Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Имена
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

Знам, че има сайтове със списъци с имена, но аз търся книжка. Някак си ми е по-прегледно и по-лесно да отмятам и зачертвам имена, докато стигна до единственото и неповторимо за нашето бебе  Laughing.

Знаете ли дали има такава книжка? Ходих в една книжарница и ми предложиха 2 варинта книги, и двете дебели книги, с тълкования и разни писания  #Crazy, ужас! С твърди корици и скъпи!

Все си мисля, че трябва някой да е публикувал някакво книжле с имена? Помагайте!  Hug
Цитирай

liebe ist fur alle da ( в АдА )

Не съм виждала до сега такива книжки с имена   Rolling Eyes
Цитирай

търговище

В църквите има книжки с имената попитай там.  Wink
Цитирай

Мисля, че и в библиотеките има такива именници, вместо да си купуваш може да пробваш там.
Цитирай

Бургас

Със сигурност съм виждала в книжарници "Хеликон".
Цитирай

София

На нас ни дадоха такава книжка като се женихме(т.е. като се записахме за женене...имаше и някакви други такива нещица....)....вътре такива безумни неща има Smile)))
Цитирай

Благодаря на всички за идеите!  Hug

В събота и без това ще ходя до библиотеката да си сменя книгите и ще попитам! Ще мина и през някоя църква и райнен съвет. Все отнякъде може да излезе такава книжка!

Иначе още няколко книжарници посетих и все от големите и дебели книги имаше.

Още веднъж - благодаря! Peace
Цитирай

търговище

И после пиши да кажеш какво си намерила и  къде хайде успехчета newsm44 newsm10
Цитирай

Пловдив

Аз работя в аптека и имаме много такива книжки , които даваме като подарък с тестовете Престо, можеш да попиташ в някоя аптека  Peace
Цитирай

Аз имам точно една от дебелите с лъскави корици. Не беше толкова скъпа, 18 лв, а е много интересна.
На нас ни дадоха такава книжка като се женихме(т.е. като се записахме за женене...имаше и някакви други такива нещица....)....вътре такива безумни неща има Smile)))
И такава имам, да. Или поне имах, след поредното местене и идея си нямам къде съм я подредила Rolling Eyes
Цитирай

Аз имам точно една от дебелите с лъскави корици. Не беше толкова скъпа, 18 лв, а е много интересна.
И такава имам, да. Или поне имах, след поредното местене и идея си нямам къде съм я подредила Rolling Eyes
Не е скъпа за хора, които се интересуват от имената и произхода и значението им научно или като хоби, на мен също би ми била интересна, но само за да си избереш име на детенцето ми се вижда малко множко Thinking
Цитирай
'Имената на българите' от Недялка Иванова и Пенка Радева, издателство 'Абагар' - Велико Търново, 2005 година. Според мен е хубава, цената е 10 лева.
Имам и стар именник 'Именослов'... Smile
Цитирай

E, Дая, така погледнато, да, аз купих речник на митически същества за 60 лв, така че...може би не съм най-добрият показател за цени на книги Mr. Green За книги, които ме интересуват, мога да дам цяло състояние Rolling Eyes
Аз наистина се интересувам от ономастика и етнография, а тази книга ми беше полезна и в двете насоки.
А да избереш име на дете има 1000 сайта, безплатни, няма нужда от книги дори Smile
Цитирай

София

Аз съм луда на тема имена  Rolling Eyes Тази книга каква друга информация съдържа, освен самите изброени имена?
Цитирай

Кари, това е моята:
http://helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=124327&P … SID=404231205eb80
Както си пише в описанието, съдържа много традиции, свързани със семейството, с именуването на детето.
Произход и образуване на българските имена, тенденции на имената през вековете.
Много е интересна. Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора