В къщи паника голяма, първокласник ще е мама (набор 2001)

  • 24 350
  • 411
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 80
Здравейте и от нас с Евгени:)

Моето дете ще е ОК както изглежда с режима - в момента ходи на целодневна занималня и няма проблеми със ставане и лягане.

И с ваксините сме ОК - били сме и БЦЖ и ДТ и полио.

Гледам, че сте повдигнали темата за занималнята. Бих искала да споделя следната своя мъка - когато ходихме на родителска среща за записването госпожата ни помоли да не даваме децата си на занималня и да сме били поели отговорност за детето си. Че много било стресиращо за децата и т.н. (с което съм съгласна). От миналия й випуск никое дете не ходело на занималня.

Ние с  мъжа ми гледаме Евгени сами и няма как да не го дадем, освен ако някой не напусне работа или не си пусне неплатен отпуск. А не можем да си го позволим. Чудя се дали няма да има тенденциозно отношение на въпросната госпожа към моето дете заради пустата занималня. А и честно казано ми стана малко обидно, че видиш ли като го даваш си безотговорен.

Като чета написаното, а и като питах колегите си, повечето деца си ходят на занималня и няма много големи проблеми.

# 61
  • София
  • Мнения: 8 932
Илиана, не се връзвай на такива приказки. Доста деца ходят на занималня. В момента им е проблем занималнята, заради делегираните бюджети, затова няма места за всички деца в тях. Може би това е причината госпожата ви да иска да ви откаже.

# 62
Здравейте и от нас.

Elysana, моята първокласничка е Елиана  Simple Smile

# 63
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
teo7777, да, 118-то е у-щето. За 90лв се бяхме навили, ама ако ще я вдигат..... newsm78, а и си мислехме, че е вкл. английския. Не е вкл. храна, но е в самото у-ще и е до 18ч. Доколкото знам имат килимче за почивка, не е занемарено като в държавната. Обръщат им повече внимание в частната, докато в държавната общо-взето само ги наглеждат.

За ЗИП-а ще видим. У-щето е с усилено изучаване на математика+английски и май нямаме избор за друго. Ще видим на РС-то какво ще кажат.

# 64
  • Мнения: 80
Анна, благодаря ти за съвета:) То и аз си казвам да не се връзвам, ама...

Аз мисля да запиша детето на частна занималня ако държавната е до 17 часа както имам съмнения. Ако цените са около 100 лв. на месец е горе-долу приемливо. Аз чух нещо от сорта на  15 лв. на ден.

# 65
  • Мнения: 7 263
И аз съм чувала цени от сорта на 9  до 15 лв на ден за занималня ooooh! ooooh!
Ние за сега се спряхме на вариянт да се учи в къщи - дано е успешен.

# 66
  • Мнения: 516
Синът ми ще ппосещава училищната занималня. Ако не ми хареса, минава на вариант у дома с баба. Много ми се е да си изгради навици за учене, но все още не мога да преценя, къде ще се получи по- добре.

# 67
  • Мнения: 3 835
За занималните, и аз чух разни, ох и ах, ама как.....По принцип трудно се влияя от хорските приказки, винаги много питам, разпитвам и проучвам, за да получа цялостна картинка. Но решението за собственото ми дете си го взимам аз. Например моята дъщеря е много контактна, тя обожава лудницата и многото деца, всякакви щуротии и веселби. Тя много по-лесно ще възприеме идеята старателно да седне и да си напише домашните, ако е заобиколена от други деца, които правят същото, отколкото, ако аз я карам да го направи в къщи. Дори ще й хареса с другите, докато с мен ще й е досадно. Затова писах по-напред, че ще преценя в движение, зависи от нея, как се чувства. Първоначално мисля да й дам малко време, най-вече за да се адаптира и да свикне с темпото и натоварването. И ще я пробвам на занималнята. Ако й харесва и иска да ходи, ако си пише домашните и е разбрала уроците, не виждам причина да не ходи. Никой по-добре от мен не може да прецени как се чувства детето ми, стресирано ли е, или не, и кое е добре за него. Hug
В нашето у-ще няма никакви проблеми, всеки, който иска си записва детето за занималня.

# 68
  • Мнения: 7 263
Много ми се е да си изгради навици за учене, но все още не мога да преценя, къде ще се получи по- добре.

Флор това е основното повярвай ми, като вече минала по този път. За жалост обаче в занималните - дори и в добрите частни занимални такива навици трудно се изграждат. По принцип в едно помещение са средно 5-10 дечица, едно да се разконцентрира и учебния процес на практика спира.
Аз все още смятам, че целодневното обучение е най-добрия вариятн за началния курс, но за жалост това не е осъществимо особено за Софийските училища.

# 69
  • Мнения: 516
да, Лени. Съгласна съм. Като човек, свързан с образованието непряко, знам отлично, че в първи клас най- важното е точно да се изградят навици за учене. Всичко останало се наваксва във времето. Синът ми отдавна чете и смята и това малко ме притеснява. Страхувам се да не му е скучно и да не се вземе прекалено на сериозно за много умен, което пък да рефлектира точно на тези навици, които желая да получи на първо време.
Обаче направих изречение!  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 7 263
Моят чете трудно още по-скоро на срички, за писането не го насилвам и на него там ще му е слабото място явно, като на всички мъже в семейството  ooooh!, дано само госпожата му не е много придирчива  Embarassed Rolling Eyes. За сега със задачките се справя повече от перфектно, но да е жив и здрав ще се справим. На моменти ме наляга умора и отчаяние като се сетя за първи клас, но на моменти пък ме гони оптимизъм, защото сега съм с повече опит.
Аааа и сега се сетих в една книжарница в Бизнес парка има бели листа формат А3, ако още търсиш Peace, защото така и не открих никъде тетрадки с бели листа голям формат.

# 71
  • Мнения: 516
Лени, плашиш ме с тази умора и отчаяние! Аз нямам опит. Mr. Green
Още търся бели листи, но Бизнес парка ви ми е на около 300 км.  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 7 263
Още търся бели листи, но Бизнес парка ви ми е на около 300 км.  Simple Smile

Уффф аз пък си мислех, че сме градски  Rolling Eyes
Ако искаш пък като купя да ти пратя малко \ защото така или иначе ще купя цял топ\.

# 73
  • София
  • Мнения: 39 759
Днес Дияна яде голям бой. Отдавна не я бях пляскала.
Прибираме се от Северният парк. Тя кара колело. Малко преди нашият блок Дияна изчезна. Никъде я няма. Обиколихме. Аз питах едни хора. Останах с количката, а Джони отиде да види при входа. След малко звъни "тук е". Заболя ме главата, май вдигнах кръвно. Вече мислех как ще звъня в полицията.
Стигнах до входа и здраво я ошамарих вътре във входа. Сигурно са ме чули до последния етаж. И двете ревахме Simple Smile
Като се прибрахме ми обясняваше как ни търсила, но вместо да се върне по пътя, по който е тръгнала, хванала друга посока.
Дано и е за урок. Никакви скрупули нямам, че я ошамарих.

# 74
  • Мнения: 7 263
Уфффф AnMary какви скрупули да имаш  ooooh!
Абе деца са си още и то съвсем, съвсем деца.....
Аз Лъчи не го изпускам от поглед, като съм навън с него  #Crazy.
От време на време все още с голям страх ги пускам двамата отзад зад блока на една площадка.... защото той не слуша батко си изобщо  ooooh! Naughty.

Общи условия

Активация на акаунт