Помогнете ми за име с Г за момче

  • 2 762
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Георги

# 16
  • Мнения: 5 591
Георги Peace


Григорий, Григор-от гр. gregoreo - "бдя, стоя буден"
Герасим-от гр. gerasmios - "почитан, почтен"
Генади(й)"-от гр. Gennadios - "благородник"

# 17
  • Мнения: 11 818
Георги!  Peace

# 18
Гергин ми харесва, имах колега с това име - добър, усмихнат човек.  Simple Smile
Също Гео.

# 19
  • Мнения: 15
Мъжът ми се казва Гиргин.Всички му казват Геро.Ако през февруари нашето дете е момченце съм решила твърдо да го кръстя на баща си./ще си има и имен ден на цветница /;-)

# 20
  • Мнения: 107
Георги е хубаво, звучно, чисто българско име! а и носи положителен заряд в себе си - има толкова успели и известни мъже с това име!

# 21
  • Мнения: 654
ГЕОРГИ. баща ми се казва така и никой не му вика Гошо.
умалителното се оформя от приятелите и винаги приляга на човек.

# 22
  • Разград
  • Мнения: 518
Георги е хубаво, звучно, чисто българско име! а и носи положителен заряд в себе си - има толкова успели и известни мъже с това име!

Аз също съм на това мнение  Peace.

# 23
  • Мнения: 52
Здравейте!  Имам същия проблем. Аз също смятам, че Георги е най - красивото мъжко име с Г, но някак си не го чувствам като името на моето дете.... Какво ще кажете за Генчо? Свекърва ми се казва Гита, а свекъра Енчо... Познавам двама Генчовци, и на двамата много им подхожда името, но пък се колебая да не би на детето да не му харесва.....

# 24
  • Мнения: 3 016
Ако трябва са сравнявам двете имена , честно ти казвам това име Генчо ми е много селско. Аз съм твърдо за Георги .Второто ми дете се казваше така. Много хубаво българско име.

# 25
...Какво ще кажете за Генчо? Свекърва ми се казва Гита, а свекъра Енчо... Познавам двама Генчовци, и на двамата много им подхожда името, но пък се колебая да не би на детето да не му харесва.....

Евгени ми се струва по-хубаво... Или Еньо.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 675
На мен много ми харесва името Гавраил, защото го асоциирам със съответния архангел.Много популярна е неговата латинска разновидност - Габриел.Но защо да се използва като си имаме "нашенски" вариант, минал през гръцки.На Биляна бих желала да кажа, че Гита идва от Маргарита, аз затова съм го включила в ника.Георги е гръцко, а не бг име.

# 27
  • Мнения: 52
благодаря ви, мислите като мен! Heart Eyes

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Най-хубаво е Георги-ще му викате Жоро  Peace
Peace
иначе ми дойде на ум Галин, но в сравнение с Георги ми се струва Sick

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какво ще кажете за Генчо? Свекърва ми се казва Гита, а свекъра Енчо... Познавам двама Генчовци, и на двамата много им подхожда името, но пък се колебая да не би на детето да не му харесва.....
В Стара Загора по моите наблюдения Ганчо е мн популярно Thinking

Общи условия

Активация на акаунт