С какво да се отопляваме....

  • 19 588
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 803
Забравих да попитам, някой имали климатик Панасоник и дали е доволен.Аз съм от морето,така че ниските температури не ме притесняват,защото тук не падат много.
И двата ми климатика са Панасоник-Малайзийски. Безкрайно съм доволна. Хем топло, хем на ниски сметки за ток. Смятам да слагам трети в спалнята. Също така ме спасяват от влагата, живея близо до морето и въздуха е влажен. И между другото, когато спряха тока, заради авария, нищо не замръзна и при ниски температури дори.

# 91
Благодарско newsm10 doro значи са добри,като качество.Мерси много,заначи ще взвмем климатик за хола(23кв.м.),а ако Гризанка е доволна от лъчевите панели догодина ще взема и от тях.Така или иначе климатика няма де е излишен,все пак има и лято.. thumbsup

# 92
  • София
  • Мнения: 38 628
И аз се чудя за климатици.
Плащаме на Топлото по 100 кинка всеки божи месец разсрочено плащане.
Обаче сега с тая нова дървена система на ЧЕЗ за тримесечно отчитане, дали няма да ни отрежат главите  и със сметките за ток? Особено пък с климатик.

# 93
  • Мнения: 4 434
ние сме с камина+водна риза

# 94
Е остана ни Мишанка,дано тя е доволна от топлината в тях през зимата.Мишанке в теб ми е надеждата,ако си доволна и от разход на ел.и от топлината ще купя и аз догодина.                         п.п. И аз ги ползвам тези климатици и сам доволен,но ако са по-добри панелите,защо не.

# 95
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
Гризи, от къде ще ги купуваш?
Може ли дадеш някакъв линк?

# 96
  • София
  • Мнения: 71
Гризи, от къде ще ги купуваш?
Може ли дадеш някакъв линк?
Лейди, мъжа ми се занимава с това, но на него може да му се вярва, защото той и дъвка не купува без да направи щателно проучване какво точно ще купи и заслужава ли си. newsm62 Това беше шега, разбира се, но наистина отдавна проучва този въпрос и така каза, лъчевото е най-евтино откъм разход на ел. енергия, и най-подходящо, поне за нас. Вярно, че има сериозна първоначална инвестиция в самия уред, но то за всичко е така. Ще го попитам откъде се кани да купува и ще ти кажа.  bouquet А като почнем да се греем зимъска с въпросния панел - ще обадя като как е и ще имате подробна информация от първа ръка за всичко. Peace

# 97
  • Мнения: 222
Ние мислим тази зима да се отопляваме с вентилаторни конвектори - не за подов, а за високостенен монтаж.

# 98
  • Мнения: 0
zdr,mami!nie 4akame bebe prez qnuari i imame su6tiq problem s otoplenieto.4uh za nekvi pqsu4ni radiatori super tunki,za pod prozorec.kazvat 4e sa i mnogo ikonomi4ni.ako nqkoq ot vas e 4uvala za tqh molq pi6ete ili puk daite suvet!blagodarq vi predvaritelno

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Чакам да пуснат парното. Вече се измъчих с тези печки. Добре, че времето беше хубаво, но по-студените дни се усещат, особено сутрин рано по пижама.

# 100
  • Мнения: 0
ние сме с инверторен климатик хитачи, засега сме доволни от отоплението и е по чисто отколкото с камина и локално парно. Peace

# 101
Ние сме на парно и вече нямам търпение да го пуснат-01.11-защото така с масления радиатор не се живее.На нас ни излиза 100лв.,ама тя цената си е фиксирана,а относно топлото нямам забележки-отворен прозорец и къси ръкави-а сме само с един радиатор в хола.Относно климатиците-родителете ми си сложиха -но засега не сам чула нещо положително,освен може би през лятото.

# 102
  • наоколо
  • Мнения: 55
След като минахме през почти всички възможни варианти, съм твърдо ЗА климатиците.

Живеем в къща и я топлим с 2 инвенторни Фуджи- никакъв шум, икономични и да не ме чуе дявола- безотказни.
 За нас това е най-добрият вариант и като цена и като качество. Не сме имали никакви проблеми нито през лятото, нито през зимата. Излиза ни по-евтино от дървата- преди бяхме с камина, пък за удобството- просто не може да се сравнява. Били сме с различни видове радиатори,с нафта,с едни стенни пана имаше ги преди години- и тях пробвахме,с газ... Почти всичко за което се сетиш.

# 103
  • Мнения: 2 803
Да споделя и аз. Мисля, че най-икономично, удобно и практично, особено ако има и деца е инверторния климатик. Особено сега, когато има толкова енергоспестяващи модели.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Ние се топлим на газ. Като топлина, 4истота, шум - перфектно. Peace Като цена от 100 до 160лв. на месец - без да спираме парното. Като се има предвид, че готвя на газ и бойлера е на газ.  Отделно имаме ток около 30лв. Чува се обаче, 4е ще се вдигат цените на газта отново, та ще видим как ще е тази зима.  Thinking Ще следя в темата отзивите на Гризанка и може да се пренасочим за другата зима ако е по-изгодно. Климатик така или иначе ще купуваме заради лятото, че сме със западно изложение и е голяма жега.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт