Отказва всякакви пюрета

  • 1 185
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 580
Ива защо не пробваш с каша (на Слънчо,Милупа...,каквато си избереш има различни) може пък нея да я яде,а по късно пак ще дадеш пюрета  Simple Smile

Кашата я яде...ама със шише.Май да прабвам с лъжица да й я давам, а?!

# 16
  • Мнения: 580
А от какво си мислеш, че се дърпа - лъжицата или пюрето?

И от двете.Май пюретата по ги недолюбва, защото пробвам да й го дам разредено с мляко в шише.И пак се дърпа.
С лъжица яде плодови пюрета, ама пак плюе, но с повече настоятелност, успявам да й натикам нколко лъжички.
А иначе съм пробвала различни марки вкл. и домашно приготвени пюрета, ама не ще и това е!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейте мами,
Мойта бебка я захраних доста рано-на 3 месеца вече беше опитала всички марки пюрета, които се продават по магазините - ядеше без проблем с лъжичка, но от 3 дни ми отказва категоричко пюрето на обед(става въпрос за зеленчуково) и се налива с течности до забрава. Според мен е от жегите-ще я оставя малко да си почине и ще пробвам пак след седмица-дано иска отново. Вие какво мислите? Упех на Ива с пюретата

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Може проблема да не е в пюрето, а в лъжицата. Не имаме подобен проблем, ядосваме се на яденето с лъжица, въпреки че се справя супер с яденето с лъжица, явно се нерви от това, че не може сам да си определя глъдките. И ми се тръшка и реве.

# 19
  • Мнения: 5 250
Ива защо не пробваш с каша (на Слънчо,Милупа...,каквато си избереш има различни) може пък нея да я яде,а по късно пак ще дадеш пюрета  Simple Smile

Кашата я яде...ама със шише.Май да прабвам с лъжица да й я давам, а?!

Ами пробвай да видиш каква ще и е реакцията  Simple Smile
Специално за лъжичката,аз лично предпочитам най-малките метални лъжички (на тях пише Велико Търново Wink ) с нея ми беше най-лесно и удобно да го храня.До ден днешен яде с метална лъжичка.Ти каква ползваш?

# 20
  • Мнения: 580

От начало започнах с лъжичката за захранване на Авент.Сега я храня с една пластмасова на Нестле, а от време на време и с метална чаена лъжичка.Ама е все тая...

# 21
  • Мнения: 514
Ооооо,аз имам подобен проблем. Ние ядем с лъжица без проблем, но не иска домашно приготвени зеленчукови пюрета. Направо в чудо съм се видяла smile3511

Ще ги происка - при нас положението беше такова - до 6тия месец само и единствено Хипп и то по 2  #Crazy #Crazy #Crazy.Правя домашни - тц и двете не щат, тикам аз, те повръщат истерии и ревове от моя страна (мъжа ми луд стана Crazy). След 2 седмици пробвах пак със същото пюре по същата рецепта - облизаха си купичките. За почти 9 месеца разбрах едно - не трябва да ги насилваме мъниците - това е .

Моля те да ми изпратиш рецептата по която си направила зеленчуковото пюре. Купих му на Хипп и не го иска и него ooooh! Яде с триста зора на Ам Ам картоф и ябълка цяло бурканче от 130мл ама го изяжда като бутам в устата лъжиците и пея и се правя на маймуна. Направо ще изпадна в истерия скоро време!!!

# 22
  • Мнения: 844
Ивка, и ние сме така, но мога да се похваля, че точно това пюре го яде най-добре. Не го насилвай детето, по-добре пробвай всеки ден по малко, да не го направиш зорлен злоядо детето! И знай, че не си сама!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 182
Леле и моята е такава капризна. Просто е мъка ooooh! Че напоследък и на млякото се муси. Дори в по-хладното време, а и подути венци не се виждат, но знам ли...
Първо отказа лъжицата, почнах от шише да давам пюретата, после отказа и кашата, после и млякото. Напоследък и правя млякото разредено със сок вместо с вода - представяте ли си? Сутрин се буди гладан от рев, пийва 60мл. и не иска повече. Опитвам да не я насилвам, че съм чувала, че това води до още по-голямо безапетитие, ама и аз съм човек с нерви...и то слаби Sad

# 24
  • Мнения: 514
Ооооох. не знам момичета какво да го правя това дете! На обяд гладен си остана. Не ги иска тези зеленчукови пюрета и това си е!!! Към 14.00 часа започна да реве гладен и успях да му пробутам на Ам Ам моркови, тиква и цвекло. Но проблема е че сега ако го е ял утре може да не го иска...

# 25
  • Мнения: 844
......Но проблема е че сега ако го е ял утре може да не го иска...
И ние сме така, уж ядеше праскови на Хаме, купих му, едва-едва ги пробутах, уж харесваше на Ам-Ам картофи и ябълка, ама като взех второ, плю та плю. Някакъв ужас е! Само адаптираното мляко пием без проблем. Едвам изчака 3 часа от зеленчуковото пюре и си го изяде млякото почти на един дъх! Какво ще ги правим? newsm78

# 26
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Моята госпожица също не хапва зеленчукови пюрета,нито мой нито купени.Взех радикално решение и я записах на млечна кухня взимам кисел и супичка и има мир.

# 27
  • Мнения: 844
  Моята госпожица също не хапва зеленчукови пюрета,нито мой нито купени.Взех радикално решение и я записах на млечна кухня взимам кисел и супичка и има мир.
О, и аз това чакам, кога ще станем на 6 месеца, че да тръгнем на кухня. Голям рахат, пък и ако не го яде, не ме е яд, че съм стояла над котлона в това време, пък после в канала. Все нещо от трите яденета ще яде, нядявам се.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 903
В началото и ние имахме този проблем. Смесвах зеленчуковото пюре с малко плодово или слагах сирене и така хапваше.

Общи условия

Активация на акаунт