Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 49

  • 31 688
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 106
Здравейте момичета!

След много дълга самоотлъчка от форума и тортоправенето се завръщам на линия. Пропуснала съм 5-6 теми, които за съжаление сигурно никога няма да имам времето да прочета, а съм сигурна че са пълни с красоти Simple Smile. но тази я хващам в началото и ще вляза скоро в релси  Laughing.

Специални поздрави за всички, които тези дни имат поводи за празник   bouquet!

Това пък е тортата за моят рожден ден днес. Неки всеки се чувства почерпен :

# 76
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Зори , честит рожден ден !!!!!! Прекрасна торта!!!!!!
Ванче , невероятно изпълнение , каква е червената боя?

# 77
  • Мнения: 1 485
3ори,първо добре си дошла отново!
Честит рожден ден!Бъди много здрава,щастлива и обичана! smile3525
Тортата е великолепна! Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 2 113
Зори, Честит Рожден Ден! Много здраве и много поводи за прекрасно настроение! Как се сдържа толкова време без форума:))))? Тортата е много различна от това, което съм виждала при теб, от куфара насам това първата торта ли е? Разкошна е и тя!

# 79
  • Мнения: 1 491
Зори, честит рожден ден! Да си жиеа и здрава и само хубави емоции през тази година  newsm59

Ванчеее убийствено червено, какво е и от къде го взе? А тортата е страхотна   bouquet

# 80
  • София
  • Мнения: 830
Зори, честит рожден ден! Да си обичана и почитана! Страхотна тортичка. Малко е несправедливо ние да си правим сами тортите за РД, ама карай!

Ванче, суперска е! Категорично черното и червеното са ми най-трудните цветове. И по тази причина им се възхищавам максимално.

# 81
  • София
  • Мнения: 618
Atalanta, честит рожден ден на порастналото ти момче   bouquet Да е жив и здрав и много да ви радва!
Честит рожден ден, Зори   bouquet С пожелания за много здраве, щастие и късмет! Хризантемите са станали чудесни  Heart Eyes
van444eto и аз се нареждам за тайната на това наситено червено  Whistling

# 82
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Зори, прекрасна тортичка си направила за рожденния си ден! Искам да ти пожелая много късмет, много любов и много усмивки на лицето ти да има винаги  Hug. Честит Рожден ден от мен!   bouquet
Ванчеее убийствено червено и чудесно  изпълнена тортичка. За туй червено с Пепи почнах да ви завиждам вече..... ама ха  Crossing Arms

# 83
  • Мнения: 1 122
Много се радвам,че тортата ви харесва. Вашето мнение е много ценно за мен. Hug И аз съм доволна този път от резултата.И рожденика също.  А ето тук http://steisi.multiply.com/photos/album/6/6може да погледнете как съм изрязала блата. Гумите са от готово руло. Тортата е от готови платки, Бял ганаш, Кафяв ганаш и готова моделираща маса. Като цвят трябваше да е червена с черни гуми, обаче аз червен цвят не мога да направя все розово става и нямам и черен. Ама карай и така стана добре.

Аталанта ЧРД на детенце! Торта Династия е невероятно вкусна.

van444eto страхотна е! Как постигна този червен цвят? При мен винаги става розово. newsm78

3ори добре завърнала се и ЧРД. Много свежа тортичка.  bouquet

# 84
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Зори, честит празник, желая ти много здраве, много късмет и творческо вдъхновение в тортоправенето  Mr. Green

Ванче и аз да изкажа удивлението си от червения цвят Shocked, аз това бих го постигнала с блажна боя, за теб не зная как си успяла, но не е лошичко да споделиш, я колко станахме кандидатките  Mr. Green

Аталанта, да ти е живо издраво детенце, много да ви слуша и радва, за Династията единствоно се казва добро или нищо. За мен това е торта №1!

# 85
  • Мнения: 1 271
Зори, Честит рожден ден!Все хубавиики да твориш като тази торта!

Ванче, доста темпераментна торта!Дано и момиченцето ти да е такова!Прекрасна комбинация!

Дими, когато се образува цената за една торта, се смятат всички продукти-независимо дали са за блатове или за кремове, или пък за фондан.Да права си, че винаги в сладкарницата ще е по евтино, защото там не бъркат блатовете с яйца и брашно, а от някаква смеска, към която в повечето случай се добавя или вода, или едно яйце(вече не си спомням как беше), за това винаги ще излизат по евтини.
Значи една средна торта ти е 10-12 парчета-при мен излиза около 13-14 евро-това става въпрос за всичко-блатове, крем, и заливка с шоколад.Вече украсата отгоре зависи какво иска човека-но не минава над 3 евро-значи горе долу една нормална торта, не много висока ми излиза от 16-17 евро.
А виж вече фигурните си ги работя на парче-3.50-4 евро парчето.Там отива повече работа и там такава сметка като при обикновенните торти не ти излиза правилна.Просто си плащаш само продуктите и част от консумативите-а времето при моделажа и отлежаването в хладилника ти остава не заплатено.
Само за сведение ще ви дам линк да видите хората какви цени си слагат за тортите и какво им представляват същите такива.
http://www.elegantcheesecakes.com/ECC_BirthdaysandFun_1_11.asp

Поразгледайте из сайта, според мен някой от тукашните торти са много над нивото на тези сладкари от горепосочения линк.Така, че...сами си правете изводите за какви цени става въпрос  Wink

# 86
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит рожден ден, Зори!

dimitrina73 не съм много компетентна по цените, но на повечето сайтове, които съм гледала за бутикова торта дават цена за парче (при големите торти) мисля обаче че има и минимална цена. Обичайно цените са от 2,50 до към 15 долара на парче - най-често около 7-8 долара.

# 87
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето една тортичка за набързо, за домашна консумация.

# 88
  • Мнения: 1 173
Аталанта поздравления за рожденика - много да те радва и да бъдеш винаги така горда с него   bouquet
Зори ЧРД - здраве най вече ти пожелавам , останалото е в твои ръце . Тортата е много красива . Поздравления
 Ванче показа тортата и забегна - виж как събуди любопитството на всички с този наситен червен цвят. Айде идвай си да докладваш  Mr. Green. Тортата е много семпла и красива . Браво
Стаси това Ферари е станало много красиво. Позачудих се аз защо е синьо( нали е Ферари) , но си помислих че рожденика така го е пожелал. Синьо или червено - много е красиво.   bouquet

Аз Династия съм правила 3 пъти - проблем с крема не съм имала. Четох в една книга , обясняваха там че ако се прави крема с нишесте ( а не с брашно) след като се сгъсти не трябва да се бърка повече , защото се разпадали "връзките" на нишестето ( тоест става рядко)особено ако е царевично, неговите били по-финни( не знам дали обясних правилно  newsm78 ).
 
За поръчка на торта - една торта от магазина (Уол Март да речем , където имат сладкарски щанд) е средно 2-2.5 $ на парче ( за бадъркрийм айсинг).  За фондан знам че се започва от 4$ ( всичко зависи от украсата там).
 Ах този сайт който сте дали направо ме разби с тези цени  #Crazy .
Няма да ядат купена торта в нас  Joy

# 89
  • Мнения: 1 485
silrai,направо онемях от цените на тези торти!
Истина ли е??? #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт