За рибата

  • 2 175
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 116
Аз я въведох 10 месец. Дадох пюре с риба хек и имах намерението да дам цялото пюре, но малката изяде около 1/4 от него. Смятам, че ако има непоносимост няма значение дали ще е изяла цялото пюре или не. От тогава давам веднъж седмично, за сметка на месното.
И аз давам от "белите" риби с картоф/ориз и зеленчуци.

# 16
  • Мнения: 623
Към 10-ия месец, пюре на Семпер с калкан.Първо дадох няколко лъжички да видя ще се хареса ли и има ли реакция.
Сега правя редовно по два пъти в седмицата филе от прясна бяла риба и ни е много любимо  chef

# 17
  • Мнения: 4 017
На последната консултация педиатърката каза, че мога да давам риба вече (на 7 м. и половина сме), но аз мисля да изчакам поне до 8 навършени. Доки също препоръча рибата да замества месно хранене, както и вие смятате.
Попитах ви, защото от една майка чух точно обратното, че с риба се замества зел. ядене.
Но в крайна сметка, Болнди, ти си права, това не е чак толкова важно Grinning

# 18
  • Мнения: 207
Малко ме развесели с това, че рибата замествала злел. ядене та тя все пак е месо  Laughing

Дадох на 8 мес. всички много обичаме, малката също. Дадох и бяла риба с картофи. Давам 1-2 в седмицата.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз я въведох около 11я месец както и с другите храни-първия ден 2-3 лъжички,втория 4-5........Давах различно.Понякога 2 пъти седмично,понякога по 2-3 седмици не съм давала.Рибното си е месно пюре.
bowuuИ аз така

# 20
  • Мнения: 31 181
На 10 месеца, цяло бурканче на Семпер. Давам често, защото я харесва и яде добре.

# 21
  • Мнения: 1 420
На 11 месеца дадох цяло пюре купено. Замествам храненето с месно пюре с такова с риба. Вече приготвяме риба на пара със зеленчуци вместо пюретата. Давам риба 2 пъти в седмицата.  Peace

# 22
  • Мнения: 112
Момичета искам да използвам темата за да попитам, ако се прави рибно пюре в домашни условия каква риба е за препоръчване. Разбрах че в пюретата на ганчев се слага хек , но го намирам само замразен дали това ще е проблем?

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
На годинка я въведох с цяло бурканче. Гледам да яде поне веднъж в седмицата - за обяд или за вечеря.

# 24
  • Мнения: 239
Аз въведох рибата в 9-я месец.Разделих бурканчето на три за три дена.Ядем един път в седмицата риба.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
На годинка и месец / постепенно / 1 седмично / вече няма 'постни дни' - без друго има доста малко месо както в пюретата, така и в кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт