Пържени храни-откога?

  • 5 076
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 698
Не ходим в "Макдоналдс", нито в "Кентъки фрайт чикън". Въпрос на навик. "Забравих" фритюрника си в предишния апартамент. Дъщеря ми е на 7 и яде пържени картофки само в заведение, когато и другите деца си поръчат. Вкъщи с правят печени и задушени. Малката е на година и осем мес. и не смятам да я посвещавам в пърженото скоро. Но, разбира се, да не се заричаме да правим невъзможни неща. Когато пораснат и тръгнат на училище, когато модите ги превземат, ще правят не това, което ние искаме. И все пак, вярвам в правилните принципи на хранене и в това, че ако им създадем правилни навици, те поне малко ще им останат...

# 31
  • Мнения: 31 172
Давам пържени картофи, обича ги. Шоколадови бисквити рядко.Не готвя със запръжки и сосове. Бухти и филии бих дала и ще дам, защото не иска да закусва, а това не е нормално. Така че ще давам всичко каквото харесва, за да яде. И Макдоналд яде и то с кеф. И аз ям. Всеки си знае за себе си.

# 32
  • Мнения: 2 908
Пържени филии не съм правила,просто не ми е хрумвало,не че нямаше да направя,палачинки по същата причина не е яла-просто тя си обожава попарата и тъй като ми е по-лесна и бърза си я правя нея.Бухтички опитва вече при майка ми-харесаха и много-но на ядене тя никога не ми е отказвала нищо,което опита,освен някои плодове.Не запържвам в къщи с нищо,не помня от кога не съм правила пържени картофи или кюфтета в къщи-от както и готвя гледам да правя сготвено,а не пържено....НО ние с баща и обожаваме пържено и навън често си поръчваме такова,след което тя вижда и си иска,няма начин да и откажа,иначе се тръшва и надава вой..както и да е,там опитва и въобще не смятам,че ще я отровя по този начин.Аз пък се чудя как има такива късметлийки майки,дето децата им плюели сладко или вредно Laughing-моята мома,откакто опита сладко не мога да я откъсна,ако види(понеже го ограничавам до възможното),мед си хапва,не ми е плюла(мед и слагам редовно всеки път в попарата,освен това той е супер полезен и не бих си лишила детето от него точно)....и като завършек на думите си ще кажа,че съм напълно съгласна с Блонди-прекалено перфектни майки се навъдиха из България...и извън нея.

Общи условия

Активация на акаунт