Астрономия-интересувате ли се от нея

  • 38 882
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 210
Ами зависи какво разбираш под плътност. Със сигурност навсякъде има ,т.нар.фоново лъчение, което е остатък от големия взрив. Някъде в стаитиите, към които е пуснала линк Gitadam, се говореше за него. Тъй че, аз лично си мисля, че макар и малка, навсякъде има някаква плътност. Та дори да не е само от материя. (Това си е моето виждане за Вселената)
А колкото до граница- да мисля, че има, но мозъка ми отказва да го повярва. Mr. Green

# 46
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
И аз си мисля същото. Е, голям праз, че човешкият мозък не може да го схване! Но от това правя следния извод: ако Вселената има граници, то следва да се намира в "нещо" друго. Мисля си, че нещата са едно в друго, като руските кукли. Много отдавна бяха популярни едни дървени кухи кукли, като във всяка друга имаше по една по-малка. Не мога да си представя как преди Взрива не е съществувало нищо. Днес попаднах на много интересен материал, ама не се сетих да копирам адреса. В търсачката написах "Сингуларно време". Чудесно! Малката ми дъщеря често ме питаше кой е родил Бог? Признах, че никой не знае това, защото нещата щяха да се задълбочат. По-късно някъде прочетох, че  единствен Бог винаги е съществувал извън времето и пространството. Ето това ме чопли непрекъснато. Какво ще кажеш? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 47
  • Мнения: 3 675
Мъжът ми има доста интересна теория, според него извънземни няма и ако сме единствени във Вселената значи има Господ.И той много харесва филма Контакт.Пътуването в пространството, за което писах е подобно на филма, но реално погледнато ако се движиш със скоростта на светлината-Мостта на Анщайн-Розен, за който пише в статията /а трябва, защото ще се затвори тунела/ ще се разпаднеш и после няма да могат да те съберат Sick.Вселената непрекъснато се разширява, всичко е започнало от Биг Банг, когато материята е била, колкото главата на топлийка, тя е имала много висока температура и плътност.В резултат на това/голямото налягане/ се взривява и се стартира образуването на вселената.Първите водородни атоми поставили началото на звезди едва 3000 години след взрива.Плътност има във вселената и тя се наблюдава около черните дупки.
Точно с сингуларността се опитват да обяснят началото на вселената и тя е включена в много теории.
Ето още снимки с обяснение на английски.

# 48
  • София
  • Мнения: 210
Хм. А сещате ли се за "Шестото клеймо" на Дан Браун? Нали точно ученият-монах се опитваше да намери Х-бозона, за да докаже точно това, че единствен Бог съществува извън времето и пространството и неговата воля е предизвикала Големия Взрив. newsm78
Чудя се какво друго би могло да го е предизвикало. newsm78

# 49
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Х-бозона, за да докаже точно това, че единствен Бог съществува извън времето и пространството и неговата воля е предизвикала Големия Взрив. newsm78

Доста свободна интерпретация от страна на Дан Браун или който го интерпретира

# 50
  • Мнения: 3 675
За жалост не съм чела въпросната книга, но според Дан Браун не е Айнщайн.Наскоро по НГ даваха един научнопопулярен филм как може човек да пътува в далечния космос и през какви пречки трябва да мине, за да преодолее гравитация, високо налягане, ниски температури.За съжаление не дават вече толкова често такива филми или ги повтарят, което не е лошо, ако си ги пропуснал първия път.Дискавърито вече тотално затъпя с неговите Американски чопър, Как да продам колата си.Има една хубава поредица на ББС за планетите и една с водещ актьора Сам Нийл.В нея има не само за планетите, но и за произхода и смъртта на звездите, за черните дупки, за Бинг Банг, те са няколко серии, но не им знам заглавията, защото ги гледах в една интернет зала, където филмите са предварително свалени.Тези книги, за които писах са доста интересни и си струва да се прочетат, в Космология ги има разните там теории, описания на галактиките, звездите, а в другата има инфо за планетите, каталозите на звездите май също.Има и няколко на Хоукинг, но са скъпички.Аз смятам, че нищо няма да постигнат с опита с ускорителя, ако не остранят проблема със захранването. ooooh!Пък откъде са сигурни, че ще получат точно бозон? Thinking Crossing Arms

# 51
  • София
  • Мнения: 210
Вчера в книжарница "Пингвините" гледах някаква книжка "Загадки на съвременната наука" или нещо от сорта. Чудя се дали да я купя, но не зная цената, че бях с количката, а не ми се влизаше с нея. Thinking По картинките на корицата съдя, че е засегната и нашата тема (Но имаше и някакви ДНК решетки, а аз хич не отбирам от такива неща) Та затова се чудя.
А иначе пак да попитам, какво е предизвикало големия взрив? Винаги много съм се чудила по този въпрос.

# 52
  • Мнения: 3 675
Аз не знам кое действително е предизвикало Големият взрив от физическа гледна точка, но от религиозна, мога да кажа, че е Бог. Heart EyesВ митовете май има повече истина, отколкото си мислим ние.

# 53
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Вселената непрекъснато се разширява, всичко е започнало от Биг Банг, когато материята е била, колкото главата на топлийка, тя е имала много висока температура и плътност.В резултат на това/голямото налягане/ се взривява и се стартира образуването на вселената

Всичко това е добре.  Нов тъп въпрос - защо е било нужно материята да е събрана в една точка, която след това да се пръсне. Какво е имало преди Взрива? Нищо? Както пише в Библията? По какъв начин енергията се превръща в материя?  smile3516 smile3516 smile3516

# 54
  • София
  • Мнения: 210
То малко темата ни се преплете с философски въпроси, май. hahaha
Не е нужно да има причина, затова всичко да е концентрирано в една точка. Просто така е било. Факт. Аз така мисля.
И нищо да не е имало?! newsm78 Че от къде се взе концентрираната точка??? Мисля, че е нещо там на границата между има го и няма го.
Чува ли ли сте за фрактали? За това множество от числа между 0 и 1 (по-точно 1/х). Колкото повече увеличаваш х, толкова повече се доближаваш до 0, но не я достигаш. Та нещо таква ще да е била и вселената тогава. Малко тъпо прозвуча, но май не успях точно да си обясня мисълта.Thinking

# 55
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Много добре си ми го обяснила, ама пак ме бъцка - мисля си упорито, че винаги има причина. Хайде, оставям настрана защо е било нужно материята да е концентрирана в една точка. Представи си колко материя е била сгъстена! newsm09 newsm09 newsm09 Ами някъде четох, че нашата Вселена не е единствена, имало множество други Вселени. Следва другия тъп въпрос - каква е разликата между Вселена и Космос? Доскоро мислех, че Вселената е само една. Объркана съм.  smile3511 smile3511 smile3511

# 56
  • София
  • Мнения: 210
Мдаа. И аз съм чела, че има множество вселени. То си е логично, все пак. Щом звездата ни не е единствена, Галактиката ни не е единстена, защо пък Вселената ни да е единствена?! Нали знаеш, че в далечния космос галактиките се движат нанякъде си, необяснимо защо точно натам. Може би обяснението е точно в другата вселена?

# 57
  • Мнения: 3 675
Един интересен сайт - http://spaceguide.hit.bg/Universe.htm

А този дава отговор на това Какво е Господ - http://science.actualno.com/news_132703.html

Още един с много хубава информация - http://www.inkons.com/space/vselena.html

Вселена е целият пространствено времеви континиум, в който съществуваме включително и енергията и материята. Според космос и вселена са взаимнозаменяеми.

# 58
  • София
  • Мнения: 210
Благодаря, Gitadam, за линковете. Сега ще ги чета. А иначе и аз си мисля, че космос и вселена са едно и също. (Май косомос идва от гръцки, а вселена- българският аналог). Peace

# 59
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
1

Общи условия

Активация на акаунт