по време на бременност. Аз заложих на Мустела и не съжалявам  Peace

# 21
  • Мнения: 1 167
За гърди- Mama Donna Chicco
За тяло- Мустела, Palmer's  Cocoa Butter Formula Massage Lotion fir Stretch Marks and shea butter,
Percutalfa на  Piere Fabre, процедури при масажиска на цялото тяло с олио,зехтин.
Като цяло оабче всичко зависи от типа кожа, аз имам само 1 стрия от цялата бременност.
От целулита обаче нямаше оттърване #Cussing out

# 22
  • Мнения: 249
Извинявам се за глупавия въпрос, но преди да започна да се мажа с тези специални кремчета, т.е още преди 3 месец, мога ли да си използвам ежедневните лосини, които съм си ползвала до сега. Това ще навреди ли на бебето?

# 23
  • Мнения: 4 629
Ползвах маслата Икаров против стрии и съм много доволна. Наскоро разбрах, че мазилата с какао са много добри за предотвратяване появата на стрии

# 24
  • Мнения: 4 292
Извинявам се за глупавия въпрос, но преди да започна да се мажа с тези специални кремчета, т.е още преди 3 месец, мога ли да си използвам ежедневните лосини, които съм си ползвала до сега. Това ще навреди ли на бебето?
Гледай да са дълбоко овлажняващи. Забрави за стягащите лосиони.

# 25
Ето моя опит моята кожа е предразположена към стрии. При първата ми бременност се мажех с кремчета против стрии не помня на коя фирма бяха и ми се появиха стрии по корема. При втората бременност майка ми ми направи в една кутийка претопена мас вътре с масла за да мирише на хубаво мажех се от 4 месец и нямам нито една нова стрия. Толкова ме е яд че и първият път не съм се мазала с мас нямате си на представа. Сестра ми която също има като моята кожа се мажеше и при 2 те бременности с мас и няма стрии. Моя съвет е мас

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Редувах Мустела, бебешко олио на Нивеа и Еудермол  за суха кожа на Талодерма (българско, много съм доволна).
Нямам нито една стрия, а имах огромен корем.
Но имам и добри гени- майка ми е родила 4 деца без нито една стрия. Peace

Между другото- една от нашите юлски мами успя да излекува вече появили се стрии с мас. Но здраво мазане падна.

# 27
  • Мнения: 113
не мога да говоря от личен опит, тъй като не съм раждала все още, но моята майка с две раждания и няма никакви стрии... не е ползвала никаква козметика, освен това, че по време на бременността си се е мазала с мас.. (както по-нагоре е казала Габито)..най-вече коремната област... сигурно си е до тип кожа, разбира се, но прочетох генерални мнения, че нямало жени, на които след раждане да не им излязат стрии Simple Smile ето че има  Naughty

# 28
  • Мнения: 4 292
Между другото- една от нашите юлски мами успя да излекува вече появили се стрии с мас. Но здраво мазане падна.
Това не го вярвам!  Naughty Стриите са разкъсване на кожата и вече появили се такива, могат само леко да избледнеят, но не и да се премахнат, освен чрез оперативен път.

# 29
  • Мнения: 6 713
Мажех се с Мама Дона на Чико, Рок и Бюбхен. Имам 1-2 стрии след като родих ми се появиха, тогава само ми беше до мазане Whistling

# 30
  • София
  • Мнения: 160
 До 4 месец се мажех с  Mama Donna  - Chicco , след това започнах с  Мустела , за сега не ми са се появили стии  Hug

# 31
  • Мнения: 3 314
ползвах бебешко олио

# 32
  • Мнения: 492
Ползвах на Чико - Мама Дона. Нямам никакви стрии.

# 33
  • Мнения: 654
Ползвах Бюбхен и олиото,  и маслото, но не съм доволна и от двете. Според мен си е въпрос на  кожа..

# 34
  • Мнения: 2 234
Аз се мажа с олио на Нивеа за много суха кожа и засега нямам стрии никъде.Но ми прави впечатление,че гърдите ми не са се уголемили от бременноста,щото си нося старите си сутиени ......Незнам дали като родя тогава ще се уголемят,ако имам кърма евентуално??? newsm78

# 35
  • Мнения: 111
Искам да попитам тези от вас, които са се мазали със свинка мзас - Как се справяхте с отвратителната миризма на маста?

# 36
  • Мнения: 111
Опа, грешно съм го написала. Имам предвид свинска мас.

# 37
  • Мнения: 2 448
Не вярвам някой сред лято да се е мазал с мас.

Себе си не съм мазала, но бебето ми се роди зимата и него съм мазала с мас - чиста преварена и не миришеше, но лятото не мисля, че може да се трае подобно нещо.

# 38
  • Мнения: 111
А откъде купи тази чиста и немиришеща мас и на коя фирма е? Аз веднъж си взех една от женския пазар и като я отворих миришеше отвратително. След това я изхвърлих без дори да съм я ползвала.

# 39
  • Мнения: 830
Мазах се със зехтин,студено пресован двойно рафиниран.Кожата ми не се нацепи Peace

# 40
  • Мнения: 1 447
Мазах се с Виши и бях много доволна.Нямам никъкви стрии. Ето това е крема.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Не вярвам някой сред лято да се е мазал с мас.

Има, има. Питайте юлските мамита. Wink
Доколкото помня я смесваха с ябълки и ванилия за да не мирише. Но не помня точно рецептата.

# 42
  • Мнения: 1 447
Не вярвам някой сред лято да се е мазал с мас.

Има, има. Питайте юлските мамита. Wink
Доколкото помня я смесваха с ябълки и ванилия за да не мирише. Но не помня точно рецептата.
Аз пък се чудя при толкова козметика кой още се мажи с мас  newsm78

# 43
  • Мнения: 1 190
Моя приятелка ми сподели,че мажела гърдите и краката с някакви лосиони против стрии,а корема мажела със..свинска мас.Резултатът-корем без стрии,гърди-със стрии!

Аз също се мажех със свинска мас, гадничко е, особено в топло време, обаче резултата е - сега си се радвам на хубава кожа без нито една стрия Wink
Започнах да се мажа към третия месец Grinning (корем, дупе, бедра, гърди Peace)

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 10:06 от Toni4ka

# 44
  • Мнения: 1 190
Не вярвам някой сред лято да се е мазал с мас.

Себе си не съм мазала, но бебето ми се роди зимата и него съм мазала с мас - чиста преварена и не миришеше, но лятото не мисля, че може да се трае подобно нещо.

Аз съм се мазала посред лято с мас Sunglasses

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 10:03 от Toni4ka

# 45
  • Мнения: 111
Който знае рецептата за немиришеща мас с ябълки и ванилия да я напише.

# 46
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
..... аз май не съм чувала за жена без стрии на гърдите след раждане

Приятно ми е да се запознаем! Стрии по гърди и корем нямам.

И според мен всичко е до ген. Превантивните мерки обаче са за препоръчване.
Аз се разминах леко- имам няколко стрии около дупето, но те вече почти не се забелязват.

# 47
  • Мнения: 2 448
А откъде купи тази чиста и немиришеща мас и на коя фирма е? Аз веднъж си взех една от женския пазар и като я отворих миришеше отвратително. След това я изхвърлих без дори да съм я ползвала.

Взех я от село, не съм я купувала, съкровището/разбирай свекървата/ лично я преварява, пречиства за бебето.  Grinning

# 48
  • Мнения: 4 292
Аз пък се чудя при толкова козметика кой още се мажи с мас  newsm78
И аз съм изненадана, но много са, явно... newsm78

П.П. За който не знае, пиши се маС  Laughing

# 49
  • Мнения: 9 903
Аз пък се чудя при толкова козметика кой още се мажи с мас  newsm78
този, който знае, че природният продукт винаги е по-добър от химията.
И аз се чудя защо повечето жени се мажат с химия, май защото им мирише хубавичко Simple Smile
аз мас нямах, но имах зехтин подръка, което също е много добре. И за бебето сега ползвам.

# 50
  • Мнения: 142
Маста е страхотна, съжалявам че последните два месеца заради жегите я смених с пшеничено масло Sad Сега може би нямаше да имам стрии....
Рецептата за обезмирисяване на мас:
Маста се преварява 10ина минутки на водна баня с няколко парчета зелена ябълка (желателно е да е по-кисела). Ябълката се изважда и разтопената мас се ароматизира. Може да се използва розова вода, есенция от ванилия (тази на д-р Йоткер е идеална) или каквато друга есенция ви харесва като миризма.

# 51
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Мазах се с Виши и бях много доволна.Нямам никъкви стрии. Ето това е крема.


Как точно се казва кремът - снимката е много малка и не мога да прочета името Sad

# 52
  • Мнения: 2 448
Мазах се с Виши и бях много доволна.Нямам никъкви стрии. Ето това е крема.
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:MiaYvVuASZ25hM:http://www.ma … 2520vegetures.jpg

Как точно се казва кремът - снимката е много малка и не мога да прочета името Sad


Виж  тук мисля, че е този.

# 53
  • Мнения: 1 447
Мазах се с Виши и бях много доволна.Нямам никъкви стрии. Ето това е крема.
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:MiaYvVuASZ25hM:http://www.ma … 2520vegetures.jpg

Как точно се казва кремът - снимката е много малка и не мога да прочета името Sad


Виж  тук мисля, че е този.
Да точно това е крема който ти е показала Пасинет.

# 54
  • Мнения: 113
природните мехлеми са изпитано добри.. преди имаше един т.нар. Родопски крем, продаваше се по аптеките.. мнг ми е помагал за някакви пъпчици и други такива интересни образувания по кожата Simple Smile смърдеше ужасно, но трай бабо за хубост, дето се казва  ooooh!

# 55
  • Мнения: 249
Момичета, а ако към рецептата за свинската мас добавя и малко бадемово масло, знам че е хубаво за кожата, дали няма да стане много мазно мазилото? Някой пробвал ли е така?

# 56
  • Мнения: 7
Аз съм се мазала с хидратиращ лосион за тяло на AVON , но не мисля че той ми помогна да нямам стрии. Съгласна съм , че всичко е до ген.

# 57
  • Мнения: 134
В момента се мажа с масло от гроздови семки само това ми понася ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт