LUF СИНДРОМ

  • 99 056
  • 598
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 560
Не съм била, защото от вчера(18-ти ден) температурата ми е 37.2, вече втори ден. Ще изчакам малко, поне седмица и ще ида до нея. Както и да е , при всички положения трябва да ида като ми дойде М-то, което ще е след седмица, защото съм на Оргаметрил от 16-я ден.

# 31
  • Мнения: 1 291
прочетох доста коментари за клиника щерев и като цяло хич не бяха ласкави.като нямам друг избор- ще пробвам тях.

аз пък съм на друго мнение

# 32
  • Мнения: 142
Дали тестовете за овулация отчитат такава при положение че фоликула не се е пукнал?

# 33
  • Мнения: 3 988
Аз мисля, че отчитат. ЛХ достига върха си 24 до 36 часа преди овулацията. Тестове за овулация мерят ЛХ, следователно отчитат покачването. Какво се случва с фоликула после (т.е. дали се пука - овулира, става киста - PCOS или ЛУФ-ва) е друга тема.

# 34
  • Мнения: 142
Благодаря ти за отговора, значи всъщност не може да се разчита много много на тях...

# 35
  • София
  • Мнения: 2 014
И аз така мисля, промяната в нивата на хормоните е едно, а това какво се е случило с фоликула съвсем друго. Освен ако не се постви инжекция прегнил но не винаги и тя помага за да се спука фоликула.

# 36
  • Мнения: 3 988
Най-лесно се разбира с ултразвуков мониторин около и малко сле овулацията дали се е спукал фоликула.
Иначе Прегнил е hCG. Обикновено 10000 единици са достатъчни да предизвикат овулация, но има жени, при които и 15000 не са помогнали. Ако има възможност, проследете ултразвуково цикъл, за да сте сигурни. Повтарям се.  Rolling Eyes

# 37
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
opti, препоръчвам ти Д-р. Персенска от клиниката на Д-р. Стаменов.
Относно графиките при ЛУФ - при мен се наблюдаваше покачване, но не рязко, а някак постепенно.
Ето тук имам стари графики от 2005 г.

# 38
  • Мнения: 4 915
Аз бях с ЛУФ синдром. И поликистозни яйчници. Нередовен цикъл. Хормони - в норма.

Имам една оперативна лапароскопия, с която цикълът се регулира, но не последва бременност.

С ЛУФ-а се борихме с инжекции Прегнил и стимулация с клостилбегит. Понякога яйцеклетките се пукаха от 5000 единици, понякога нямаше ефект от 10000. Малко хаотично беше...Година и половина след лапароскопията продължиха тези опити с Прегнил.

Забременях спонтанно всъщност след още 6 месеца - тези 6 месеца бях прекъснала лечението заради новата ми работа.

Втората бременност също бе спонтанна.

Пожелавам ти успех!  Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 2 014
Free Soul страшно много се радвам когато някое от момичетата с този коварен синдром сподели във темата че е бременна или пък вече има детенце !!! Благодаря ти че написа това за да повдигнеш празничното настроение на всички които чакаме да гушнем едно малко бебче.
Моля те сподели през тези 6 месеца когато си прекъснала лечението появяваха ли се кисти или просто не си се следила вече толкова при лекарите.

# 40
  • Мнения: 4 915
Радвам се, че съм те помогнала с надежда, че не всичко е предрешено с една диагноза.  Simple Smile

Нищо не съм правила през тези 6 месеца. Не съм ходила изобщо на преглед. Не пиех нищо. Не гледах календари.
Бях почнала нова работа на 6-месечен изпитателен срок и не смеех да отсъствам за прегледи. По случайност  изтичането на 6-те месеца съвпадна с навършването ми на 30 години, а бях си казала преди време, че не успея ли да забременея до 30-тата си година, ще се ориентирам лека-полека към осиновяване на детенце, защото не ми се искаше да чакам повече, за да бъда родител. Реших все пак да направя нещо последно - да си изследвам хормоните при друг ендокринолог, но трябваше да съм в определен ден от цикъла. Та зачаках го този цикъл, пък той не идва и не идва, а аз се ядосвам и ядосвам, че пак е станал нередовен изведнъж... Crazy Пък то... Laughing

Та, казвам го всичко това, за да се разбере, че психологически се бях успокоила и освен преустановените прегледи, бях преустановила за половин година и тревогите, и мислите, и чакането и т.н....Може би е помогнало по някакъв начин, не знам. Ако в тази борба се почувствате понякога съвсем изтормозени или обезнадеждени, не се страхувайте да си дадете почивка. Дори тя да не даде такъв неочакван резултат, ще поосвежи вас, силите и надеждите ви.

Когато лекарят ми сложи диагнозата, ми обясни, че борбата ще е дълга и трудна. След 18 месеца ми каза, че явно съм попадала в едни 10-20% от жените с проблемно забременяване, при които причините не могат да се обяснят съвсем логично - тоест, имаше и пукане на фоликули (не съвсем редовно, но все пак...), и овулация, и дебелина на лигавицата, и хормони в ниво , и всичко ОК откъм мъжкия фактор, но не и не...Предложи ми инвитро - не той да го прави, а да си помисля за тази опция. Абсурдно бе за нашето семейство в онзи период от живота ни да съберем толкова пари. Точно тогава почнах и новата работа и историята вече я знаете...

# 41
  • Мнения: 29
Момичета, нормална ли е появата на болка и тежест по време на стимулация с клостилбегит или това вече е признак на киста?

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 11:09 от northerner

# 42
  • Мнения: 3 988
Нормално е това, което описваш. Аз имах и болка и тежест. Не бях хиперстимулирана. Но на мен по принцип овулацията ми е болезнена и я усеща със или без стимулация. Ако има притеснения, иди да те погледнат на ултразвук.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 19:47 от Кюбит

# 43
  • Мнения: 29
Благодаря за отговора, Кюбит! А след овулация преминаваше ли ти болката или няма промяна по време на целия курс на стимулиране?

# 44
  • Мнения: 3 988
Болката, изчезваше да, но тежеста ми оставаше след овулацията и в двата цикъла, в които ме стимулираха с клостилбегит, чак докато ми дойдеше.

Общи условия

Активация на акаунт