Обида от друго дете на детската площадка

  • 3 506
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 471
Аз живея близо до Св. Седмочисленици. Там има много подобни дечица. Родителите им работят на пазара и си оставят децата безконтролни по цял ден. За дечицата с дни мога да говоря, как командорят и не се съобразяват с никого. Не обвинявам тях, родителите са ги оставили на произвола.... Ако има майки, които си водят децата там, предполагам ще ме подкрепят.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 17:55 от Dencho

# 31
  • София
  • Мнения: 13 206
здравейте, много отдавна искам да се включа във форума но не набирам смелост Embarassed аз също съм много запалена по гоблените

Ами набери смелост! Ама трябва да пишеш в някоя от темите за гоблени в "Хоби"
Ето тук например
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=321090.0  Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз живея близо до Св. Седмочисленици. Там има много подобни дечица. Родителите им работят на пазара и си оставят децата безконтролни по цял ден. За дечицата с дни мога да говоря, как командорят и не се съобразяват с никого. Не обвинявам тях, родителите са ги оставили на произвола.... Ако има майки, които си водят децата там, предполагам ще ме подкрепят.

Слушай, я дайте по почина на таз майка дето учела детето като го бият да бие.. Отивате там и ги надирате добре хулиганчетата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

П.С. Сега сериозно... Защо не намерите родителите на тези деца и да им кажете, че не ви е приятно  да пречат. Може би е обречена каузата, ама може и да имате успех!  Peace

# 33
  • Мнения: 2 471
Vache говорили сме много - глас в пустиня. Редовно взимат от играчките на по малките, бият се, замерят се с пясък. Направо е ужас. Родителите или не обръщат внимание или обвиняват, че се месим във възпитанието на децата им. Колко бащи са се заканили да бият други бащи... Много е неприятно. А и не знам, как не се притесняват за дечицата си. Те са между 4 и 9 годишни малчовци.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache говорили сме много - глас в пустиня. Редовно взимат от играчките на по малките, бият се, замерят се с пясък. Направо е ужас. Родителите или не обръщат внимание или обвиняват, че се месим във възпитанието на децата им. Колко бащи са се заканили да бият други бащи... Много е неприятно. А и не знам, как не се притесняват за дечицата си. Те са между 4 и 9 годишни малчовци.

Ами като чета са първосигнални... какво им пука къде са им децата. Ако сме аз и ти няма да ги оставим и ако ни направят забележка бихме се притеснили... Май вие трябва да се справяте сами с децата  Confused

# 35
  • Мнения: 2 467
Цитат
"Като те бият защитавай се"

В резултат на моето "защитавай се" дъщеря ми сега като я ударят ръмжи  Laughing Ама силно и страшно, колкото глас има  ooooh!

# 36
  • Мнения: 483
Както не веднъж съм казвала, НЕ позволявам да ми тормозят детето, нито да го обиждат! Хич не ми пука дали е с майка, баща или баба, ще му кажа да си мери приказките! Ще го питам дали у тях така си говорят... и дали знае какво означава това, което казва...
А относно конкретния случай: Случвали са ми се подобни неща и обикновено им казвам ако им пречи синът ми да се махнат!
Да не говорим, че има и деца които направо бутат и то силно, когато полудявам и направо повишавам тон! От къде на къде!

# 37
  • Мнения: 483
Цитат
"Като те бият защитавай се"

В резултат на моето "защитавай се" дъщеря ми сега като я ударят ръмжи  Laughing Ама силно и страшно, колкото глас има  ooooh!
Сериозно ли!  hahaha
Миличката!
Ами това е нейният начин да се защити!  ooooh!

# 38
  • Мнения: 2 467
Съвсем сериозно.
Имам съмнение, че "Цар Лъв" има пръст в цялата работа Simple Smile Но по-добре от нищо. Щото преди все си отнасяше по някой удар, а не отвръщаше по никакъв начин.

# 39
  • Мнения: 9 814
Ясно, но меко, все пак са деца, обяснявам, че не е красиво да се обижда и да се гонят другите деца от площадката.

# 40
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат
"Като те бият защитавай се"

В резултат на моето "защитавай се" дъщеря ми сега като я ударят ръмжи  Laughing Ама силно и страшно, колкото глас има  ooooh!

 Joy Joy Joy
А моята пък все е в ролята на лъв и се бие, наужким, но много реалистично го прави. В резултат на това моя колежка обяви, че дъщеря ми е била нейната  Embarassed Embarassed Embarassed

# 41
  • Мнения: 2 908
Не съм имала случай да я нагрубят така с думи,но с блъскане или с казване на:"Не,няма да се качващ тук(на пързалката),не е за такива малки като теб......."съм се засмивала и съм обяснявала на детето,че пързалката е за всички и ако искат да си играят,или го обръщам на игра,като например:"това(пързалката)твоята къща ли е,че не пускаш никой вътре?А дали ще пуснеш Габи в нея?И т.н.-говоря си с детето по детски...но повтарям,че не ни е обиждало с по-обидна дума до сега някое дете-тогава сигурно ще обясня по-твърдо,но отново внимателно,защото е дете и вероятно не разбира всичко това,кое е редно и кое не-ясно ми е отдавна,че повечето майки не реагират и си стоят по пейките-особено на 4-5 и нагоре годишните-все пак са големи и могат сами да играят по катерушките.Честно казано не се занимавам с превъзпитание на майките,защото както е казала потребителката с двете деца-джунгла е наистина и родителите са най-виновни за това положение,особено при по-големите деца-например сега дъщеря ми е доста агресивна,тя не остава назад в нищо,играе си само с по-големи деца,случва се да блъсне по-малко,аз съм плътно до нея и все и говоря,кое е редно,кое не,да речем,че до 4 години ще и набия с постоянно говорене,кое не е хубаво,все пак 4 годишните смятам разбират всичко вече,сега прави много неща на инат,но да видиш,че 4 годишно обижда по-малко или въобще друго дете и да не реагираш-не го разбирам.Колкото до това,дали съм до нея и дали ще се справи с друго дете,което я обиди-не се притеснявам грам-тя е мъжкарана,все едно е правена за момче,притеснява ме точно обратното-дали като не съм до нея,няма тя да обиди някой....въпреки,че от друга страна знам,че няма да обиди някой,смятам,че не чува такива обиди от никъде,аз и говоря постоянно,но пък ме е страх за блъскането основно....за което отново и говоря много......но....има ефект голям засега,но има и дефекти понякога. Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 21:51 от афродита

# 42
  • Мнения: 7 418
  Моят син все-още спада към категория бебета(1 год.7 мес.),но вече и той се сблъсква с обиди по детските площадки. Sad Почти всеки ден му се случва,някой да го удари,бутне,щипне,нагруби.....Правят го даже и децата на майки,които са ми приятелки .На тях самите им става неудобно,заради държанието на техните деца,но......Мен по-скоро ме интересува,как трябва да реагирам аз в такива случаи?Как мога да обясня на бебето ми,че трябва да се защитава?Нали е още малък,нито говори,нито разбира............Ако му викат,само си мълчи и гледа.Ако му причинят болка - плаче обидено и тича при мен.А аз,освен да го утеша,не знам,какво друго мога да направя.... Confused
  Какво ще ме посъветвате?Все-пак повечето от вас сте минали тази възраст с вашите деца
  Или моите въпроси са към друг форум? newsm78 newsm78 newsm78

# 43
  • Мнения: 2 471
Селма децата на тази възраст вече разбират доста неща. Не казвам да го учиш да се бие, но спокойно можеш и на него и на дечицата, които го бутат да обясниш, че постъпката им наранява.

# 44
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Селма децата на тази възраст вече разбират доста неща. Не казвам да го учиш да се бие, но спокойно можеш и на него и на дечицата, които го бутат да обясниш, че постъпката им наранява.
Точно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт