Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 46

  • 36 370
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 200
Нямам време да Ви похваля за тортитите,че стягам багажите за моренце-пускам само 1-та тортата след малко и втората

# 286
# 287
  • Мнения: 2 185
Clairette а от какъв материал са розите.От марципан Варна не стават на дръжки -поне не мойте.
Тези дръжки са от изпънати зелени кламери  Blush ...мнооого ги бързах тогава и нямах време да търся нещо друго, иначе както са ти казали по-нагоре има специална тел която се увива с едни лентички и стават много истински

# 288
  • Мнения: 1 485
Clairette,thedragonbg,Корнишонка,silrai,Rumya
Пепи,Оранжево небето,violetblue,laskova,raya_usa,
petia_tag,благодаря ви за хубавите пожелания,които отправихте към дъщеря ми и за това,че
ви хареса тортата!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Сега да обясня накратко:
Първо най-много ми помагна с разяснения относно рисуването silrai ,за което съм и благодарна много!
 smile3525
Рисувах върху захарно тесто,изрязах си кръг,прекопирах картинката,очертах я и оцветих със боички
разтворени в алкохол.Оставих я да изсъхне и после покрих тортата с марципан Варна,сложих готовата рисунка и я
доукрасих!Направих така,понеже се притеснявах,че в жегата ще се разтопи тортата,ако рисувам директно върху нея.
Пак се получи,но когато се позахлади ще опитам рисунка директно върху тортата!
Пепи,не съм знаела,че е задължително да се слага снимката директно,но вече ще знам. Wink Embarassed
Ще я сложа в галерията,за да я видят повече хора! Peace

# 289
  • Мнения: 1 271
Фиор, ако пробваш да рисуваш директно върху тортата ще трябва покритието ти под рисунката да е минимум 6мм, и още-тогава трябва да се действа много бързо, и на части, защото отдолу крема поддава и може да ти скапе всичко.

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Fior, е не е задължително да се публикува снимката, ама такива красоти не трябва да се крият Wink

# 291
  • София
  • Мнения: 2 113
Бързам да отговоря, докато имам време, затова няма да го губя в подреждане, ще е по памет -

Rumya, за фандана, течния - да, точно както си забелязала се получи и при мен, но понеже много ядове брах със самите петифури, хрускащата захар не я отчетох, за температурата, препаръчваше рецептата да не е над 100Фаренхайт, не знам...може би да се подържи във водата преди затоплянето освен, защото да задържиш после тези градуси по-дълго ми се вижда трудно и
да, веднага заливах, защото бързо се сгъстява и после се натрупва неравномерно отгоре, това, което капе, може да се събере и "рециклира", така да се каже:)))

Fior, голяма играчка е паднала, но браво, а щом и дъщеря ти е била доволна - какво повече, нали за това е всичко...Да ти е жива и здрава и дълги години да пази топлия спомен за това как мама и е угаждала и един ден да има хъс и тя така да направи...

Оранжево небето, масленият крем трябва да бъде гъстичък и стегнал, дотолкова, че да не се разтича, да запълва неравностите и по вертикалните страни, но и мек, така че като го нанасяш, да не ти се налага да си смачкаш торатат и да отлепяш трохи от горния блат.

Пепи, тези разкошни малко овчици...трябва да се измисли някаква рационализация за вълната им, за да ги виждаме по-често и по-скоро децата да им се радват...

Clairette, точно това е тортата, която си спомнях като черен силует...Благодаря, че ми я напомни, отново ми беше хубаво да я видя!

Асти, весела почивка! Тортите са много сладки, не можах добре да видя дребните детайли на първата, но е някаква по-нетрадиционна идея, като че ли...

еstrella, ако си направиш тесто от бял шоколад, розите могат да ти станат и без никаква форма дори, с него се работи най-добре с пръсти приз прозрачно фолио и можеш да си късаш парченца от цялото и да размазваш топче през фолиото, докато се изтъни...Още по-добре става с ММФ + бяло шоколадово тесто...

Мъфините са станали много хубави!

# 292
  • Мнения: 7 091
МОмичета, извинявам се, че така набързо и то с въпрос, ама някой може ли да ми каже дали е замразявал ганаш? Имам доста останал, а след 2 седмици имам пак торта и се чудя? Rolling Eyes

Аз в момента правя тортата на Ели и само се надявам да ми издържи ръката до края, че нещо хич не съм наред.  Confused

# 293
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Дами, каня ви в новата тема!
Надявам се никой не се сърди че я пуснах аз  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт