Проклятието да си жена

  • 9 283
  • 150
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 835
аз се чувствам добре и не го намирам за проклятие.

ето и една друга интересна гледна точка.

Аз също се чувствам добре, предполагам и авторката на тема, също! Grinning Това в случай, че си си помислила други работи.
По повод линка, няма нищо изумително, стряскащо, странно, скандално или пък ненормално. Споделя, пише си момичето, на вас не ви ли се е случвало да се чувствате марионетки? О, да, разбира се, нима?!
Стряскащото е, че писанието е анонимно, СТРАХ, страх от нас. Помислете, вие на нейно място дали бихте написали името си?
Не исках да пиша това, не така разбрах темата.

# 76
  • Мнения: 183
Аз добре се чувствам в женски образ.
Чисто като жена, смятам, че полът ни има повече плюсове, отколкото минуси.
Гримирането, епилирането, лакирането и всички други безброй подобни процедури ми доставят удоволствие-е скубането малко ми опъва нервите, но в границите на разумното.
А иначе за плюсовете смятам, че сме по-силни психически,с по-развита интуиция,с по-богата душевност,по-дипломатични,по-хитри,и по-упорити. Ако една жена си реши, че ще постигне нещо, дори и обстоятелствата да не са на нейна страна,ще обърне света и пак ще го направи.По богатата ни душевност, ни прави способни да изпитваме чувства,емоции и усещания от които мъжкия пол е доста окастрен. Ако спукам гума някъде по улиците винаги ще ми се притекат на помощ и без да съм молила-просто,защото съм жена, ако направя нарушение по пътищата с повече чар и усмивка ще ми се размине/в повечето случаи/-защото съм жена. Ако се объркам в някой чужд град с посоките и се затрия/а на мен често ми се случва Joy  / все ще се намери някой добър самарянин, който да каже"Карайте след мен". Сигурно защото пак съм жена. Още примери мога да дам, но ще стана досадна. Stop
Та така.Не го чувствам, като проклятие.Хич даже. Grinning

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Василина,

Хубаво си ги написала тези работи за богатата душевност и силите и ти вярвам.  Peace И аз си ги мисля като ми е кеф и светът ми изглежда супер. Обаче всички тези качества в обикновения живот означават само едно - товарене с повече работа. Причина - ако една жена притежава всичко това като начин на мислене и качества тя няма да стои със скръстени ръце или само да се грижи за себе си. По-скоро ще се юрне да върши всичката работа и няма да спре. А както знаем, работата няма свършване. Накрая ще свърши или работата, или жената.
Сори, звучи песимистично. Но ако махна емоционалната окраска, отдолу остават ресурсите и тяхното използване. Като на работа.

# 78
  • Мнения: 112
Е хайде сега!
От всичко изброено само раждането и кърменето са даденост, останалото е въпрос на личен избор.
На жена ми като й казвам, че няма нужда заради мен да се подлага на това изтезание със скубането, ми отговаря, че това си е заради нея, иначе се чувствала като крастава  ooooh!

# 79
  • Мнения: 2 018
Е хайде сега!
От всичко изброено само раждането и кърменето са даденост, останалото е въпрос на личен избор.
На жена ми като й казвам, че няма нужда заради мен да се подлага на това изтезание със скубането, ми отговаря, че това си е заради нея, иначе се чувствала като крастава  ooooh!

Всичко е въпрос на избор, дори това да си жена.  Laughing

# 80
  • Мнения: 2 891
Е хайде сега!
От всичко изброено само раждането и кърменето са даденост, останалото е въпрос на личен избор.


И цикъла, и цикъла  Laughing

# 81
  • Мнения: 183










Василина,

Хубаво си ги написала тези работи за богатата душевност и силите и ти вярвам.  Peace И аз си ги мисля като ми е кеф и светът ми изглежда супер. Обаче всички тези качества в обикновения живот означават само едно - товарене с повече работа. Причина - ако една жена притежава всичко това като начин на мислене и качества тя няма да стои със скръстени ръце или само да се грижи за себе си. По-скоро ще се юрне да върши всичката работа и няма да спре. А както знаем, работата няма свършване. Накрая ще свърши или работата, или жената.
Сори, звучи песимистично. Но ако махна емоционалната окраска, отдолу остават ресурсите и тяхното използване. Като на работа.

Така е.yes Погледнато от тази страна, не мога да не се съглася с теб.

# 82
  • Мнения: 3 835
Ай, стига бе! Айде тия с богатия избор, от утре с космати крака и мустаци по улиците! Crossing Arms

Изборът ти е следния, самобръсначка или епилатор, козметичен салон или у дома! Островитянките там, дето щели да се бръснат за собствено удовлетворение (от собствената си красота), да не се обаждат!

# 83
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Ерика, моментално се записвам в твоя отбор! Grinning Съгласна съм с всяка буквичка, точица и запетайчица, която си написала. Mr. Green
Въпреки, че аз съм доста облагодетелствана (пу, пу, да чукам на дърво), почти нищо от изброените неща не ми тежи кой знае колко, но съм твърдо зад идеята, че жените сме дискриминирани, използвани, имаме много повече задължения, отговорности и изисквания от обществото към нас. А ужким сме били нежния и слабия пол, дрън, дрън! Crossing Arms

С какво само злорадство наблюдавам последната мода сред мъжете да се епилират и обезкосмяват. Mr. Green Мед ми капе на сърцето само като си помисля колко са по-космати и дебелокосмести. Сигурна съм, че някоя умница им е пуснала тая муха, а те нали са балъци! Joy
newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 84
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Голяма мизерия се оказва да си представител на "нежния" пол. То са ежедневни издевателства над собственото тяло и дух. Като се почне:
-скубане на вежди
-махане на мустаци
-през седмица на фризьор
-епилация на долу, посредата, от ляво, от дясно и още по-горе
-през 28 дни болки, иде ти да се самообесиш и зчезнеш безкрайно
-маникюр, то не са лакчета, то не са рисунки и секви изгъзици
- гримиране всеки ден, та и по няколко пъти
- раждане и кърмене
- слугинаж по всички етажи на необходимостта

А силния пол? Една казарма имаха да си мрънкат цял живот за нея, а и това им го спестиха  Twisted Evil

Не може да има място за сравнение по гадория м/у двата пола, нали мили дами?  Grinning

айде-айде не се оплаквайте , кога ръфахте ябълката не се жалвате сега ... вой до небесата.
И въобще това неща за оплакване ли са?

# 85
  • София
  • Мнения: 17 592
Голяма мизерия се оказва да си представител на "нежния" пол. То са ежедневни издевателства над собственото тяло и дух. Като се почне:

Общо взето смятам, че жените имат... как да кажа, предимство в живота. Като цяло.



Никой не те задължава да го правиш. А и има доста мъже, които не харесват оформени вежди. Примерно брат ми.


-през седмица на фризьор

Удоволствие, което а) не е задължително - аз, примерно, не съм ходила от 2 години (уви, няма време с бебо...) и б) за което плаща мъжа.


-епилация на долу, посредата, от ляво, от дясно и още по-горе

Не е задължително. Ако те боли - има дамски самобръсначки и др. подобни средства. Е, трябва да се прави по-често и е по-досадно, но какво пък.


-през 28 дни болки, иде ти да се самообесиш и зчезнеш безкрайно
Моят нормален цикъл е 26 дневен, със 7 дена кръвотечение, но пък напълно безболезнен... не, поизлъгах, често ме боли главата някой от дните - имам мигрена, ужас е... Но мисля, че не е висока цена за удоволствието всичко друго да се нарежда от друг.


-маникюр, то не са лакчета, то не са рисунки и секви изгъзици
Това влиза към удоволствията на жената, за които плаща мъжа. Ако не те кефи - ми що го правиш.


- гримиране всеки ден, та и по няколко пъти
Това също е въпрос на лично желание и себеусещане. Никой не те кара. Доста жени не се гримират.


От тези само първото е задължителна - до някъде - функция на жената. Все пак, да имаш, и то собствени, деца е все пак твое решение, не задължение. За раждането мъжете (щото Нерончо е бил момченце...  Joy) са изобретили напълно хуманно и безболезнено секцио. Хич и не разбрах, че съм раждала.

Кърменето пък е въпрос на личен избор и себеусещане. Аз лично избрах да не кърмя... и не мисля, че със станала мъж! Има си за целта адаптирани млека.


- слугинаж по всички етажи на необходимостта
За слугинажа си има слугини - и на тях обикновено също плащат мъжете.



И изобщо, ако някоя жена (или пък мъж) е избрала да се превърне в мълчалив и работлив роб, това си е било лично нейно / негово желание, разбиране, себеусещане, решение. Не разбирам после от къде идат тези жалвания и хленчове.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Лабрадоре,

А вие като сте толкова умни защо също я ръфнахте? Защо не казахте "сакън, не искам, Той така каза". И на вас ви се услади май.  Wink

# 87
  • Мнения: 2 401
Не съм чела темата, та искам да попитам дали някой не се е сетил все пак в тия 5 стр. да напише, че всъщност жената НЕ Е слабия пол ?

# 88
  • Мнения: 4 916
....
И въобще това неща за оплакване ли са?

Мини някой ден да те дръпна с колата  Laughing

# 89
  • out of space
  • Мнения: 8 573
 ooooh!

КатиАБВ, ти направо ме разфасова  Laughing Joy

Я да си обрисувам един портрет, според съветите ти: с една голяма естествена вежда; с проскубана метла вместо коса, следствие на фобията ми от фризьорски салони (2 години?  ooooh! ); с набола мъжка брада по краката, следствие на чудото самобръсначка, но поне мъжа ми я е купил  Laughing ; имам 33 дни цикъл, но за сметка на това чантата ми е пълна с аналгин; с потрошен и различна дължина нокът на всеки пръст, щото мъжа ми изпи парите за маникюр; естествена и негримирана (и без това само мъжа ми ме гледа до като пържа кюфтета); родила със секцио и некърмила (така беше); с лична стая за слугите и мъж, който им пише чека всяка седмица.
Какво излиза- може да съм си грозна кооолкото искам, стига да съумея да си хвана богат мъж, да родя веднъж секцио и да не забравям да се снабдявам ежемесечно с кило аналгин от аптеката (мъжа ми ще го плаща естествено)  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт