разчитане на спермограма в Стара Загора

  • 4 872
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета,можете ли да ме насочите към специалист в Стара Загора, който да разчете спермограмата на мъжа ми. Вчера получихме резултатите и сега седим и се пулим, очаквахме ,че нещата ще са по-ясни, но май без лекар няма да минем. Много ви моля,ако имате координати на такъв специалист, пишете Praynig

# 1
  • Мнения: 1 054
За съжаление аз не мога да ти помогна, но пък мисля, че моичетата в проблемното ще са и много отзивчиви и ще получиш компетентен отговор. Желая ти успех от сърце, дано са добри резултатите  Hug

# 2
  • Мнения: X
За съжаление аз не мога да ти помогна, но пък мисля, че моичетата в проблемното ще са и много отзивчиви и ще получиш компетентен отговор. Желая ти успех от сърце, дано са добри резултатите  Hug
благодаря буболече  Heart Eyes
Ще пробвам и там.

# 3
  • Мнения: 862
За съжаление нямаме специалисти в Стара Загора. Вие изобщо къде я правихте тази спермограма  newsm78
Насочете се към Пловдив - д-р Мариела Даскалова. Тя е най-близо до Стара Загора.  В нашият град не правят и разширена спермограма никъде, а от обикновената няма кой знае какъв смисъл, още повече ако е правена в лаборатория.
Казвам ти всичко това от опит и ти желая успех  Hug

# 4
  • Мнения: X
За съжаление нямаме специалисти в Стара Загора. Вие изобщо къде я правихте тази спермограма  newsm78
Насочете се към Пловдив - д-р Мариела Даскалова. Тя е най-близо до Стара Загора.  В нашият град не правят и разширена спермограма никъде, а от обикновената няма кой знае какъв смисъл, още повече ако е правена в лаборатория.
Казвам ти всичко това от опит и ти желая успех  Hug
В Германо-българската лаборатория я правихме съвсем самосиндикално. Аз като гледам дрои брой на сперматозоидите не са му писали.... ooooh!

# 5
  • Мнения: 112
Най-добре се дигнете до Пловдив и направете една реална спермограма.Ние така направихме,ако искаш да знаеш наистина какво е положението,а не да се залъгвате с спермограми изсмукани от пръстите.Успех Peace

# 6
  • Мнения: 7 716
Публикувай тук цялата спермограма.

# 7
  • Мнения: X
Морфология на сперматозоиди:                                                референтни граници
нормална форма - 74 %                                                              60-80 %
абнормна глава -13 %                                                                 -
абнормна шийка-5%                                                                   -
клетки на сперматогенеза - 2%                                                 <2%
други клетки - 0%                                                                       <2%

Сперматограма апаратно                     Резултат                       Референтни стойности
Количество еякулат                               6.2 ml                            над 2.0
Цвят                                        сивкавобелезникав
pH                                                           8.0                                 7.2-8.0
WBC концентрация                           <1 М/ml                              <1
Концентрация на спермата              <2.0 М/ml                           >20
Обща подвижност (a+b+c)                 70.0%                              >=50
Бърза постъпателна подвижност(а)      - %                                       
Бавна постъпателна подвижност (б)     -%
Непостъпателна подвижност (c)            -%
Неподвижност (d)                                   -%
Нормална морфология                           -%                                   >30%
Конц. на функционалните
сперматозоиди (FSC)                              M/ml                                >7
Средна скорост                                      -mic/sec                           >5
Индекс на подвижността на
спермата (SMI)                                        7.0                                  >80
Общо кол-во сперматозоиди                  N.A.M M/ml                     >40
Общо кол-вп на подвижните спермато-
зоиди (а+b+c)                                          N.A.M M/ml                   
Общо кол-во на сперматозоидите
с постъпателна подвижност (а+b)          N.A.M M/ml                     >20
Общо кол-во на функц. сперма-
тозоиди                                                   N.A.M M/ml                     >14

# 8
  • Мнения: 862
В Германо-българската лаборатория я правихме съвсем самосиндикално. Аз като гледам дрои брой на сперматозоидите не са му писали.... ooooh!
Там пък са такива майстори, че думи нямам просто  ooooh!
Моят пролактин ми го изкараха 3 пъти над нормата, останалите ми хормони също бяха с много съмнителен резултат. Повторих ги в София, оказа се съвсем друго. Мисълта ми е, че те обикновени кръвни изследвания не правят като хората, пък какво да говорим за спермограма  newsm78

# 9
  • Мнения: 112
Нормална морфология 74% Shocked
Няма такива резултати просто Peace

# 10
  • Мнения: X
Нормална морфология 74% Shocked
Няма такива резултати просто Peace
в какъв смисъл няма?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Buttinsky,аз също съм от Стара Загора.Нашата първа спермограма я прави др.Кънев ,пълен абсурд  ooooh!
Забрави за Стара Загора,отиди или в Пловдив или в София в клиника по стерилитет. Peace

# 12
  • Мнения: 375
И аз подкрепям,че в Стара Загора няма къде да направиш читава спермограма.И нашата първа беше при Кънев Shocked
София или Пловдив-насочете се там.Успех и дано резултатите са хубави! Hug

# 13
  • Мнения: X
Преди малко и на нас ни казаха,че спермограмата не струва...мъжът ми още като се върна от лабораторията оня ден беше много скептично настроен. Някакви сестри му казали с недомлъвки,че много не знаели какво да правят ама все някак си щели да се справят.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт