избор на семейна кола

  • 50 158
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 199
Точно такъв тип седалки са ми проблем-двете странични са широки и удобни,но там са столчетата на децата,аз седя на средната и най-тясна част.В аудито бяха по-равно разпределени някак,това ми е и въпросът-кои други марки имат що годе равномерно разпределение на пространството отзад и изобщо има ли такива или направо да гледам ван-ки(които някак не ме кефят,незнайно защо Rolling Eyes)
notar ,благодаря!А вярно ли е,че подръжката на аудитата е много скъпа или е пореден мит?
Вярно-вярно..........
От думата "Ауди".....
 получавам алергия Twisted Evil
Имахме Ауди-4,явно имахме лош късмет.Освен че плащахме кредит/добре че безлихвен, една приятелка ни даде парите/,+ давахме към 500лв , а може би и повече за поддръжка./т.е. давахме около 1000лв на месец само за колата/
Това беше най-трудна /финансово/ година за целият ни семеен живот.Аз съм по майчинство, съпругът ми "храни " колата.
Сега търсим малка ,икономична, евтина за поддръжка кола......................
Вече имахме голяма, красива ,удобна ,но .... Twisted Evilне е за нашия джоб!
Е, се оплаках , олекна!!!!!!!!!  Laughing

# 76
  • Мнения: 592
Tomaru - просто такъв ви е бил късмета. Ако сте я купили от "Горубляне", "Перник" или "Дупница" /не всички са такива там де/, вероятността да сте се натресли на евтина италианка е 90% и нагоре. От там ви е проблема. Иначе аз съм карал Ауди 80 комби - прекрасна кола излезе, но беше на 3-5 години тогава.
Винаги казвам - колата е късмет - може да лежиш под Мерцедес цял живот или да караш Трабант цял живот.  След магазина кола се купува от Германия, Австрия и Швейцария и то от местни хора - ЛИЧНО! Успех!

# 77
  • София
  • Мнения: 18 679
Ние май ще кандисаме на е-класа комби. Добиче е, ама какво ми пука, нали няма аз да го паркирам hahaha

# 78
  • Мнения: 1 404
belinda ,на мен винаги паркирането ми е проблем,в Германия карах Смарт,тук Форд Ка,ако трябва да паркирам някъде е-класата,ще ми е нужен годишен отпуск Mr. Green
Tomaru,много лош късмет наистина ConfusedМъж ми затова и кара октавия-твърди,че подръжката и не му докарва киселини WinkОбаче сега аз трябва да избера и направо се обърках тотално Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 18 679
Олеее, ама тя за тебе ли е? Не разбрах...Мислех, че семейно возило...аз под семейно возило разбирам това, дето го кара таткото и вози всички останали Mr. Green Аз карам мъник. И пак паркирам на 30 см. от бордюра де  Blush

# 80
  • Мнения: 9
Малей, малей - комбита, ванове, самолети и танкери!! Хора вие как ходите със семействата си - и мебели ли си взимате?! И ние сме с две деца, ама 5 години си карах една Микра, от година съм с Поло и досега винаги съм си побирал багажа вътре, няма значение за 2 дни ли ще ходим някъде или за месец! Не знаех че Октавия комби била за семейство с 1 дете, че ние как мислим за трето аз трябва да си купя ТИР  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 592
Малко преиначаваш нещата! Жената казва, че не и е удобно с две деца отзад да седи по средата, защото столчетата няма как да са от едната страна. Ако ти караш сам и едното ти дете е отпред, другото отзад и никое явно не седи в столче, куфарите ти са по седалките и жена ти пътува с ж.п. транспорт може и да ти стигне Микрата или Полото, но иначе трябва да сте спартанци и да не сменяш поне седмица памперси на бебето за да побереш на 2 деца багажа че и вашия в такава количка. За мен няма невъзможни неща, има и багажници на покрива, но струва ли си да правим цигански работи!

# 82
  • Мнения: 9
Ееее, недей така сега! Чак Спартанци не сме - поне жената е абсолютната противоположност Laughing
Просто човек като мен, който през последните 10 год 7 от тях е изкарвал по една или две седмици на планина - нямам в предвид хижи, а на палатки, съм се научил как да си събирам дрехи /поне два ката/, храна, пиене, спален чувал, палатка и всякви други екстри в една раница с макс тежест 16 кила /все пак по цял ден си я нося/, та по същия начин мога да си побирам и багажа на цялата фамилия в Полото! Просто правило - жената вади на леглата всичко което трябва да се вземе, аз го слагам в сакове, раници и торби, и накрая аз го подреждам в колата. За сведение - тази година бяхме за първи път на къмпинг на море - а за там трябва малко повече багаж, отколкото ако си на хотел или квартира Mr. Green Еми всичко се побра в колата, че даже бяхме взели памперси и няколко торби за нашите приятели там! Двете деца са си в столчета, големия е в седалка де, с това експерименти не си правя! Жената винаги се вози отпред, децата са научени да се возят сами отзад, като на определено време се прави почивка, разбира се! Така че при добро желание всичко се постига, но определено няма да си взема голяма кола която да ми харчи 10/100 или повече градско, щото много карам! А ако авторката я притесняват задните седалки - да се мятат на едно Вито и нямат проблеми!

# 83
  • Мнения: 592
Еми ето - говорим за едно и също, но по различни начини! Щом в един Фолксваген Костенурка са се събрали 23 души /май толкова беше световния рекорд/, занчи всичко е възможно! Ние уточнихме, че за града комбито не е колата /особено големия град/. Но представи си ти си 1.90 и 110 кг /аз съм досат по-дребен/- малко трудно се кара на дълъг път с Поло!? И пак казвам - няма невъзможни неща! Просто всеки си има собствена представа за удобство!

# 84
  • Мнения: 9
Опсссс - стар навик, на първи прочит чета през ред! Е, значи сме на едно мнение, а това за костенурката ме радва, значи в моето поло следващия път трябва да побера и комшиите с децата им, а и още няколко човека!! Crazy

# 85
  • Мнения: 1 404
Олеее, ама тя за тебе ли е? Не разбрах...Мислех, че семейно возило...аз под семейно возило разбирам това, дето го кара таткото и вози всички останали Mr. Green Аз карам мъник. И пак паркирам на 30 см. от бордюра де  Blush
За мен е,но понеже в октавията ми е тясно,реших поне по-голяма да си взема и по почивки моята кола да играе ролята на семейно возило точно както го описа LaughingВече не съм сигурна,че ще е така де.
coala1 ,аз за багаж не съм се оплаквала,но да си оставя децата омазани в повръщано не ми се ще нещо,що така newsm78

# 86
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, аз пък точно от липсата на място за багаж се оплаквам. Много ми е любопитно как се побират количка, колело и два сака поне в багажника на поло?! Или коала1 връзва бебешката количка на колата отзад и така я тътрузи до морето Rolling Eyes Айде стига, моля ви се Crossing Arms

# 87
  • Мнения: 9
Насметохте ме!
Количка и два сака /колело не сме карали/ и поне няколко торби се събират много добре в багажника на полото! Ако не сте забелязали, да отбележа - новото поло е мааалко по-голямо от старите!! И понеже забравих да спомена - с мене винаги има две раници - в едната лаптопа, в другата фотото, те също много добре се събират в колата! Crossing Arms

Забравих Bili - ами те моите деца повръщаха в колата до преди да станат на по 2 годинки! Не знам защо твоите така повръщат, не че не зависи и от шофьора де  Twisted Evil

# 88
  • София
  • Мнения: 18 679
Количка и два сака /колело не сме карали/ и поне няколко торби се събират много добре в багажника на полото!
Иии, бре! Моята кола е ситроен С3 - каже речи колкото полото - и когато избирах количка за второто бебе, обикалях магазините с колата, за да водя коя аджеба ще се съжере въобще вътре - не съм си и помисляла да слагам и багаж! От всички комбинирани колички само едно Чико влезна, и то щото му се сгъват дръжките! Ако не е тайна, вашата количка на 4 ли се сгъва Wink Не ти вярвам, Коала1 Wink

# 89
  • Мнения: 1 404

Забравих Bili - ами те моите деца повръщаха в колата до преди да станат на по 2 годинки! Не знам защо твоите така повръщат, не че не зависи и от шофьора де  Twisted Evil
Ми не са случили на шофьор горките Mr. GreenШъ си зема поло  Party
belinda ,и аз така купих Чико-само то ми влезе в багажника на Ка-то,и то при паднала задна седалка Joyмислех,че съм единствена да купувам количка по багажник hahaha
Я кажи,ти доволна ли си от ситроена като марка?Аз нещо се заглеждам по Ксара Пикасо,друго возило-като спрат да повръщат Wink

Общи условия

Активация на акаунт