Какво животинче бихте подарили на детето си?

  • 3 093
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 121
Ами като поотрасне то само ще си каже,но най-вероятно ще е куче,заек или даже хамстер.../ако не ми домъкне някоя улична котка,както правят повечето деца... #2gunfire #2gunfire #2gunfire/да се учи на отговорност,да се грижи за негои т.н.Ама има доооста време дотогава.

# 61
  • Мнения: 7 723
Ами като поотрасне то само ще си каже,но най-вероятно ще е куче,заек или даже хамстер.../ако не ми домъкне някоя улична котка,както правят повечето деца... #2gunfire #2gunfire #2gunfire/да се учи на отговорност,да се грижи за негои т.н.Ама има доооста време дотогава.
Прости невежеството и любопитсвото ми,
ама кви са тия пищаци за уличните котки? newsm78
Ако се научи на отговорнст да се грижи за нея....кво тогава? Thinking

# 62
  • София
  • Мнения: 1 508
 Laughing

Пищаците май бяха за децата, които мъкнат котета вкъщи, а не за котетата  Laughing

И аз съм го правила - резултатът винаги беше изкъпано коте/куче, на което му се търсеше дом. Никога не ми позволиха да задържа някое от тях. Единственият ми успешен опит да вземем животно беше един бял ангорски хамстер, който успях да скрия от майка си през първите няколко дена.

# 63
  • Мнения: 7 723
Laughing

Пищаците май бяха за децата, които мъкнат котета вкъщи, а не за котетата  Laughing
...
ShockedОп! Shocked
...Пардон, тогава Blush
Щом са за децата- може Mr. Green Joy

# 64
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
обожавам  животни. бих и взела и куче и котка, ама няма място. и време... Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 8 999
Каквото и животно да им взема /на децата/, аз ще трябва да се грижа за него. Затова предпочитам нещо почти незабележимо и лесно за отглеждане, което да не пуска косми, да няма нужда от разходки в ранни зори, да не вдига шум, да не се плоди безобразно, да няма опасност да ми изяде детето, да не смърди... Нещо като гол охлюв ми се върти в главата, но не съм го решила окончателно.

# 66
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз съм им подарила. И двамата имат по една котка. Само дето големия ги храни и им почиства тоалетната а малкия ги гони с меч из стаята да ги наказва. Но лека-полека се учи че са живи същества и трябва да се отнася внимателно с тях. Не съжалявам че имам животни в къщи защото големия от рано се научи да се грижи за друг освен за себе си и съвестно си изпълнява задълженията.
Надявам се с времето и малкия да се научи. 

# 67
  • Мнения: 7 723
...... Нещо като гол охлюв ми се върти в главата, но не съм го решила окончателно.

Тамън ще те отърве от някое и друго цвете ...
(ако има у вас де...щото и те искат грижи)...
Мани го голия охлюв. Вземи си божа кравичка.
Можеш да я отглеждаш и в пластмасова чашка за кафе...премирно... Peace

# 68
  • Мнения: 121
Ейй,ама много сте нападателни.Пищаците бяха за мен-един вид ще се гръмна,нали така е думата.Да,ще се грижи и за уличната котка,ама съгласете се -ако е някое проскубано коте,с окапала козина,болно-едва ли някоя майка ще се съгласи да съжителстват с детето,колкото и жално да и стане.

# 69
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Предната седмица подарихме  морско свинче на малкия. Преценихме че за такова животно мога да поема грижата.
Ако живеехме в къща с двор, щяхме да вземем немска овчарка.

# 70
  • Мнения: 8 999
[Мани го голия охлюв. Вземи си божа кравичка.
Можеш да я отглеждаш и в пластмасова чашка за кафе...премирно... Peace

Добавям и още един критерий - да не е много миличка животинка, щото много ще се привържем и после ще ни е криво, като умре. Ако пък си вземем някой столетник като костенурка или гарван ще го мисля в предсмъртня си гърч /на кого го оставям/. Ще помисля над варианта кърлеж /ама пък той хапе/ или джибри /ама те пък се плодят много/.
Май листна въшка е най-разумно.

# 71
  • Мнения: 2 467
Каквото си избере Simple Smile Ако и хрумне да си иска, щото у нас е вече малка зоологическа: каракачан, санбернар, канари, друго някакво дребно пеещо, гълъби, папагал, утре идва и една костенурка. Имаше и заек, но санбернара го изяде Sad

# 72
  • Мнения: 292
Морско свинче. Peace

# 73
  • Мнения: 940
Ние си имаме и коте и куче на двора, така че като се родят децата ни така или иначе ще има животни. Като пораснат малко, ще вземем второ куче евентуално, за да може да има детето занимание.

# 74
  • Мнения: 130
Може Рибки или костенурка- изглеждат най безопасни, и няма да ги пипа.
Котка НЕ- сменят се пясъци (тоалетната и), пускат косми
Куче- НЕ- пускат косми, гнусни са- текат им разни лиги, трябва да се разхождат
Хамстер- НЕ- сменя се талажа, ако не се смени мирише гадно, и е още малка - може да реши да го гушне и да го смачка!
Заека-НЕ- мирише- дриска където му падне
Но като цяло мисля, че е хубаво детето да има животинка- учи се на отговорност и грижа.

Общи условия

Активация на акаунт