ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК

  • 146 276
  • 1 266
  •   1
Отговори
# 525
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
ова, че се появи гной според хомеопатката не е проблем, но за мен си е усложнение - какво мислите? А дали е добра идея да се опитам да махна гнойта (на времето на мен са ми мазали сливиците със сода?

 Знаете ли всъщност какво е гнойта?
 това са убитите от левкоцитите бактерии и загинали в тази борба левкоцити.

 Учейки медицина ми направи силно впечатление, когато доцент Рангачев ни каза, че дори гнойните тапи в сливиците не бива да се махат, тъй като са необходими на имунната с-ма, за правилно изработване на специфичния имунен отговор.

 Така че моят съвет е - доверете се на лекуващият Ви хомеопат.  Peace

# 526
  • Мнения: 967
Много благодаря за отговора   bouquet Значи гнойните налепи не са усложнение, а сигнал за победени бактерии.
Искам да попитам обаче за внезапните силни болки в коремчето според вас нещо бих ли могла да направя или трябва да чакам лекарството да ги излекува... Преци малко отново Дими се покоси като круша и все още пъшка и стене и казва, че не може да издържи от болка... душата ми се къса  Cry Cry Cry Мога ли нещо да направя? Дали Меркуриуса не действа за тази болка или трябва да се стисне зъби и да се търпи...страх ме е от усложнение  Cry

# 527
  • Мнения: 496
Aleksander, бих искала да направя консултация относно образувание с формата на оризово зрънце върху кожата до вътрешния ъгъл на едното ми око. Нужно ли е първо да отида на офталмолог, кожен или друг лекар, или хомеопата може да ми помогне след интервю и преглед?

Любопитно ми е също дали хомеопатът може да предвиди развитието на болестта? В рецептите на детето понякога фигурира препарат, който се дава 2 дни и след това друг в следващите 2 дни (без допълнителни прегледи или консултации по тел. за промените в състоянието на пациента).

Предварително благодаря.   bouquet

# 528
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Много благодаря за отговора   bouquet Значи гнойните налепи не са усложнение, а сигнал за победени бактерии.
Искам да попитам обаче за внезапните силни болки в коремчето според вас нещо бих ли могла да направя или трябва да чакам лекарството да ги излекува... Преци малко отново Дими се покоси като круша и все още пъшка и стене и казва, че не може да издържи от болка... душата ми се къса  Cry Cry Cry Мога ли нещо да направя? Дали Меркуриуса не действа за тази болка или трябва да се стисне зъби и да се търпи...страх ме е от усложнение  Cry

 Тук вече трябва да потърсите помощ от специалист хирург, освен ако не е онзи грип, който започва със силни коремни болки, и продължава с повръщане и разстройство. Но първо хирург.
 И да попитам - от коя страна му е болката, и корема на пипане мек ли е или мн. твърд?

# 529
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Aleksander, бих искала да направя консултация относно образувание с формата на оризово зрънце върху кожата до вътрешния ъгъл на едното ми око. Нужно ли е първо да отида на офталмолог, кожен или друг лекар, или хомеопата може да ми помогне след интервю и преглед?

Любопитно ми е също дали хомеопатът може да предвиди развитието на болестта? В рецептите на детето понякога фигурира препарат, който се дава 2 дни и след това друг в следващите 2 дни (без допълнителни прегледи или консултации по тел. за промените в състоянието на пациента).

Предварително благодаря.   bouquet
  Не мога да иззема ролята на джи-пито Ви, но не е лошо първо да го види офталмолог,
  А за какъв препарат става въпрос?

# 530
  • Мнения: 496
не е лошо първо да го види офталмолог
Колебанието хомеопат преди офталмолога или обратно е породено от това, че при едно от посещенията с детенцето ме посъветва да направим консултация с УНГ, кръвна картина и едва след това да се върнем при него за да назначи лечение.

И по повод на въпроса ми дали хомеопатът може да предвиди развитието на болестта:
  А за какъв препарат става въпрос?
1-2 ден Belladonna 9CH (4x5) + Mercurius Solubilis 9CH (4x5)
3-4 ден Bryonia 9CH (4x5)

# 531
  • Мнения: 967
Благодаря за съвета ви Александър! Вчера обаче след като получи поредната криза с болки в корема се обадих на хомеопатката ни и тя му предписа да дам Меркуриуса 5 пъти през 5 мин. (явно някаква удърна доза) и коремчето мина, детето отново се оживи  Wink Хомеопатката каза да направим това упражнение още двапати до вечерта - следобяд и преди лягане и в резултат детето ми е като ново  Grinning Hug
Отоносно болката в корема и аз си мислех за хирург, но после разбрах, че при малки деца нерядко коремна болка е част от симптомите на ангина, така че при нас си е от болестта и явно хомеопатичното лечение я овладя.
Още веднъж благодаря за вашата подкрета и съветите ви, вчера бяхужасно притеснена   bouquet  bouquet  bouquet

# 532
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
не е лошо първо да го види офталмолог
Колебанието хомеопат преди офталмолога или обратно е породено от това, че при едно от посещенията с детенцето ме посъветва да направим консултация с УНГ, кръвна картина и едва след това да се върнем при него за да назначи лечение.

И по повод на въпроса ми дали хомеопатът може да предвиди развитието на болестта:
  А за какъв препарат става въпрос?
1-2 ден Belladonna 9CH (4x5) + Mercurius Solubilis 9CH (4x5)
3-4 ден Bryonia 9CH (4x5)


 Сори, но това си е боаронско предписание, което аз не разбирам. Сиреч антисимптоматично, което разбира се не значи че не е възможен някакъв положителен ефект. Дано! Peace

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 11:54 от Aleksander

# 533
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Nellie Да, всичко това се знае, но първо трябва да отхвърлим, да отсеем, медицинската дума е скрининг, евентуални изискващи спешни и неотложни действия предположения, нали?

  Попитах Ви мек или твърд е корема му, защото ако е мното твърд и мн. болезнен, една от възможните и изискващи мн. спешни мерки причина, би могла да бъде перитонит.

# 534
  • Мнения: 195
Д-р Александър имам следния въпрос може ли хомеопатията да помогне на дете с асматичен бронхит и предразположение към астма?

# 535
  • Мнения: X
Може ли да попитам опасно ли е за хомеопатичното лекарство , когато преминава през електронната машинка за разчитане на баркод?
Благодаря

# 536
  • Мнения: 468
Може ли да попитам опасно ли е за хомеопатичното лекарство , когато преминава през електронната машинка за разчитане на баркод?
Благодаря
  НЯМА ОПАСНОСТ

# 537
  • Мнения: X
Може ли да попитам опасно ли е за хомеопатичното лекарство , когато преминава през електронната машинка за разчитане на баркод?
Благодаря
  НЯМА ОПАСНОСТ
  bouquet

# 538
  • Мнения: 17
?

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 14:24 от ivomira

# 539
  • Мнения: 8
Здравей Александър, преди няколко дни ти зададох въпроса дали може да се лекува серозен отит с хомеопатия. Посетихме класически хомеопат, който назначи на сина ми - 5г8м конституционно лекарство - Silicea 30 CH. Бих искала да споделиш мнението си относно посоченото лекарство, задължителна ли е проявата на лечебна криза, в какво би могла да се състои и кога е нормално да се прояви? Какви биха могли да са причините за тази болест? Май въпросите ми станаха прекалено много, но благодаря за търпението ти и отделеното време за нас Hug

Общи условия

Активация на акаунт