Тортено предизвикателство Октомври 2008

  • 62 407
  • 1 138
  •   1
Отговори
# 930
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Silrai, браво, че сис е сетила за СЪнчо. Много хубава торта. Малко тялото му изглежда ръбесто и правоъгълно, но иначе тортичката е много хубава.

 barcela, фигурките ти са хубави, обаче по заглаждането на тортата има какво да се желае- на места прозира блата, освен неравностите.

# 931
  • Мнения: 1 271
Момичета, още веднъж ви благодаря за коментарите.Ценни са!
Ванчеее, аз мислих, душко, че ще ме захапеш и за цвета на облака, ама ти не, та не.Абе давай бе жена, аз няма да се обидя  Mr. Green
Малко офф-това май вече стана нарицателно за тортените теми?

За главата настрани-нещо не можах да си го представя как трябва да го изрисувам, още повече че имах малко време за сътворяването, но преди няколко дни попаднах на една тортичка-спящо мече върху възглавница, та следващият път и настрани главата му ще бъде  Mr. Green Айде сега, няма да стряскаме децата, да си мислят, че Сънчо паднал и се ударил  Joy
ААааа, пък сега за наметалото-то това са му крилата,  бре жено-не личи ли?  newsm78
В интерес на истината, реших да пробвам нещо различно от това което правя и работих с фондан от бонбонките-та нещо май-не уцелих консистенцията, и то като се разтегнааа....мани, мани...Абе, още от сега ще го подпуквам следващото предизвикателство, защото искам да имам повече време за експерименти!  Wink

# 932
  • у дома
  • Мнения: 1 581
silrai, страхотна торта и изпълнение  Peace и мен ме дразни плоския гръб, ама това вече е коментирано, нищо ново  Mr. Green и според мен главичката, ако беше на една страна или просто някоя от ръчичките да е под главата, може би щеше да е по-добре  Peace поздравления  smile3501

barcelа, твоята торта ми е една от фаворитите, толкова е жива и готина, нямам думи  Mr. Green много добре си се справила с израженията и всичко  Peace и зеленото е малко бледичко, но ти си писала, че е от снимката, а и заглаждането можеше да е по-добре  Simple Smile поздравления за тортичката, много ме зарадва като идея  smile3501

# 933
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
silrai Сънчо беше една от първите ми идеи но не бях сигурна дали ще се приеме за приказка или не затова и се отказах. Справила си се чудесно  Heart Eyes


barcelа, много добро моделиране - а фигурите са перфектни. Идеята също си я бива - поздравления за изпълнението.

# 934
  • София
  • Мнения: 1 163
Момичета чудесно сте се справили, кусурите вие си ги знаете...

# 935
  • Мнения: 1 122
silrai точно в твой стил- 3d торта, което очаквах да видя. Много добро изпълнение. Ти лошо нямаш де. Така че много ми хареса твоята торта. Peace

barcelа перфектни фигурки и идея. Браво. И каручката как си я измайсторила само.  bouquet

# 936
  • Мнения: 452
Благодаря ви пак за всички мили думи,това ме стимулира за следващия път да участвам пак,пък ще видим до къде ще стигнем тогава.Лека вечер на всички и успешни тортоправения в следващи предизвикателства.

# 937
  • Мнения: 1 491
Май хващам последното възможно време за коментар, за това ще бъда кратка  Laughing

силрай много ми е плосък Сънчо ... Нищо де, това се лекува  hahaha Изпипана работа обаче показваш, поздравления   bouquet

барсела много добре си пресъздала случката и аха, аха да се появи Неволята да им оправи каручката на братята  hahaha  Борчетата от фунийки ... много добра идея. Поздравявам те   bouquet

# 938
  • Мнения: 7 091
10 Ноември
Обсъждане на тортите на Raya_usa и Pina.

Малко за правилата на обсъждането:
Форматът на обсъждане ще е свободен, както предния път. Моля както наблюдателите, така и участниците да имат чувство за такт при коментарите си, като се стараят да предложат конструктивна критика!
В първият постинг на всяко обсъждане ще пускам описанието на изработилите тортата точно както са ми го пратили.

Няколко съвета към обсъждащите:
- Моля, уточнявайте към кой е отправен въпроса ви!
- Преди да зададете въпрос, убедете се, че авторката не е отговорила на същия или подобен въпрос. Имаме само по 1 ден за 2 торти, времето не е много, така че постарайте се въпросите да не се повтарят!
- Моля, не обсъждайте други торти и не задавайте въпроси на други участници докато дискусията за настоящите тече!
Благодаря на всички ви за разбирането!

Raya_usa
Тортата на Raya_usa можете да видите тук:
http://flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157608471765378/
Описанието на Raya_usa



Надявам се приказката да се разпознава – за тези които не са могли да се досетят коя е ще кажа „Хензел и Гретел” . Няма нищо нетрадиционно в тази приказка , но предполагам че едва ли сте го очаквали от мен .

  Тортата си има много недостатъци –уви.( тях ще коментирам на обсъждането)

Основата е сравнително голяма 45см на 40см. Напраших 2 блата – един пандишпанен ( който се получи „нисък”) и един „иелоу кейк”. Пандишпанения блат разрязах на две по широчина и го добавих до другия , за да получа желаната големина.

При толкова голяма торта реших да сложа три различни крема ( само един вид , нямаше кой да я изяде). Иелоу кейк наполовината е с карамеления крем на Пепи , а останалата част е шоколадов мус смесен с крем Ганаш- на мен лично много ми дапада тази комбинация. Карамеления крем  с иелоу кейк не ми хареса особено . Получи се – маслен блат с маслен крем ( малко като типично американска торта ) .  Останалата  една трета от  тортата е пандишпан с два крема – единия е шоколадовия мус а другия е : заквасена сметана , крема сирене и сметана ( фалшивото Тирамису на Танита). Сиропирах съвсем леко с мляко и нес кафе. Тази част от тортата се хареса най-много от всички.

Къщичката е от тесто за „кукис”(сладки). Купих готово. Отначало мислех да я правя от „джинджър бред”( джинджифил ?) но цвета стана много тъмно кафяв и не ми хареса. Сглобена е с роял айсинг но с много пудра захар – както му казват „цимент „( тези които правят джинджър бред къщичките).

Покритието е ММФ , фигурките на децата и всички останали малки елементи е гъм пейст.Дърветата вътре са от „оризов сириъл с ММ” – получава се стабилна основа и не се хаби много захарно тесто ( дърветата са високи около 12-13 см). Тялото на вещицата е направено по същия начин. Отгоре са облечени с ММФ.

Pina
Тортата Pina можете да видите тук:
http://flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157608472047344/
Описанието на Pina


Торта 'Славеят и розата' по едноименната приказка на Оскар Уайлд

Това е моя любима приказка. Открих Оскар Уайлд, когато бях на около 15 годишна възраст и трескаво четях всичко негово, което ми попаднеше под ръка. Славеят и розата е много тъжна приказка, плакала съм на нея не веднъж. Опитах се да предам драматизма и върху тази торта, уви не кой знае колко успешно. За тези, които искат да си припомнят приказката или тепърва да се запознаят с нея, ето тук

http://elli.hit.bg/wild.htm

Тортата е бисквитена - обикновени бисквити и шоколадов крем Оле на д-р Йоткер с прясно мляко. Фигурите са от марципан Варна. Голия храст е с арматура от медна тел, крилата на птичето също.

# 939
  • Мнения: 7 091
Момичета, много се извинявам, че нямам възможност да коментирам, едно че взехме звяра и в къщи е лудница, второ че нещо не съм добре.  Sad Дано да успея да наваксам, имам какво да коментирам, надявам се няма да ми се сърдите, че ще оставя това за по-късно.  Peace

# 940
  • Мнения: 1 173
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=269492 Тук са всички снимки които имам на тортата.
Аз също се извинявам че не можах да коментирам последните торти - малкия ми се разболя и ни приеха по спешност в болницата. Утре ще мога да коментирам и отговарям на вашите коментари късно следобед Бг време .
 Тортата си има много недостатъци - не можах да я загладя идеално( карамеления крем не ми стигна , както и Ганаш) - там където се съединяват двата блата си личи. Покритието ми се скъса - не знам защо този път ММФ ми стана мек и се късаше лесно ( не съм сложила много захар, пое си почти колкото винаги ми поема). Не е и от боята , защото и преди да я сложа се късаше  newsm78. Реалния зелен цвят не можах да получа на нито една от снимките ( основното зелено беше по- наситено). Пандишпанения блат не ми се получи ( аз писах в тортената тема за това) , сиропирах го съвсем леко , а не трябваше защото муса беше без желатин( аз никога не слагам) , а и крема на фалшивото Тирамису е много лек и пухкав. Така пандишпана пое от кремовете и тортата се слегна от едната страна  ooooh! ( но пък на вкус беше страхотна).
 С къщичката си играх много - първо не знаех дали ще успея изобщо да я сглобя ( миналата година за Коледа купих готов комплект - не изчаках да стегне основата , сложих покрива и тя се разпадна Laughing. Голям провал беше , а детето така искаше къщичка. Тази година живот и здраве ще и направя)
 И така правих къщичката очаквайки да се разпадне във всеки един момент - тя пък взе че стана  Mr. Green. Трябваше първо да сложа "шингълсите" на покрива ( не знам как се казват на Бг тези асфалтовите покрития ooooh!), но понеже очаквах да се разпадне реших да си спестя труда - после вече на готовата сглобена къща ми отне 2 ч да ги наредя . Извод : не си пестете труда , защото става по сложно  Joy (Пепи на мен коментара "мексиканците са ти редили шингълсите" , не ми го спестиха  Joy )
 Работещите с шприц моля да бъдат снизходителни към моето творение - за първи път си отворих комплекта с накрайници ( то си и личи де).
 Моделирането на човешки лица се оказа много трудно за мен ( особено да им нарисувам очите) . Малко преди да сложа Хензел и Гретел върху тортата комшията се появи , грабна фигурките ( мислел че са играчки), косите и на двамата се натрошиха - така милите дечица започнаха да страдат от "оплешивяване"  ooooh!
 Сигурно има още много неща за които може да се критикува по тортата но това се получи като краен резултат. Успях да позакърпя разкъсаното покритие а след  като сложих всички детайли отгоре вече не си личеше толкова колко е неравна. Не е идеална , но става "за пред хората" ( по едно време си мислех да се отказвам , като видях колко неравна  се получи , как се слегна пандишпанената страна на тортата и за капак като ми се скъса ММФ  ooooh!)
 Пина интересна приказка - поздравления . Не успях да я прочета цялата ( надявам се утре да успея). На мен ми допада славея, храста малко ми изглежда като дърво . Може би за повече драматизъм , от тялото на славея можеше да стърчи шипа който е пробол сърцето му .
 Е критика да има , че иначе няма за какво друго да се хвана  Wink

# 941
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
И моя син вдигна температура 3 дена, ДрагонБг, Красимира, Барсела, Силрай, много хубави тортички, сори за офф-а ...
Рая_уса, за някой дето не може да рисува лица подозрително добре си се справила  Laughing ... какво не им харесваш на дечижата не разбирам, за мен всичко е изпипано ужасно прецизно  Laughing ... Къде ги видя тези кусури, незнам ... Точно така съм си представяла къщата на вещицата, може би само с малко повече шоколад по нея ... С какво прави косите на децата и на вещицата ?
Пина, много хубава приказка, аз не бих се заела да правя торта но нея, но ти добре си се справила, голямо произшествие с тази птица, като истинска  Simple Smile... Само розата не изпъква някакси, според мен трябваше да е по-алена, по-светла и по отворена, център на вниманието ... Трябваше малко по-отблизо да я щракнеш  Peace ....

# 942
  • Мнения: 11 747
raya_usa , много хубава торта!  Peace Човешките фигури, къщата, дърветата, цветенцата - всичко е страхотно изработено! Много ми харесва. И аз не разбирам, какво не си харесваш?!  Grinning

Моята торта  Simple Smile
Ами, изложих се тоя път. Съвсем правилно, че храста прилича на дърво!  Tired А розата... аз такава хубава розичка направих и в стремежа си да я направя ярко, кърваво червена - тя стана кафява  ooooh! Цветовете ги осрах отвсякъде. И фона, който уж да е кафяв, като пръст и кал, оказа се доста тъмен и ми се губи на него и птица и всичко останало.... Цветовете са изцяло погрешни.
Аз, идеята си много я харесвам, жалко че не успях, убедително да пресъздам приказката.

# 943
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Първо да се извиня на момичетата от петък насам - нямах компютър, а от телефона нямаше кака да пиша, но поне ви четях Simple Smile

ElenaK, много хубава ръкавичка, борче, фигурки. Единствено златното тстрани не ми харесва много, но като цяло тортата е много сладка  bouquet
Джемма , и на мен тази ти торта ми харесва повече! Този бугатир е страхотен, а езерцето - много идейно Hug Кажи ми за вкуса на тортата - правила ли си я със сметана и ако да - с кой крем ти харесва повече? Каня и се отдавана, но не мога да реша за крема newsm78
TheDragonBg, Емеля много ми харесва - толкова изразителна физиономия си му направила  bouquet
Краси.мира, в твоята торта оградката ми е фаворит - как слепи отделните елементи? И Дърветата са много интересни. Само фигурките са малко едри, но иначе като цяло тортата ми харесва много  bouquet
Silrai, много сладък Сънчо! Как успя от готови рула да моделираш такава фигура?
Barcela, страхотна торта! Много изразитерни човеци, каручката и пътечката са чудни! На мен незагладената основа ми харесва - по-реалистично е някак си Peace

Рая, разкошна торта! Изобщо не виждам разкъсване и слягане - цялосното впечатление е за изпипана торта  bouquet Сподели, моля за тези дървета - много ми харесват Praynig И къщичката е много весела с тези бомбонени цветове! А пък мексиканците добре са се справили според мен - в това и е чара Simple Smile

Пина, много тъжна приказка. Според мен е много трудно да пресъждадеш такава покъртителна история върху торта. И на мен като цяло ми изглежда тъмна тортата и не могат да се откроят иначе изпипаните елементи. Славея ти е много хубав! Кажи как вграждаш арматурата в крилата?

# 944
  • Мнения: 452
raya_usa много ми харесва твоята торта,направо е като истинска.В първия момент като я погледнах, Хензел и Гретел ми се сториха като пластмосови куклички,много добре си ги направила.И добре си сложила баба Яга зад къщата,така тортата ти е завършена откъдето и да я погледнеш,няма само лице.Дърветата също ми харесват,животинките и те,абе всичко особено къщичката.Браво,добре си се справила,въпреки перипетиите.

pina приказката е чудесна,чак щях да се разплача,дали за това птиче е ставало въпрос във Птиците умират сами, когато Ралф разказва легендата за птичката с трън в гърдите.
А сега за тортата,харесва ми,славейчето много добре си го направила,само храстчето не прилича на такова,и фона малко тъмен ми изглежда и не изпъква розата.И според мен е трябвало да забодеш едно шипче в гърдите му.Браво.

Общи условия

Активация на акаунт