колко време след приготвяне може да издържи АМ

  • 10 360
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 344
Извинявам се предварително , че товаря форума с тема , която е доста дискутирана , но ме интересува следното - колко време след приготвяне на АМ може да издържи.Родихме се едрички 4100 и не ми достига кърмата.Педито каза да дохранвам с АМ , но ми прави впечатление , че не на всяко хранене се налага да дохранвам.А всеки път да приготвям и да хвърлям не ми се струв амного финансово оправдано. newsm78

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 09:13 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
1 час  Peace

# 2
  • Мнения: 4 915
Конкретно вече са ти отговорили на питането.

Принципно, давайки АМ, кърмата ти няма да се ругилира според нуждите на бебето, напротив - ще намалее още. Ако имаш интерес и желание, почети тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 и заповядай в Кърмаческия, майките там ще ти помогнат със съвети.

# 3
  • plovdiv
  • Мнения: 122
В тези жеги не повече от час, и аз съм на това мнение! Не може ли да не приготвяш млякото преди да разбереш дали ще се наложи да го даваш? Общо взето за 3-4 минутки може да се приготви, така, че няма да прекъснеш храненето за дълго... Грехота е да хвърляш мляко всеки път. Но пък и при дохранване няма как да приготвиш точното количество, все нещо ще остане...

# 4
  • Мнения: 3 034
Блонди е изчерпала темата. само да добавя, че климатичните условия не променят нищо - 1 час и това е. топло, студено - толкова.

за да не хвърляш много АМ, бих те посъветвала преди кърмене да си направиш и разделиш обичайната доза АМ в две шишета. като свършите с кърменето даваш от едното шише. ако изпие всичко, даваш и другото, но ако не го изпие, прибираш второто в хладилника (стига да не е седяло така повече от час). АМ, от което не е пито може да се съхранява в хладилник до 24 часа (това го пише на кутиите винаги, провери за вашето конкретно мляко). аз дори и на три съм разделяла, защото синът ми е хранен на поискване и няма едно с едно хранения еднакви като количество   Grinning

# 5
  • България
  • Мнения: 457
Вече са ти отговорили доста изчерпателно,но и аз да кажа-1 час Peace
За съхраняването в хладилник не знам не съм пробвала,но щом пише ,че може значи може.

# 6
  • Мнения: 14 489
защо реши, че не ти достига кърмата? на 10 дни никак не е хубаво да почваш да дохранваш освен ако бебетото не отслабва вместо да наддава

# 7
  • Мнения: 344
Благодаря за отговорите.

# 8
  • Мнения: 1 062
Другия вариант е да си приготвиш топла вода в шишето и кутията с АМ до теб. Като дойде време за шишето, само добавяш АМ в шишето без дори да ставаш и готово. Но опитай да кърмиш и според мен.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може да се консумира до един час след приготвяне

# 10
  • Мнения: 2 960
Един час след приготвянето .Може и да пише ,че може да се съхранява в хладилник-ама незнам какъв ще му е вкусът след това-друго си е прясно приготвеното.А иначе за разходките е най-добре -взимаш си /има спец.мерителни чашки за АМ/,Вимаш си преварената топла вода в термус и си готова-приготвяш си го преди даването навън.

# 11
  • Мнения: 1 669
Един час след приготвянето .Може и да пише ,че може да се съхранява в хладилник-ама незнам какъв ще му е вкусът след това-друго си е прясно приготвеното.А иначе за разходките е най-добре -взимаш си /има спец.мерителни чашки за АМ/,Вимаш си преварената топла вода в термус и си готова-приготвяш си го преди даването навън.

Абсолютно Peace Приготвянето на млякото отнема не повече от 2-3 минути, така че този вариант е най-удачен.

# 12
  • Мнения: 4 335
Никога не сьм сьхранявала,каквото изяде и хвьрлям останалото,дори след 30 мин. пак да трябва да правя.Но ве4е са ти казали на кутията пише 1 4ас,незнаех,4е може да се сьхранява в хлядилник.

# 13
  • Мнения: 4 447
По принцип един час.

И сега нещо в страни леко от темата. Когато кърмата не ти стига,
не е нужно (даже не е препоръчително) да дохранваш с АМ, защото
така нямаш достатъчна стимулация на лактацията и даже има
огромен шанс да ти намалее съвсем кърмата и да минеш изцяло на
адаптирано мляко.

Моят съвет е да погледнеш за съвет в кърмаческия, там мамите са
страхотни и веднага ще ти дадат съвет какво да направиш. Все пак
кърмата е в пъти по-добра от АМ. А ти щом я имаш, значи имаш
идеалната възможност да я направиш достатъчна за твоето бебе.

Успех  Hug

# 14
  • Мнения: 2 334
Може да се консумира до един час след приготвяне

 Peace

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
И сега нещо в страни леко от темата. Когато кърмата не ти стига,
не е нужно (даже не е препоръчително) да дохранваш с АМ, защото
така нямаш достатъчна стимулация на лактацията и даже има
огромен шанс да ти намалее съвсем кърмата и да минеш изцяло на
адаптирано мляко.

Съгласна съм САМО в случаите, когато бебето е добре и наддава. Ако бебето отслабва значително е НАЛОЖИТЕЛНО да се даде добавка, иначе последиците може да са много сериозни. Така че трябва внимателно да се следят нещата.
Моето бебе отслабна 600гр заради недохранване от недостиг на кърма, както педиатъра, така и момичетата от кърмаческия ми препоръчаха незабавно да взема мерки за дохранване на детето.

ПО темата- на моето мляко пише също до 1 час. Нищо не е указано за съхранение в хладилник.

# 16
  • Мнения: 22 432
Приготвено АМ може да се консумира до 1ч след приготвянето му.


simplyaven, кое е това мляко, което изкарва 24часа в хладилник приготвено? Сменила съм доста марки и видове и такова нещо никъде не съм прочела на кутията.
А и е напълно безсмислено подобно нещо - да държиш мляко в хладилник при положение, че се приготвя за 2мин няма и толкова.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
А и е напълно безсмислено подобно нещо - да държиш мляко в хладилник при положение, че се приготвя за 2мин няма и толкова.

Ставаше въпрос- ако млякото е вече приготвено и по някаква причина детето не го консумира. Ние се дохранваме с АМ и ми се е случвало да направя мляко, но на детето да му стигне кърмата и да заспи след кърменето без да стигне до добавка. В такива случаи съм изхвърляла млякото, въпреки, че не е ял от него, заради указанията да се съхранява само час. И аз не съм виждала мляко, което може да се съхранява 24 часа Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 3 034
Приготвено АМ може да се консумира до 1ч след приготвянето му.


simplyaven, кое е това мляко, което изкарва 24часа в хладилник приготвено? Сменила съм доста марки и видове и такова нещо никъде не съм прочела на кутията.
А и е напълно безсмислено подобно нещо - да държиш мляко в хладилник при положение, че се приготвя за 2мин няма и толкова.

приготвено АМ може да се държи 1 час на стайна температура. вариантът с хладилника важи ако не е пито от него и се прибере преди да е изтекъл 1 час

на въпроса ти: Similac, Nestle, Enfamil - последното може да се съхранява в хладилник 48 часа след приготвянето, първите две - 24 часа. на кутиите си пише. приготвят се повече шишета и се държат в хладилника. за началните месеци ми беше огромно улеснение. слагам в загряващия уред и вадя след 30 секунди приятно топло готово мляко.

а дали е смислено или не, не виждам смисъл да коментирам.

п.п. Enfamil може да се държи на стайна температура до два часа. всичката тази информация е широко достъпна през Гугъл с търсене "съхранение на бебешка формула" на английски.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 07:45 от simplyaven

# 19
  • Мнения: 234
Не бързай да дохранваш, ако не е НАЛОЖИТЕЛНО!Ако бебчето си наддава добре не е нужно да даваш АМ!
Аз също мислех, че не и стига и направих ОГРОМНАТА ГРЕШКА да и дам биберон с АМ!Кърмата ми драстично намаля, а малката скоро отказа да суче от гърдата!Направи всичко възможно да кърмиш!
На конкретния ти въпрос- подкрепям останалите мами- до 1 ч!

# 20
  • Мнения: 4 784
Както си пише на кутията - 1 час.
В началото и мен ме беше яд като изхвърлях, но налага се, свикнах.

# 21
  • Мнения: 2 149
Както си пише на кутията - 1 час.
В началото и мен ме беше яд като изхвърлях, но налага се, свикнах.
smile3521

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Приготвено АМ може да се консумира до 1ч след приготвянето му.


simplyaven, кое е това мляко, което изкарва 24часа в хладилник приготвено? Сменила съм доста марки и видове и такова нещо никъде не съм прочела на кутията.
А и е напълно безсмислено подобно нещо - да държиш мляко в хладилник при положение, че се приготвя за 2мин няма и толкова.

приготвено АМ може да се държи 1 час на стайна температура. вариантът с хладилника важи ако не е пито от него и се прибере преди да е изтекъл 1 час

на въпроса ти: Similac, Nestle, Enfamil - последното може да се съхранява в хладилник 48 часа след приготвянето, първите две - 24 часа. на кутиите си пише. приготвят се повече шишета и се държат в хладилника. за началните месеци ми беше огромно улеснение. слагам в загряващия уред и вадя след 30 секунди приятно топло готово мляко.

а дали е смислено или не, не виждам смисъл да коментирам.

п.п. Enfamil може да се държи на стайна температура до два часа. всичката тази информация е широко достъпна през Гугъл с търсене "съхранение на бебешка формула" на английски.

Започвам да се замислям дали типовете АМ, които ползваме са еднакви newsm78 Сменила съм 3 млека, на нито едно на кутията не пише нищо за съхранение от 24 часа, даже напротив- изрично пише приготвено мляко да се ползва до 1 час (без да се уточнява дали е позлвано или не).
Да не би в Канада да са някакви по-устойчиви млеката?

# 23
  • Мнения: 3 034
приготвеното мляко и тук пише да се ползва до един час ако е стояло на стайна температура. ако се приготвят повече бутилки, те трябва да се приберат в хладилник преди да е изтекъл 1 час и да се използват до 24 часа. млеката, които съм ползвала в Щатите (те са същите) бяха със същите надписи и указания. няма логика да са по-издръжливи, тъй като не съдържат консерванти. може в Европа да не са длъжни да пишат всичко, не знам.

последно инфо от днес: Енфамил вече е със същите показатели като другите млека - 1 час и 24 часа съответно.

# 24
  • Мнения: 493
МАксимум 1 час,не повече. Peace

# 25
# 26
  • Мнения: 239
Аз също знам за 1 час след приготвянето му.

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
максимум 1 час Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
1 час.
Бебето ми е по- скъпо от принципите за икономия.

# 29
  • Мнения: 82
1 час.
Бебето ми е по- скъпо от принципите за икономия.
Peace

# 30
  • Мнения: 781
За другите Ам не зная, но моята приятелка си храни детето с Фризо 3 и на кутията пише "останалото количество в хладилник до 24 часа"
Сина ми пие Лактана и тя е до 1 час както повечето АМ.

# 31
  • Мнения: 3 034
какво общо има съхранението на направени в повече бутилки с мляко с икономията, че нещо не разбрах?  Shocked естествено, че ако не се изядат и те заминават на боклука. едното няма нищо общо с другото.

а, ето, че и в Европа имало такива надписи! благодаря, Сенди   bouquet съжалявам, че нямам никакъв достъп до европейски млека в момента, за да видя и да потърся повече информация, тъй като съставът на хубавите качествени млека е изключително близък, независимо къде са произведени.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Ама ние не твърдим, че никъде няма такива млека, simplyaven. Но явно не всички са такива. Аз бих се придържала стриктно към указанията на опаковката и честно казано, ако на моето мляко не пише, че е позволено по-дълго съхранение не бих рискувала.

Ето аз съм с Фризолак 1 и отново изчетох абсолютно всичко на опаковката (включително и английските надписи, говоря перфектен английски). За съхранението пише само следното " Използвайте разтвореното мляко не по-късно от 1 час след приготвянето му. Изхвърляйте остатъците от предишни хранения". Това е.


# 33
  • Мнения: 3 034
не съм казвала, че твърдите подобно нещо. просто отговорих на въпрос кои са тези млека с такива указания, зададен по-напред в темата. а за поста на Сенди, просто ми е любопитно и ако имах достъп до млеката там, бих се разтърсила за повече информация да видя дали има изобщо такава  Peace

# 34
  • Мнения: 27 524
Започвам да се замислям дали типовете АМ, които ползваме са еднакви newsm78 Сменила съм 3 млека, на нито едно на кутията не пише нищо за съхранение от 24 часа, даже напротив- изрично пише приготвено мляко да се ползва до 1 час (без да се уточнява дали е позлвано или не).

 Peace
Взимала съм и чела над 5 вида млека. На никое не е писало дори и час даже, камо ли 24 часа. На всички пише - непосредствено преди консумация да се приготвя и остатъкът да се хвърля  Peace

# 35
  • Мнения: 781
не съм казвала, че твърдите подобно нещо. просто отговорих на въпрос кои са тези млека с такива указания, зададен по-напред в темата. а за поста на Сенди, просто ми е любопитно и ако имах достъп до млеката там, бих се разтърсила за повече информация да видя дали има изобщо такава  Peace
Действително е така, но искам да се поправя, че Фризо 2 след направата му се съхранява в хладилник до 24 часа, за тройката не зная. Пише го на кутията Peace

# 36
  • Мнения: 31 181
Само един час.

# 37
  • BG
  • Мнения: 1 900
Максимум 1 час не повече.

# 38
  • Мнения: 3 034
стана ми интересно и пуснах една бърза търсачка за европейските млека. ето това е документ на европейски орган по здравеопазването, не знам как му е името на български: http://www.dh.gov.uk/en/Healthcare/Maternity/Maternalandinfantnu … rition/DH_4123674

отваря се без да е нужно да се сваля. от него става ясно, че препоръките са за даване на млякото до 2 часа след приготвянето, ако е стояло на стайна температура (значи не изключват по-дългото от 1 час стоене) и там пише за 24-те часа съхранение в хладилник на 5 градуса температура - абсолютно едно към едно с това, което пише тук на кутиите. естествено, отчетен е фактът, че това не е идеалният вариант, което е ясно, но си съществува вариантът и явно просто не са длъжни да пишат всичко на кутиите. или по-скоро са длъжни да пишат само идеалния вариант, но показанията на млеката очевидно са идентични и тук, и там.

# 39
  • Мнения: 1 372
Аз също съм чела данните за 24 часа в хладилник и не повече от два часа ако е на стайна температура. Не съм давала АМ приготвено преди повече от три часа и то след като е било съхранявано в хладилник или хладилна чантичка.

# 40
  • София
  • Мнения: 66
един час, даже в топло помещение и по-малко!

Общи условия

Активация на акаунт