Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 септ. 2008, 09:55 ч.

Пералнята ми мухлясва

• 1 493
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
Ами то в заглавието си пише - пералнята ми мухлясва.  Crossing Arms  Е, не цялата, а само ваничката за прах. Просто си хваща един такъв черен дребен мухъл и колкото и да го чистя, след известно време пак се появява.  Thinking И да не си помислите, че мухлясва, защото не я ползвам  Naughty  Mr. Green Ползвам си я редовно, но просто ... си го хваща този мухъл и това си е. Вече съм се хванала за главата какво да правя.  newsm78  Дайте моля ви съвет!  Praynig

# 1
  • casa solare
От омекотителя се получава

# 2
  • София
И моята ваничка хваща мухъл,но просто периодично си явадя и мия.
А омекотител не ползвам newsm78 значи не е от това.

# 3
и мойта хваща мухъл, а не ползвам омекотител, но от водата/много е мръсна, явно/ пластмасата покафеня.
дайте съвет как да я избеля ?

# 4
  • casa solare
И моята ваничка хваща мухъл,но просто периодично си явадя и мия.
А омекотител не ползвам newsm78 значи не е от това.

В повечето прахове вече има омекотител Simple Smile

# 5
  • Варна
Аз мисля, че е нормално. Там е влажно и затворено пространство и така се получава. Особено пък, където слагам омекотителя. Доста перални съм виждала така, значи не е само при мен /или при теб/ проблема. Поачиствам си я периодично.

# 6
  • София
И моята ваничка мухлясваше, но и "хванах" цаката.
1. Измих я основно и до блясък два пъти с белина.
2. След всяко пране я изваждам, изплаквам или измивам и я оставям малко отворена, до следващото пране, за да влиза въздух.
Не цялата ваничка извадена, а малко отворена - един пръст. Първите няколко пъти след като видях наченките на мухъл изваждах след всяко пране ваничката отгоре. По този начин хем съхнеше ваничката, хем влизаше въздух и се проветряваше мястото й.
3. Оставям винаги малко открехнат и люка на пералнята, никога не го затварям плътно.
След тези стъпки мухълът не се появи повече и изчезна. Naughty

# 7
  • Варна
.... и я оставям малко отворена, до следващото пране, за да влиза въздух.
инка62, това е отлична идея! Благодаря ти! И аз така ще правя!
Надявам се и на авторката да и хареса!

# 8
  • в гори тилилейски
Аз си мислех че само при мен се получава и ме беше срам да питам, но ще последвам съветите, благодаря и аз.

# 9
  • София
Аз си мислех че само при мен се получава и ме беше срам да питам, но ще последвам съветите, благодаря и аз.

И мене ме беше срам, но сега се успокоявам, че не съм единствена. Благодаря за съветите  Hug

Смятам като за начало да я пусна а 90градуса с белина да се прочисти цялата и след това вече ще я оставям отворена да си съхне  Peace

# 10
  • София
Погледни и отворите, през които се влива водата.Ако и те са много замърсени,по-бързо ще ти се замърсява и ваничката.Те се чистят доста трудно,така че следи ги да не станат ужасно замърсени.

# 11
  • Plovdiv
и при мене е така, аз си мислех дали няма препарати за периодично почистване на перални като при миялните?и аз вече оставям леко отворено, за да изсъхне.

# 12
  • casa solare
и при мене е така, аз си мислех дали няма препарати за периодично почистване на перални като при миялните?и аз вече оставям леко отворено, за да изсъхне.

Имаше и друга подобна тема - не няма такива препарати, специално за перални.

# 13
  • Plovdiv
Мерси, тогава ще търкаме. Mr. Green

# 14
Дами, това черното по ваничката е налепи от препаратите, без значение вярва ли ви се или не. Почистването решава проблема, но напълно да избягате от това не можете.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт