Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора

Здравейте!
Със съпругът ми искаме фамилията на дъщеря ни да е първото име на моя баща/дядото-тъста на съпруга ми/, но не знаем дали законово това е възможно. Може ли някой да ми каже има ли пречка за това и къде да попитам? Предварително Ви благодаря!
Цитирай

София

Да разбирам ли, че очаквате бебе, на което тепърва ще се определя фамилното име или дъщеря ви вече има фамилно име, което искате да бъде променено?
Цитирай

През девет форума в десети

Мисля, че е невъзможно, освен ако цялото семейство не си промените фамилните имена. По закон детето приема фамилното име на родителите или името на дядото по бащина линия.
Но може да има някакви промени в закона напоследък, не съм съвсем сигурна.
Цитирай

ВАРНА

Здравейте!
Със съпругът ми искаме фамилията на дъщеря ни да е първото име на моя баща/дядото-тъста на съпруга ми/, но не знаем дали законово това е възможно. Може ли някой да ми каже има ли пречка за това и къде да попитам? Предварително Ви благодаря!

и защо ?
Цитирай

България

Аз и брат ми бяхме с една фамилия,а родителите ми с друга ,но пък фамилиите бяха все по бащина линия.
Цитирай

През девет форума в десети

Ако баща ти осинови мъжа ти - ще се получи със сигурност.
Но пък няма да можете да се ожените, май...  Mr. Green
Цитирай

Варна

Според Закона за ЗА ГРАЖДАНСКАТА РЕГИСТРАЦИЯ http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2134673409
Чл. 14. (1) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Фамилното име на всяко лице е фамилното или бащиното име на бащата с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен ако семейните, етническите или религиозните традиции на родителите налагат друго.
Всичко е въпрос на доказване Party
Цитирай

Пловдив

А защо искате подобно нещо???? newsm78
Цитирай

А защо искате подобно нещо???? newsm78

Може би са кръстили детето на родата на мъжа и сега искат да уравновесят нещата. Laughing
Цитирай

Е, това трябваше да го помислите, преди
да се ожените. Сега вече е много късно.
Можеше да си останете неженени, детето
да е само твое, бащата да се пише незнаен,
и така малкото да носи твоите имена, като
наставката, разбира се, щеше да бъде -ин.
Цитирай

София

....
наставката, разбира се, щеше да бъде -ин.

Това вече отпадна. Окончанието е -ов(а) или -ев(а), без значение, че детето няма официално записан баща.
Цитирай

София

Може детето да вземе името на бащата на съпруга ти като фамилия,но за името на твоя баща,наидея си нямам!
Цитирай

София

Вече доста се отдалечихме от въпроса на момичето. Мисля, че трябва да попиташ в общината, където живееш, в ЕСГРАОН, оттам ще те упътят какво трябва да направиш, най-вероятно е възможно, те ще ти обяснят как и какво. Не смятам, че има законова пречка за това. Човекът се кръсти Манчестър Юнайтед, та вие няма да може да сложите нормално фамилно име на детето си...
Успех!
Цитирай

Горно нанадолнище

Според Закона за ЗА ГРАЖДАНСКАТА РЕГИСТРАЦИЯ http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2134673409
Чл. 14. (1) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Фамилното име на всяко лице е фамилното или бащиното име на бащата с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен ако семейните, етническите или религиозните традиции на родителите налагат друго.
Всичко е въпрос на доказване Party
  smile3521
Цитирай

Според закона, не може да носи името на ТВОЯ баща. Може да го запишете с името на НЕГОВИЯ баща, както е случая с нашите деца  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора