Как бихте приключили подобна връзка?

  • 4 520
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Май дойде и моето време да пиша анонимна тема...

Ето я и историята ми-сгодена съм,в близките няколко месеца се предполага,че ще се преместя да живея при него,след известно време ще се омъжим,ще имаме деца и т.н.Само че тази перспектива вече не ми се струва толкова привлекателна.Съзнавам,че вината е изцяло моя-явно съм сбъркала влюбването с любовта.Сега не знам как да му кажа,че вече няма чувства от моя страна.Чувствам се направо смешна,че на 26 години пускам тема,подходяща за някой тинейджърски форум,но наистина не знам как да подходя.
Не се караме,като се видим вечер си говорим за стандартни неща-кой как е прекарал деня си,излизаме с приятели и т.н.Не искам да го наранявам,много държа на него като човек,но усещам,че ставам все по-изнервена и подтисната.
Подобна новина ще му дойде като гръм от ясно небе-няма как да я очаква.Как бихте постъпили в подобна ситуация?

# 1
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
" По - добре късно, от колкото .... по - късно " Confused

# 2
  • Мнения: 539

Веднага! При това откровено, но мило и внимателно. Ако искаш да му пестиш нерви, може да предложиш отлагане на плановете.
Всъщност, нямам опит в тия работи, но съм категорична, че не бива да лъжеш. Нито него, нито себе си.
Вярвам, че ще се справиш, щом вече си наясно с чувствата си.
Успех!  Hug

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
По-добре обсъди чувствата си с него възможно най-скоро.

# 4
  • Мнения: 2 448
Ужасно е наистина, но по добре сега да му кажеш, отколкото по късно.

Сигурна ли си , че не е заради друг? Не че е важно, но ако след време се влюбиш в друг и пак като се поопознаете и тъкмо да се зажените не се усещаш,че летиш в облаците и пак да помислиш, че си сбъркала любовта.
Осмисли си най напред очакванията и какво влагаш в тази дума и най вече дали е реално или искаш всичко да е като по филмите.

# 5
  • Мнения: 940
Хм, ако беше преди година щях да кажа--кажи му, поговорете, незнам си какво.
Но днес ще ти кажа--Изправи се пред огледалото и си задай въпроса: Какво искам от живота? ЩАстлива ли съм с този човек? Ще намеря ли някой, с който да съм по-щастлива. Какво разбирам аз под любов? Като си отговориш, сравни отговорите си с това, което получаваш всеки ден от този човек. Тогава пак пиши.

Аз много пъти сум си задавала този въпрос, но сега съм много щастлива.

# 6
  • Мнения: 603
И в стила на поговорките по-горе:
По-добре ужасен край, отколкото ужас без край...

# 7
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Изясни първо за себе си причината за тази промяна в чувствата.
Може да е нещо временно.

# 8
  • Мнения: 22 432
Аз ще те посъветвам същото, което и няколко момичета преди мен са направили.
Помисли много внимателно какво искаш ти самата - влюбването се изпарява много бързо, а любовта е нещо друго.
Когато човек е изправен пред сериозен житейски избор обикновенно го хваща страх и се дърпа назад.
Обмисли нещата и тогава решавай, а не бързай. )

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моят съвет е да се обвържеш трайно когато влюбването е преминало. Ако все още имаш желание да споделяш живота си с него- той е!

# 10
  • Мнения: 1 731

По-добре ужасен край, отколкото ужас без край...

 Peace

# 11
  • Мнения: 152
Помисли добре,защото когато имате деца ще стане много по-сложно.Извинявай,защо си анонимна?Това говори за страх от нещо или някого.Не искам да се засегнеш.

# 12
  • Мнения: 756
погледни на човека до теб и от страната на приятел , как би се почувствла този приятел ако се случи нещо такова с него .Задай си и нъпроса какъв живот искаш , опитай се да го уважиш като интимен партньор и приятел в този си  избор.

# 13
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Най-доброто решение за момента е да прецениш дали това отдръпване не е резултат на някакъв страх от обвързване.
В крайна сметка съжителството с който и да е било мъж идва до такава монотонна  фаза....
Работа, семейство, деца....разговорите винаги се въртят около едни и същи теми..Когато човек е все още необвързан подобна перспектива изглежда стряскаща.Не бързай да слагаш край без да си сигурна, че чувствата ти наистина са изстинали...и без да си се уверила, че всички чувства са се стопили.
Приеми годежа като официално признание пред света, че сте заедно.Никой не ви кара да бързате с брака.
Можете да изчакате известно време докато се поохладят страстите ти.

# 14
  • Мнения: 3 830
Най-доброто решение за момента е да прецениш дали това отдръпване не е резултат на някакъв страх от обвързване.
В крайна сметка съжителството с който и да е било мъж идва до такава монотонна  фаза....
Работа, семейство, деца....разговорите винаги се въртят около едни и същи теми..Когато човек е все още необвързан подобна перспектива изглежда стряскаща.Не бързай да слагаш край без да си сигурна, че чувствата ти наистина са изстинали...и без да си се уверила, че всички чувства са се стопили.
Приеми годежа като официално признание пред света, че сте заедно.Никой не ви кара да бързате с брака.
Можете да изчакате известно време докато се поохладят страстите ти.

 Peace
Добре си помисли дали наистина чувствата ти са се изпарили. Да не се самозалъгваш под напиращия страх от обвързване?
Ако наистина не желаеш повече да бъдеш с този човек, му го кажи веднагически и внимателно. Можеш да го направиш колкото се може по-деликатно, ако пожелаеш. Можеш да му го кажеш с каменни изражение и глас, а можеш като човек да седнеш и да му кажеш какво чувстваш. Че ще го нараниш, ще го нараниш, но поне го направи по колко е възможно по-мек начин. Sad

После разкажи какво се е случило. Peace


# 15
А има ли друг мъж?
Ако си сигурна, че не го  искаш  прекрати връзката. Не жертвай себе си в опит да не нараниш него.

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и все пак ако решиш да приключваш, режи бързо и чисто .... протакането не кофти решение.

# 17
  • Мнения: 139
Ох, от известно време и аз това се питам. А и когато насреща си имаш прекрасен човек е доста трудно. Ако пие, бие, изневерява...- някак си е лесно, но когато срещу теб седи свестен и добър човек изведнъж да му кажеш "виж сега, ние не сме един за друг" много трудно излиза от устата. А често една раздяла прави услуга и на двамата партньори, въпросът е, че почти винаги този, която повдигне темата излиза лошия, безсърдечния, не знаещия какво точно иска.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ох, от известно време и аз това се питам. А и когато насреща си имаш прекрасен човек е доста трудно. Ако пие, бие, изневерява...- някак си е лесно, но когато срещу теб седи свестен и добър човек изведнъж да му кажеш "виж сега, ние не сме един за друг" много трудно излиза от устата. А често една раздяла прави услуга и на двамата партньори, въпросът е, че почти винаги този, която повдигне темата излиза лошия, безсърдечния, не знаещия какво точно иска.

гадна ситуация

# 19
  • София
  • Мнения: 276
Както досега сте били приятели, тъка и с един откровен разговор трябва да му кажеш какво мислиш и чувстваш. И бъди категорична, защото има опасност той да промени мнението ти с увещания, молби и т.н.

не приемай да се виждате "по приятелски" , защото това ще е един вид надежда. Трябва да си категорична и твърда в решението си.

Най-доброто решение за момента е да прецениш дали това отдръпване не е резултат на някакъв страх от обвързване.
В крайна сметка съжителството с който и да е било мъж идва до такава монотонна  фаза....
Работа, семейство, деца....разговорите винаги се въртят около едни и същи теми..Когато човек е все още необвързан подобна перспектива изглежда стряскаща.Не бързай да слагаш край без да си сигурна, че чувствата ти наистина са изстинали...и без да си се уверила, че всички чувства са се стопили.
Приеми годежа като официално признание пред света, че сте заедно.Никой не ви кара да бързате с брака.
Можете да изчакате известно време докато се поохладят страстите ти.
Помисли и над това, което е казала мама на Фъстъче, защото в противен случай ще съжаляваш цял живот, че си изгубила Човека

# 20
  • Мнения: 50
Може би в момента си под напрежение от важната стъпка която ти предстои да направиш . Но ако наистина смяташ , че това не е човека за теб . Който ще те дари с любов , сигурнос и уважение , му кажи , защото после когато дойдат и децата става много по - сложно .

# 21
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Помисли добре, преди да режеш. Напоследък свестните типове са не на изчезване, а направо ИЗЧЕЗНАЛИ. След някоя и друга година може да налетиш на някой много "интересен", който ще ти съкрати живота и хич няма да ти е по-добре от това, че безумно го обичаш. Тогава може и да съжалиш за сегашния. А може и не. Просто си подреди приоритетите.

# 22
зарежи го!!! но.... в живота всичко се връща, имай го на ум hahaha

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595

Изброяването на качествата от вида "прекрасен, добър, свестен" и т.н. за мен вече е показателно какво се случва в тази връзка. Така се говори за приятел, а не за любим. Ако съвместният живот започва с изброяването на качества, а не с вариация на "обичам го лудо, обича ме и той", нещо вече не е както преди. Мисля, че болшинството жени не се омъжват за "просто добър, достоен и чудесен мъж", а за мъж, който ги привлича сексуално и всякак, за човек, от когото искат да родят деца и да ги отгледат заедно.

Според мен е по-добре да се приключи с тази връзка. Щом няма тръпка съвместният живот ще изостри всички съмнения. Няма смисъл момичето да се нанася, за да се изнесе след няколко месеца, когато щетите ще са много по-големи и за двамата.

# 24
  • Мнения: 139
Ако не си сигурна на 100% в чувствата си по-добре поговори с него,опитайте се да се изясните Peace Защото ако се случи по-късно всичко става вече много трудно Sick

# 25
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
.....два пъти мери , един път режи  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 1 568
Давай мила! По-добре сега,отколкото след време като се родят и деца!!!!

Още имате време,не се вини,кажи му и край!Не прави тази грешка щом не чувстваш нещата със сърцето си! Peace

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432

Изброяването на качествата от вида "прекрасен, добър, свестен" и т.н. за мен вече е показателно какво се случва в тази връзка. Така се говори за приятел, а не за любим. Ако съвместният живот започва с изброяването на качества, а не с вариация на "обичам го лудо, обича ме и той", нещо вече не е както преди. Мисля, че болшинството жени не се омъжват за "просто добър, достоен и чудесен мъж", а за мъж, който ги привлича сексуално и всякак, за човек, от когото искат да родят деца и да ги отгледат заедно.

Според мен е по-добре да се приключи с тази връзка. Щом няма тръпка съвместният живот ще изостри всички съмнения. Няма смисъл момичето да се нанася, за да се изнесе след няколко месеца, когато щетите ще са много по-големи и за двамата.


Няма връзка която безкрайно да се носи по течението на първичната страст.И няма нищо лошо в това да се омъжиш за добър, достоен и чудесен мъж с който да живееш спокойно и безгрижно.Нежен и мил приятел, с който да споделяш интимните си удоволствия и да мечтаеш за дете.
Най-сигурният начин за проверка е съвместното съжителство преди брака....то би дало отговор на всички въпроси.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Иди някъде за седмица и виж дали ще ти липсва Ако с нетърпение чакаш да се прибереш и да се чуеш с него и да го видиш значи все още имаш чувства към него  и настоящата тема е просто вследствие на монотонното ви ежедневие ......

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Мама на фъстъче,

Не става въпрос за безкрайност (и все пак го пожелавам на себе си и на всеки друг), но поне първите няколко години има носене по течението на страстта. Ако тази страст е изчезнала още преди съвместния живот как ще я карат? Пък нека той пак да си е мил и свестен човек. Важно е да има страст, че да омекотява житейските проблеми.

# 30
  • Мнения: 1 672
Хм, ако беше преди година щях да кажа--кажи му, поговорете, незнам си какво.
Но днес ще ти кажа--Изправи се пред огледалото и си задай въпроса: Какво искам от живота? ЩАстлива ли съм с този човек? Ще намеря ли някой, с който да съм по-щастлива. Какво разбирам аз под любов? Като си отговориш, сравни отговорите си с това, което получаваш всеки ден от този човек. Тогава пак пиши.

Аз много пъти сум си задавала този въпрос, но сега съм много щастлива.
това са много важни въпроси наистина отговори си на тях и тогава действай

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
И аз си мисля,че е нормално да изпиташ изведнъж чувство,което няма нищо общо с любовта и да се питаш изобщо дали си била влюбена в този човек.Била си влюбена наистина,но сега дали пък не е страх,че ще бъдеш с него за цял живот и изведнъж да си мислиш,че ти е станал безразличен по тази причина.
Може би си объркана и е нужно да поговорите откровено и без недомлъвки.Когато има премалчани неща,имай предвид,че се натрупват като купчинка с барут и в най-неподходящия момент избухват и тогава всичко лъсва в най-страшни размери.
Ако смяташ,че наистина това не е човека за теб,пак казвам,че е нормално да се колебаеш и да се чудиш защо си точно с този човек/нормална реакция на съмнение/,най-добре му го кажи ясно,но и деликатно/Щом не го очаква,ще го заболи,но пък ако не изпитваш нищо,защо да го лъжеш сега и да оставаш с него и след като се ожените,да се разведете малко след това.Или друг лош вариант-всеки да си гледа живота,макар и женени,да си вървите в различна посока.По-добре сега действай!Желая ти успех!

# 32
  • Мнения: 668
 Как бихте приключили подобна връзка?Честно казано има само един начин,да приказвате направо!Обаче,ти сигурна ли си ,че точно това искаш?Ако те е страх от сваТбата просто кажи ,че не си готова за нея!Изчакай да видиш наистина какво става с теб и тогава прави стъпката.
Много тъжно е щом сте стигнали до годеж,а ти още не си сигурна какво изпитваш!ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ КАКВОТО И ДА СЕ СЛУЧИ! Peace

# 33
  • Мнения: 1 447
Ако си напълно сигурна в чувствата си и знаеш,че той не е мъжа за теб бъди честна с него и му го кажи.Знам,че ще ти е трудно,но трябва да му кажеш.Това е важна крачка в живота.Дано вземеш правилния избор и след това не си нещастна.

# 34
  • Мнения: 183
Желая ти успех в решението. Него може да го вземеш само ти.Причините за охладняването ти могат да са много и само ти си ги знаеш. Колкото до "страха от предстоящата сватба" -звучи ми странно. По точно, звучи като оправдание на място, където няма достатъчно любов. Но при всички случаи, ако ти самата усещаш, че това е началото на края...не се колебай. Peace

# 35
  • Мнения: 30
И в стила на поговорките по-горе:
По-добре ужасен край, отколкото ужас без край...
Peace

# 36
  • Мнения: 0
Хм, ако беше преди година щях да кажа--кажи му, поговорете, не знам си какво.
Но днес ще ти кажа--Изправи се пред огледалото и си задай въпроса: Какво искам от живота? Щастлива ли съм с този човек? Ще намеря ли някой, с който да съм по-щастлива. Какво разбирам аз под любов? Като си отговориш, сравни отговорите си с това, което получаваш всеки ден от този човек. Тогава пак пиши.

Аз много пъти съм си задавала този въпрос, но сега съм много щастлива.

Аз сам напълно съгласна с това,мисля че вечната любов не съществува Naughty важно е да осъзнаеш какво искаш и търсиш от живота, и дали си струва да прекараш остатъка от съществуването си с този човек Rolling Eyes  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
И защо да не съществува? Много лесно се предавате. Как ще живеете цял живот с някого, ако отсега мислите, че вечната любов не съществува? Аз не бих могла. Все едно да тръгна нанякъде с някого уж за цял живот, а тайно да съм си купила билет за връщане.

# 38
  • Мнения: 139
Ами защото, Радостина, само любов (била тя вечна, или мимолетна) не е достатъчно условие за създаване на стабилна връзка, която да бъде скрепена с деца. Защото влюбването е ирационално, защото аз мога да загубя ума и дума по човек, който не би бил добър партньор, още по-малко пък добър Баща. Може да е деспотичен, може да пие, може да не ме уважава. И не казвай, че е невъзможно да се влюбиш в такъв (по принцип, не конкретно ти). И тогава какво? Освен това с "любов" деца не се отглеждат, а с много работа, търпение, себеотдаване и пари.
Естествено, най-добрият вариант е да се влюбиш в добър и свестен човек, мил, грижовен, отдаден, разбиращ, успял, трудолюбив..., но не всички имат този късмет.
А ако една жена иска да бъде майка тя не може да отлага до безкрай, има я все още гадната рамка, наречена "биологичен часовник", която кара хората в даден момент да прецизират приоритетите си и да действат с наличните средства при конкретно стекли се обстоятелства.
За себе си съм решила, че е по-добре възможна и спокойна връзка в която има уважение и грижа, отколкото невъзможна любов. Т.е. да има любов би било чудесно, но ако всичко друго е ок, нямам нищо против точно любовта да липсва.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, случвасе да се влюбиш в деспотичен, пиещ и т.н., но това се разбира в един момент връзката се разпада. Където има насилие няма място за любов и тя си отива. Но все пак в началото е любовта, страстта, а после хората се опознават. Любовта не пречи връзката да е спокойна и да има уважение, дори тя спомага за това. Любовта засилва съпричастността към преживяванията на партньора, подкрепата, желанието да живеят заедно, да се грижат един за друг и да родят и отгледат щастливи и спокойни деца.

Още откакто завършваме гимнамия до почти 30-тата си година хората не остават с по 1-2 връзки, а натрупват опит. Някои са късметлии и още на 20 години се влюбвати се женят за подходящия човек, други по-късно. Но не виждам как човек може да се отрече от любовта за сметка на биологичния часовник и просто да роди някакво дете от някакъв мъж, когото не обича (то и за мъжете важи същото - жена, която не обича да му роди дете). Нещо ми се губи в цялата картинка. За мен първото и особено важно нещо е семейството да се гради с взаимна любов. Иначе ми прилича на живеене на съквартиранти, които много си помагат и се уважават, но не им трепва сърцето един за друг.

# 40
Много си млада за да живееш още от сега с мъж който вече ти е само приятел.Според мен сложи край на връзката ви.Ще го преживеете.Аз бях в твоята ситуация,но се омъжих...И сега не ми е много добре.Имам си супер приятелче в къщи,но нищо повече.няма я емоцията.И преди някой да ми каже че емоциите и страстите са до време искам да ги стопирам с факта че предната ми връзка продължи над 12 години с бурни страсти,мераци,интимни моменти...И ми беше добре.Но се разделихме защото мислех че искам сигурност и брак които другия не искаше да ми даде...Сега вече не съм на това мнение.Но е късно.

# 41
  • Мнения: 212
Много си млада за да живееш още от сега с мъж който вече ти е само приятел.Според мен сложи край на връзката ви.Ще го преживеете.Аз бях в твоята ситуация,но се омъжих...И сега не ми е много добре. Имам си супер приятелче в къщи,но нищо повече. няма я емоцията.И преди някой да ми каже че емоциите и страстите са до време искам да ги стопирам с факта че предната ми връзка продължи над 12 години с бурни страсти,мераци,интимни моменти...И ми беше добре.Но се разделихме защото мислех че искам сигурност и брак които другия не искаше да ми даде...Сега вече не съм на това мнение.Но е късно.

Ама това жените сте много странни създания. Не случайно от стари хора съм чувал да казват че - "Жената не е като човека"
Как може да сте безумно влюбени сте в един мъж, да го зарежете защото ви се струвало че няма да ви предложи брак, и накрая да се жените за друг към който не изпитвате нищо, но пък бил "добър човек и приятел". Е може ли човек да се жени за приятелите си. Аз лично за мой приятел няма да се оженя никога...

Но от друга страна и това не е лошо. Хората са казали - "Мир в къщи, любов навън"

# 42
  • Мнения: 116
маи в брака наи важно е разбирателството любовта свършва така или иначе,така че помисли!

# 43
  • Мнения: 9 180
късай и купувай нов на пазара има бол ,па ти не си за фургане , я оди се виж в огледалото !

# 44
  • Мнения: 1 259
Действай във възможно най-скоро време и дано да уцелиш момента...!

Общи условия

Активация на акаунт