Няма да има топла вода в района на "Слатина" 16.09-6.10 2008г.

  • 3 305
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 259
А ето го и офоциалното съобщение, пуснато днес   http://www.toplofikaciasofia.bg/novini/2008/09/16/Syobshtenie_-

Бясна съм newsm61 ...
Прибирам се в 21.00 часа и няма топла вода... ОК... smile3502
Ама... не за няколко часа... а за седмици... ku-ku
Иначе казват че сме били предупредени  Outta Joint , ама даже и бележка на входа не бяха сложили..., а съобщението им е пуснато днес... еми поне 1 седмица предварително да бяха казали  ruporuu , да си купим нещо за загряване на вода(бързовар, например)...., а не да се прибирам и един душ да немога да си ударя  bath
От утре ще зачестят и посещенията по заведенията... 1dating че ако готвя, как да мия мазните съдове... 1dishes
А живеем в 21 в..., кой Ни излъга ooooh!

Приемам идеи, как бихте се справили в тази ситуация Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 504
Всъщност,съобщението май не е от днес,моя приятелка,живееща в района знаеше още от миналата седмица-от сайта им.
Иначе,решение-бързовар,котлон,проточен бойлер(най-удачното за мен) или обикновен.
Благодарна съм,че не сме в този квартал,въпреки че сме съвсем близо ooooh!Аз лично ако бях засегната,щях да се изнеса на село Joy

А,режима е и за Дружба-1 май че.

# 2
  • Мнения: 46 535
И ние днес бяхме изненадани  Rolling Eyes имало авария, Люлин 8, 9 и 10 са без топла вода от 8 ч. до 24 ч., дано наистина е само за 1 ден  Praynig

... От утре ще зачестят и посещенията по заведенията... 1dating че ако готвя, как да мия мазните съдове... 1dishes ...

Купи си миялна, по-евтино ще ти излезе от всекидневно ядене по ресторанти Simple Smile за къпането съвет не знам какъв да ти дам, ние се къпем в офиса, след работно време  Blush

# 3
Поканете авторката на темата  да ви гостува  докато няма вода.Айде,дайте си адресите ,нама немита и смърдяща да ходи  ходи я... Joy

# 4
Пловдивчани сме по-добре,че си имаме река Марица за подмиване,ако се наложи. smile3503

# 5
  • Мнения: 104
Река Марица затоплена ли тече  Wink

Иначе освен бързовар и топлене с тенджери на котлона не виждам друго решение. Ние нямаме проточен бойлер (а и банята ни е метър на 2, та няма и къде да сложим такъв)... Или гостуване на роднини и познати в други квартали  Laughing

# 6
Авторката на темата като си купи бързовар,така ще свикне с него,че на 6.10 . по навик ще си топли водата  веднага като се прибере от работа.То се е видяло,че никой няма да я приюти милата.

newsm12
Очаквам продължение на  топло-водната сапунка. smile3534

# 7
  • Мнения: 1 259

Купи си миялна, по-евтино ще ти излезе от всекидневно ядене по ресторанти Simple Smile за къпането съвет не знам какъв да ти дам, ние се къпем в офиса, след работно време  Blush

Няма място за нея... за съжаление..., освен-на диета badscale

Аз лично ако бях засегната,щях да се изнеса на село Joy

А,режима е и за Дружба-1 май че.
А, съобщението може да е пуснато в нета по-рано, но щеше да е добре да съощят по радио, телевизия, преса, или поне да залепят едно съобщение по входовете... като знам че в нашите блокове живеят повече пенсионери...какъв нет, какви 2 лева!
За съжаление нямам село където да отида, а тук имам работа и училище... ко си ходим вкиснатки Sick
Да, част от Дружба 1 също е е засегната, вероятно, по-близо до Слатина, които са(горките Sad )

Поканете авторката на темата  да ви гостува  докато няма вода.Айде,дайте си адресите ,нама немита и смърдяща да ходи  ходи я... Joy
Приемам, приемам Laughing

Река Марица затоплена ли тече  Wink

 Joy В лятната жега, водата се затопля, за да е готова за зимата  Joy

Авторката на темата като си купи бързовар,така ще свикне с него,че на 6.10 . по навик ще си топли водата  веднага като се прибере от работа.То се е видяло,че никой няма да я приюти милата.

newsm12
Очаквам продължение на  топло-водната сапунка. smile3534
Хайде приюти ме ти... да употребя малко от топлата маришка вода.

Хора, това са 3 седмици... #Crazy ще вървим и мухите ще ни бръмкат на главите Sick

  ooooh! ooooh! ooooh!

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 07:51 от *Poli*

# 8
  • Мнения: 14 493
купи си чинии и чаши за еднократна употреба, от тия картонените.

има и с мечо пух, като детски рожден ден ще сте 2 седмици Laughing

# 9
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Съобщението може и да е пуснато в страницата на Топлофикация преди седмица, само че аз не съм длъжна да проверявам тази страница всеки ден. Те са длъжни да ме уведомят, че ми спират водата ЗА ПЛАНОВ РЕМОНТ ПРЕЗ ОКТОМВРИ! Нас също не са ни уведомили, и ние бяхме много неприятно изненадани.

Хайде, профилактиката през лятото я търпяхме. Ама сега вече и през зимата ще почнат да я правят!

купи си чинии и чаши за еднократна употреба, от тия картонените.

има и с мечо пух, като детски рожден ден ще сте 2 седмици Laughing

Е, с чиниите лесно, а с къпането как? Под студения душ? Или със кофата с вода в студената баня? Страхотно ще се отрази на нероденото ми бебе, няма спор!

# 10
  • Мнения: 14 493
Съобщението може и да е пуснато в страницата на Топлофикация преди седмица, само че аз не съм длъжна да проверявам тази страница всеки ден. Те са длъжни да ме уведомят, че ми спират водата ЗА ПЛАНОВ РЕМОНТ ПРЕЗ ОКТОМВРИ! Нас също не са ни уведомили, и ние бяхме много неприятно изненадани.

Хайде, профилактиката през лятото я търпяхме. Ама сега вече и през зимата ще почнат да я правят!

купи си чинии и чаши за еднократна употреба, от тия картонените.

има и с мечо пух, като детски рожден ден ще сте 2 седмици Laughing

Е, с чиниите лесно, а с къпането как? Под студения душ? Или със кофата с вода в студената баня? Страхотно ще се отрази на нероденото ми бебе, няма спор!

да, що?
и без това горещата вода не се препоръчва за къпане през бременността Mr. Green

# 11
  • Мнения: 17 546
А,режима е и за Дружба-1 май че.
Част от Дружба-1. Доколкото си спомням само блоковете, които са преди бул.Хр.Колумб, ако се идва в посока от към Слатина.

# 12
  • Мнения: 940
Може да е имало съобщение и пред входа/около входа/вътре във входа,но някой доброжелателен съсед да го е махнал.
Така стана при свекърите в Илинден. Ние го видяхме съобщението докато го слагаха. След 1 час слизам пак долу, няма съобщение, няма и списък с длъжници, нищо няма... (бяха ги разлепили в един ден).

# 13
  • Мнения: 12 670
Предполагам Топлофикация като изрядна страна по договор, ще плати неустойка за това, че не е съобщено и ще поеме сумите за ток, както и за причинени неудобства.

# 14
  • Мнения: 17 546
Е нали всички реват, че не щат Топлофикация, че няма пък да плащат!?  Rolling Eyes Сега тъкмо няма да плащат топла вода, няма да имат и ще оценят какво е "предимството" да си без топла вода.
Съобщено е! Наши приятели имат съобщение на входа от преди седмица! Но е закачено на таблото за обяви във входа. Доста входове се заключват и ако е лепнато отвън на вратата съобщението, са го махнали веднага и ето пак Топлофикация виновна... по принцип за всичко виновна де. Но това са журналистически хапки за промиване на мозъци! Щото и тока е монополист, ама като не го платите един месец и ще ви осигурят романтична вечеря на свещи. Затова всички търчат него да си го платят, пък парното майната му - то ни трябва само за някакви си три-четири месеца...

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 10:12 от Балу

# 15
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Преди години и нашата Топлофикация беше решила да "цери" нередовните клиенти с тотално спиране на топлата вода. Случи се през лятото. И продължи почти през цялото лято. Ами колкото и да ми е малка банята (1м.Х1.5м.), намерих място за един 80-литров бойлер. След седмици "къпане" с поливане по време на ремонт, ми падна пердето и отърчах до Метро. Оттогава виси почти неизползваем на стената, но знам, че като спре топлата вода поради каквато и да е причина, връткам кранчето, натискам копчето и не хАбя нерви.
Вероятно има и други начини, по-малогабаритни и евентуално по-евтини, да си решиш проблема. Важното е да са по-малко ядовете.  Peace

# 16
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Балу,не  е съобщено или поне не на всякъде Naughty
.Аз също живея в Слатина и никои от познатите ми не  каза да е имал съобщение залепено на входа си. Whistling
Имам малко дете и ще я къпя с вода затоплена с бързовар с кофа-но .........в студена баня. ooooh!
В никоя нормална държава ни мисля ,че това с подмяната  на тръбите се прави в студен период от   годината, и за толкова време.
Е,поне ще разбера как се е къпала баба ми Whistling

# 17
  • Мнения: 17 546
Важното е да са по-малко ядовете.  Peace
Peace Ето това е истината!

# 18
  • Мнения: 153
Всъщност съобщиха по радиото преди няколко дни!
По телевизията не знам дали са споменали, защото доста често ги пропускам новините.
Но за радиото съм сигурна, че го казаха, тъй като се заслушах да не би и нашия квартал да е сред тези без вода.

Ние у нас си имаме бойлер от както се помня.
Преди време, всяка година по един месец и повече ни спираха топлата вода, та оттогава ни е останал.

Иначе за чиниите - топлиш вода на котлона или с бързовар и миеш. Това според мен ти е най-малкия проблем.
Но само при мисълта, че не мога да се изкъпя се ужасявам. Виждам, че и при теб е горе долу така.
Вариантите са да ходиш при роднини и приятели или в офиса (както беше споменато вече).

А както е споменала dalka, проблема за нямането на залепени съобщения често се крие в съседите.
И при нас списъка с длъжниците на Топлофикация мистериозно изчезна малко след като беше залепен.
Да не говорим пък за списъка от лятото, където пишеше кой колко има да взима пак от Топлофикация.
Или пък 5мин. след като е залепено съобщението за датата за отчитане на водомерите или топломерите, то изчезва.
Така, че виновните са много  Tired

# 19
  • Мнения: 335
Ако Топлофикация твърди, че клиентите са й отделните домакинства, съобщениенията им би трябвало да са индивидуални - до всеки клиент.
Иначе по-добре с барабан пред Централна поща да бият и да викат, че спират водата в Слатина - много повече хора ще научат.

Чувствам, че справедливостта ще възтържествува.
На 100-те блока - официално изключване!
На останалите клиенти - ремонти, ремонти...

Но най-добре е направо да се приеме закон или да залегне в Конституцията:
всички приходи, имоти и средства на населението да бъдат вкарвани изначално в сметки на Топлофикация - работодателите изплащат заплатите на служителите си, внасяйки ги в сметки на топлофикация; имотите, придобити по наследство, от търгове и други покупки - първо се присъждат на топлофикация; наеми и пр. нетрудови доходи - изплащат се през смеки на топлофикация...
А тя да преценява колко от така придобитите средства на гражданите да им привежда на тях самите - след приспадане по преценка на дружеството какво да задели за себе си.

Можеше просто "Данък Топлофикация" - както е сега. Но се оказа, че той не е достатъчен.

# 20
  • Мнения: 49
И аз съм от потърпевшите с плановия ремонт - говоря за една част от "Дружба". И не, не бяхме осведомени по никакъв начин. Още повече за планов ремонт посред есен.
Вчера ледени тръпки ме полазиха, когато пуснах кранчето, а още повече, когато отворих сайта на топлофикация. И нямаше да е проблем, ако все пак бяха намерили някакъв подходящ начин да ни съобщят какво ни готвят. Нямаме бойлер, но имаме изведено всичко необходимо. Само че сега, по средата на месеца, трудно ще отделим пари за купуването и поставянето му.
И все ми се струва, че могат да измислят вариант. Не знам как функционира системата им, но да ни превключат към друг водопровод. Но наистина е просто смехотворно да стоим без вода. Да, и лятото е неприятно, но поне е топло. А сега е доста студено в банята вече, за да се къпеш с бързоварче.
Както и да е. Тук никой от предоставящите услуги не е ориентиран към клиента. Защото е монополист и знае, че изход няма. Е, ако не е топлофикация, ще е  енерго, но няма друга алтернатива.
Справям се с чиниите, но мисълта, че за всяко къпане трябва да посещавам родителите на съпруга ми не ми е особено приятно. Ето и сега чакам да спре дъжда, за да поема със сакчето. Дали ми е приятно? Едва ли...

# 21
  • София
  • Мнения: 16 067
За да няма и други изненадани - на ред са Дианабад и Лозенец в периода 29,09-06,10,2008 г.
Направете си сметка за да не ни питат - Вие от София ли сте или така си миришите?
А защо се възмущавате - нали никой няма нужда от Топлофикация? Уж всеки си е решил проблема, а като спре водата - ужас ...

# 22
  • пак там
  • Мнения: 2 885
да, що?
и без това горещата вода не се препоръчва за къпане през бременността Mr. Green

Ами пожелавам ти тогава да имаш възможността да го пробваш върху себе си. По възможност през декември.  Grinning

# 23
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Предполагам Топлофикация като изрядна страна по договор, ще плати неустойка за това, че не е съобщено и ще поеме сумите за ток, както и за причинени неудобства.

Ееееех, мечтииии....  Laughing

# 24
  • Мнения: 335
... А защо се възмущавате - нали никой няма нужда от Топлофикация? Уж всеки си е решил проблема, а като спре водата - ужас ...

Нищо подобно.
Хората не се възмущават, че Топлофикация е измислена да бъде пределно достъпна социална услуга и даже е била такава десетки години подред. Възмущават се и  викат "ужас" на наглостта на шепа типове там, кръстени "енергийна мафия", точещи, разпределящи и преразпределящи бивша държавна и общинска собственост според както ще е удобна за трансформиране в частна такава.

С две думи - хората не са се отказвали от Топлофикация, - някакви Вальотопловци опитват да им я вземат.


По' по темата - тук:
http://novini.dir.bg/2008/09/17/news3385662.html
Спряно е топлоподаването в някои райони на столичния кв.“Люлин“
DarikNews - 17 Септември 10:18
Поради тежка авария...

# 25
  • Мнения: 46 535
Холограма, да бе, ясно е, че искате да се върне комунизма, тогава пак беше така, държавните предпрятия харчеха яко, без да си плащат дълговете, народът потребяваше, колкото му трябва и плащаше според възможностите си  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 335
... държавните предпрятия харчеха яко, без да си плащат дълговете, народът потребяваше, колкото му трябва и плащаше според възможностите си  Mr. Green
Явно и държавата и народът са оцелявали като по чудо половин век.
А сега - за 15-тина години 2 милиона не устискаха да оцелеят.
Не е задължително си "комунист"  Laughing, за да ти се драйфа от картинката наоколо.


Бъркаш ги нещо понятията. "Комунизъм" значи друго. Но, нищо, развий си темата  Laughing

# 27
  • Мнения: 817
Купи си бойлер. ПОнеже питаше как да си решиш проблема. Това е единственото логично решение.

# 28
  • Мнения: 46 535
Явно и държавата и народът са оцелявали като по чудо половин век.
А сега - за 15-тина години 2 милиона не устискаха да оцелеят.

Нещо ги бъркаш понятията. "Комунизъм" значи друго. Но, нищо, развий си темата  Laughing


Знам какво значи, но и знам какво се получи  Laughing
За оцеляването - така е, след половин век рушене, резултатите лъснаха през последните 15 г. Sunglasses

Темата няма нужда от развиване, ясно е: ползваш, плащаш  Peace

# 29
  • Мнения: 335
... За оцеляването - така е, след половин век рушене, резултатите лъснаха през последните 15 г. ...

На това се смеят вече и гаргите.
Нищо, ако ти върши работа, ползвай го и през идните 100 години по форумите.


... ясно е: ползваш, плащаш  Peace

Тръпна в очакване да си платят новите ползватели на държавата, търкащи трътките си из държавни кресла - ама все за малко. После вече - в приватизираните си такива.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 11:52 от Холограма

# 30
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Холограма, да бе, ясно е, че искате да се върне комунизма, тогава пак беше така, държавните предпрятия харчеха яко, без да си плащат дълговете, народът потребяваше, колкото му трябва и плащаше според възможностите си  Mr. Green

Нещо май ти се губи смисъла на темата. А той е следният: Аз съм коректен платец на Топлофикация. Плащам си всички сметки и навреме. В отговор на това искам: радиаторите ми зимно време да са горещи, а не леко затоплени; сметките ми да не са астрономични и неясно как изчислени; и в дадения конкретен случай - ДА ИМАМ ТОПЛА ВОДА, за която, пак повтарям - си плащам редовно и навреме.

Къде тук виждаш искания за комунизъм или каквото и да било друго? Искам коректно отношение на фирма, предоставяща дадена услуга срещу заплащане, към нейния клиент. Навсякъде по света на това му викат коректен бизнес. Ти го наричаш комунизъм?

# 31
  • София
  • Мнения: 12 554
Е нали всички реват, че не щат Топлофикация, че няма пък да плащат!?  Rolling Eyes Сега тъкмо няма да плащат топла вода, няма да имат и ще оценят какво е "предимството" да си без топла вода.
Съобщено е! Наши приятели имат съобщение на входа от преди седмица! Но е закачено на таблото за обяви във входа. Доста входове се заключват и ако е лепнато отвън на вратата съобщението, са го махнали веднага и ето пак Топлофикация виновна... по принцип за всичко виновна де. Но това са журналистически хапки за промиване на мозъци! Щото и тока е монополист, ама като не го платите един месец и ще ви осигурят романтична вечеря на свещи. Затова всички търчат него да си го платят, пък парното майната му - то ни трябва само за някакви си три-четири месеца...

Балу тоз път не си права, душо. Айде холан журналистите пак виновни. Нямаше до вчера никакво съобщение от Топлофикация, днес пресцентърът вероятно от сутринта е запразнил и не еба.а да работи. Освен всичко останало как аджеба да разбера кои блокове няма да имат топла вода, като съобщението е написано тъпо та тъпо.

Апропо вече съм съвсем бясна - от двата телефона на Топлофикация, на които звъннах ми казаха следното:

Телефон 1: Г-жо, вашият блок ще има топла вода!
Телефон 2: Г-жо, вашият блок няма да има топла вода!

В случая ще удариш ли едно рамо? newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 175
И само да добавя към пострадалите: спрете си крана на топлата вода. По инерция го пускаме, хабим студена вода, която после плащаме като топла.  Peace

# 33
  • Мнения: 1 259
Eто ме и мен, след баня...
А ето и отговорите ми:

купи си чинии и чаши за еднократна употреба, от тия картонените.

има и с мечо пух, като детски рожден ден ще сте 2 седмици Laughing

Мислех си за пластмасовите чинийки и чашки... дотук добре, ама нали ще готвиш...
Но честно казано, чиниите ще ги оправим... те са по-малко проблемни...


Иначе за чиниите - топлиш вода на котлона или с бързовар и миеш. Това според мен ти е най-малкия проблем.
Но само при мисълта, че не мога да се изкъпя се ужасявам. Виждам, че и при теб е горе долу така.
Вариантите са да ходиш при роднини и приятели или в офиса (както беше споменато вече).


Права си, ужасявам се от това, че немога да се изкъпя нормално... особенно косата-за нея ще са ми нужни 2 кофи с вода...
Зъбите ми тракаха, като на анимационно филмче като излизах от банята... голям студ!


Справям се с чиниите, но мисълта, че за всяко къпане трябва да посещавам родителите на съпруга ми не ми е особено приятно. Ето и сега чакам да спре дъжда, за да поема със сакчето. Дали ми е приятно? Едва ли...
И пак си по-добре, аз няма и при кой да отида..., колегите ми в Ст. Град още не са се настанили по общежитията, а другите са по бригади до 5 октомври...
А и като се изкъпя и после докато се прибера до нас... ми аз ще съм с грип докато стигна до входа... времето непозволява да излезеш с мокра коса навън...

Купи си бойлер. ПОнеже питаше как да си решиш проблема. Това е единственото логично решение.



Ако тия дето ни дръпнаха шалтера на червеното кранче ми осребрят касовия бон... и пари трябват за това... а горките ми комшийки, пенсионерки повечето...
И само да добавя към пострадалите: спрете си крана на топлата вода. По инерция го пускаме, хабим студена вода, която после плащаме като топла.  Peace


Дааам, пак ще получим сметка за септември 100 лв, нищо че само 1 седмица сме се възползвали от благата на Топлофикация...!

Абе, нашето домакинство ще се справи по някакъв начин... млади сме на по 20-25 г. , ама горките хора с мали деца и бебета..., хората немислят... и училища има и много детски градини...

В никоя нормална държава ни мисля ,че това с подмяната  на тръбите се прави в студен период от   годината, и за толкова време.
Е,поне ще разбера как се е къпала баба ми Whistling

Права си.... само в БГ ги има тия филми...

Предполагам Топлофикация като изрядна страна по договор, ще плати неустойка за това, че не е съобщено и ще поеме сумите за ток, както и за причинени неудобства.

МЕЧТАЯ ЗА ТОВА...
и МЕЧТА ЩЕ БЪДЕ ТО!

# 34
  • Мнения: 17 546
Дааам, пак ще получим сметка за септември 100 лв, нищо че само 1 седмица сме се възползвали от благата на Топлофикация...!
Искам да ми я покажеш тази сметка от 100 лв за септември като я получиш!

# 35
  • Мнения: 1 259
Ок, като пристигне...
Да не би грешно да си разбрала...: говорихме, че макар и да няма топла вода, тя пак се начислява на водомера, макар и да тече студена само.

# 36
  • Мнения: 17 546
Много добре съм те разбрала! Искам с очите си да видя сметка за топла вода, за месец септември на стойност 100 лв. Тече ако я пуснеш само. Иначе се начислява, но щом си с водомер, като ти го отчетат, ако си надплатила няма да ти се начислява топла вода известно време, но да не изпадам в подробности, които никого не вълнуват, защото е подета една масова истерична кампания... та разбиране на моето мнение не очаквам.

# 37
  • Мнения: 2 480
Нека да си спомним, че договорът за цената на прир. газ до 2010г. беше анулиран през 2007г., а цената вдигната 3пъти!
Такъв е "братският" руски жест към нас. А  отговорните от наша страна за  това безобразие вероятно са си получили своя солиден хонорар. Така че нищо хубаво не ни очаква занапред. Хората все повече и повече няма да могат да плащат и топлофикациите ще фалират. Но никой от управляващите не го е грижа за това. Всеки се стреми още сега да ограби каквото може и после да избяга някъде. А населението може и от студ да загине освен от глад....

# 38
  • Мнения: 335
Нека да си спомним, че договорът за цената на прир. газ до 2010г. беше анулиран през 2007г., а цената вдигната 3пъти!
Такъв е "братският" руски жест към нас...

Ах, че не се ли отказахме от братя, сестри и други роднини с държавен вестник?
Нещо ги бъркаш братята май и цивилизационния ни избор  Laughing.


# 39
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Нека да си спомним, че договорът за цената на прир. газ до 2010г. беше анулиран през 2007г., а цената вдигната 3пъти!
Такъв е "братският" руски жест към нас.

Стига сте търсили под вола теле! Топлофикация е частно дружество вече. И трябва да се съобразява със законите на частния бизнес - писани и неписани. Не може аз да си плащам редовно сметките, а те да си правят с моите пари каквото си искат - било то планови ремонти през зимата или купуване на джакузи за чипкане на секлецарките на шефа!

# 40
  • Мнения: 17 546
Топлофикация е частно дружество вече.
Поредната глупост! ooooh! Топлофикация София не е частно дружество.
Що не си зададете въпроса от обратната страна. Не е толкова скъпо парното и топлата вода просто хората живеят с нищожни пари. Как се живее в София с 600 лв на месец заплата!? Кое по-напред? Питайте някой, който се отоплява на ток или на твърдо гориво, какво и колко му струва? Дали ще ви хареса да мъкнете кофите с дърва и въглища дори и да имате котле в мазето и да го чистите после? Дали като дойде сметката за тока за отопляване на ток и подгряване на вода ще може да не го платите? Дали отопляването на къща е като отопляването на апартамент с централно парно? Дали може да киснете под душа един час, ако сте на бойлер или пък да си напълните вана? Говорите си ей така наизуст, защото точно това е целта на постоянното плюене по Топлофикация, да я направят по-черна от дявола, да и падне цената до минимум, за да я купи този, който и е хвърлил око и като я купи и пак сте и абонати да ви се е*е мамата (без извинение) щото тогава никой няма да чака и ден без да си платите с години сметките! Ама то овчето начало е добре заложено у нат! Като една тъпа овца заблее и почват и останалите след нея. Че и лозунги развяват някои... ooooh!

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 12:29 от Балу

# 41
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Топлофикация е частно дружество вече.
Поредната глупост! ooooh! Топлофикация София не е частно дружество.
Що не си зададете въпроса от обратната страна. Не е толкова скъпо парното и топлата вода просто хората живеят с нищожни пари. Как се живее в София с 600 лв на месец заплата!? Кое по-напред? Питайте някой, който се отоплява на ток или на твърдо гориво, какво и колко му струва? Дали ще ви хареса да мъкнете кофите с дърва и въглища дори и да имате котле в мазето и да го чистите после? Дали като дойде сметката за тока за отопляване на ток и подгряване на вода ще може да не го платите? Дали отопляването на къща е като отопляването на апартамент с централно парно? Дали може да киснете под душа един час, ако сте на бойлер или пък да си напълните вана? Говорите си ей така наизуст, защото точно това е целта на постоянното плюене по Топлофикация, да я направят по-черна от дявола, да и падне цената до минимум, за да я купи този, който и е хвърлил око и като я купи и пак сте и абонати да ви се ебе мамата (без извинение) щото тогава никой няма да чака и ден без да си платите с години сметките! Ама то овчето начало е добре заложено у нат! Като една тъпа овца заблее и почват и останалите след нея. Че и лозунги развяват някои... ooooh!

Мери си приказките, Балу! Никой не е длъжен да ти чете грубите лични нападки! Много е лесно да се държиш просташки, докато се криеш зад анонимността на ника си.

По темата: ако не си разбрала, аз възразявам не срещу количеството пари, които даваме за парно и топла вода, а срещу качеството на услугата, която предлагат. Не е толкова трудно за схващане, нали? Не ме интересува кой ще я купи, кой я притежава в момента и кой ще вземе комисионни от продажбата й. Ама въобще не ме интересува. Искам срещу парите, които давам, да имам качество насреща. Дори и да е по-висока цената, ок! Стига от душа ми да тече гореща вода, и зимата парното ми да е горещо! Топлофикация претендира, че затова ми взема парите, така че да бъдат така добри да си спазват условията!

# 42
  • Мнения: 17 546
Стига от душа ми да тече гореща вода, и зимата парното ми да е горещо! Топлофикация претендира, че затова ми взема парите, така че да бъдат така добри да си спазват условията!
Аз не знам как пък на всичките ми познати и на мен, от душовете ни тече вряла вода, а парното ни е горещо цяла зима, а на всички, дето реват тук, никога нищо не е било както трябва? Да не би да живея в паралелен свят? Забравихте времето дето плащахте по 20 лева и за парно и за топла вода на месец и цяла зима ходехте по потници вкъщи и отваряхте прозорците! Тогава никой не ревеше, щото държавата плащаше и съсипваше бавно, а сега е време да се плаща това, което се ползва и вече на всички им е криво... Няма да ме разберете, нямам и намерение да ви убеждавам. Изкуството на вербуването вече си е свършило работата и то благодарение на медии и хора, които имат интерес всичко това да е така.

# 43
  • Мнения: 335
... това е целта на постоянното плюене по Топлофикация, да я направят по-черна от дявола, да и падне цената до минимум, за да я купи този, който и е хвърлил око и като я купи и пак сте и абонати да ви се е*е мамата (без извинение) щото тогава никой няма да чака и ден без да си платите с години сметките! Ама то овчето начало е добре заложено у нат! Като една тъпа овца заблее и почват и останалите след нея. Че и лозунги развяват някои... ooooh!

Изключително прецизен коментар!
Точно това е целта наистина - да се източи Топлофикация отвътре, да се омотае в абсурди, които да не позволят на хората да плащат измислени сметки, дори да желаят това, да се подари по тази причина като "безнадеждна" на съответния Сульо, който по същия принцип е придобил и електроразпределителни дружества.
И така - хем прасетата в кочината, хем вълът - в кошарата, хем овцете - по форумите.
Да блеят как хората "не искат да си платят, щото са тарикати", вместо да прочетат за какво става дума, макар че им е написано поне 100 пъти поред:

http://dnes.dir.bg/2008/09/18/news3389502.html
...Комисията се самосезира и заради други проблеми, от които се оплакват гражданите:
върху тях се оказва натиск от страна на „Топлофикация София” АД чрез прекъсване на топлопроводните тръби, влизащи в абонатните станции;
начина на ценообразуване и извеждането на технологичните разходи извън цената и фактурирането им повторно отделно;
отчитането на извършената работа от централния топломер в КВтЧ и показанията на отделните разпределители в условни единици и др. ...


Дано да посветне на някои дописници в тази тема сега:
Не парното е скъпо, скъпи са измислените сметки.
Не от парното искат да се откажат хората, а от измислените им задължения.

300 000 лв. глоба! И то от кого - от държавата и общината.
Какъв тъжен смях!


ПП Надявам се, че не мислиш, че те наричам "овца".
Не ми е в стила да го кажа на жена. Ти го каза.

# 44
  • Мнения: 17 546
ПП Надявам се, че не мислиш, че те наричам "овца".
Не ми е в стила да го кажа на жена. Ти го каза.
Нищо не мисля, все ми е тая кой как ме нарича тук. Аз за стил не претендирам, а си карам по лесния начин като си казвам направо истината.

# 45
  • Мнения: 335
ПП Надявам се, че не мислиш, че те наричам "овца"... Ти го каза.
Нищо не мисля, все ми е тая кой как ме нарича тук. Аз за стил не претендирам, а си карам по лесния начин като си казвам направо истината.

ОК.
Но не е красиво да си груб към самия себе си.

И малко достойнство трябва.

# 46
  • Мнения: 17 546
Но не е красиво да си груб към самия себе си.

И малко достойнство трябва.
Grinning Не ме мисли! Към себе си не съм груба, каквото и да ти се привижда. Тук не е мястото да обсъждам своите достойнства, пък и те не засягат никого от списващите в и по темата. Не желая да превръщам това в диалог и ви пожелавам хубав ден! Нищо няма да се промени каквото и да си кажем тук. Нещата далеч не зависят от мнението на абонатите на Топлофикация и просто ще се случат въпреки тях.
  bouquet

# 47
  • Мнения: 5 710
Стига от душа ми да тече гореща вода, и зимата парното ми да е горещо!

Aми у нас например водата, за да потече топла, достатъчно, за да влезеш под душа се източва известно време.  Rolling Eyes
Не знам защо. Сигурно защото съседите са се отказали от парното. Но е факт. От години не тече вряла вода при нас. Парното го държи майка ми макс на 2 степен, за да може да си го плати чинно. 3-4 само по празници.

# 48
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Стига от душа ми да тече гореща вода, и зимата парното ми да е горещо! Топлофикация претендира, че затова ми взема парите, така че да бъдат така добри да си спазват условията!
Аз не знам как пък на всичките ми познати и на мен, от душовете ни тече вряла вода, а парното ни е горещо цяла зима, а на всички, дето реват тук, никога нищо не е било както трябва? Да не би да живея в паралелен свят? Забравихте времето дето плащахте по 20 лева и за парно и за топла вода на месец и цяла зима ходехте по потници вкъщи и отваряхте прозорците! Тогава никой не ревеше, щото държавата плащаше и съсипваше бавно, а сега е време да се плаща това, което се ползва и вече на всички им е криво... Няма да ме разберете, нямам и намерение да ви убеждавам. Изкуството на вербуването вече си е свършило работата и то благодарение на медии и хора, които имат интерес всичко това да е така.

Ами вероятно наистина живееш в друга София. Ако не ми вярваш, заповядай на гости, да видиш за какво говорим. Чисто практично. Ама след 6 октомври, защото дотогава ще се къпем с кофите, като баба едно време на село.

И престани да обиждаш. Ако смяташ, че с викове и обиди ще ни докажеш колко си права, жестоко се лъжеш.

Между другото, да не работиш в Топлофикация?

# 49
  • Мнения: 17 546
И престани да обиждаш. Ако смяташ, че с викове и обиди ще ни докажеш колко си права, жестоко се лъжеш.
Shocked Rolling Eyes Кого обидих!? Къде чу че викам? Прощавам ти, от хормоните ще да е. Grinning Hug

# 50
  • Мнения: 335
Споко бе, Балу.
Топлофикация ще живее.
Виж какъв комфорт готвят за новия й собственик, заради когото овластени глави в това дружество и други държавни кабинети организираха тази смешна "гражданска война", дето си й се хвърлила в окопите.

Стани, изтупай се и се успокой - честният частник, за когото я гласят, няма да загине заради бабичките със свалени радиатори - вече ще ги вкарват в затвора, докато си ги окачат отново и започнат да плащат каквото им сметнат на коляно в някой кабинет:

http://www.class.bg/view.php?id=22884
Законодателството трябва да се промени в три посоки, за да е удобно на „Топлофикация София“, стана ясно след вчерашната среща на изпълнителния й директор Петко Милевски с парламентарния шеф Георги Пирински.

Първо - да се криминализира неплащането на сметките от топлофикациите – абонатът да влиза в затвора по бързата процедура и докато не заработи пари да си плати, да не излиза.

Второ - „Топлофикация София“, както и другите подобни в страната, да определят цените си четири, а не един път годишно. Не може „Булгаргаз“ да вдига цените на всеки три месеца през годината, а топлофикациите – само веднъж. Второ (Б) – Държавната комисия за енергийно и водно регулиране да запише в наредбата си, че цената на природния газ е около 70 на сто от цената на парното.

Трето – да се измисли законен начин да се спират парното и топлата вода на абонатите, но сметките на топлофикациите да продължават да трупат лихви...

# 51
  • Мнения: 17 546
 Rolling Eyes newsm78 Аз не доумявам защо си мислиш, че нещо ме притеснява, та да ставам, да се тупам, да се успокоявам... И стига си ме замерял/а с цитати от вестници, щото аз на медиите грам вяра нямам и това обяснявам през цялото време, та точно с тях да ме занимаваш! Mr. Green Но да, ти си по лозунгите и табелите Crazy

# 52
  • Мнения: 335
Опитвам се да намеря пътя, Балу  Laughing

Да не сметнеш сега, че това е табела.
Ти, ако искаш, кажи нещо за района на Слатина, че темата ще е отворена сигурно само до 6. октомври.

Спокойно можеш да се разгърнеш - ще продължавам да те чета, макар и да не пиша повече тук.


# 53
  • Мнения: 46 535
Аз не знам как пък на всичките ми познати и на мен, от душовете ни тече вряла вода, а парното ни е горещо цяла зима, а на всички, дето реват тук, никога нищо не е било както трябва? Да не би да живея в паралелен свят? Забравихте времето дето плащахте по 20 лева и за парно и за топла вода на месец и цяла зима ходехте по потници вкъщи и отваряхте прозорците! Тогава никой не ревеше, щото държавата плащаше и съсипваше бавно, а сега е време да се плаща това, което се ползва и вече на всички им е криво... Няма да ме разберете, нямам и намерение да ви убеждавам. Изкуството на вербуването вече си е свършило работата и то благодарение на медии и хора, които имат интерес всичко това да е така.

Съгласна съм с всяка твоя дума, Балу!

Живяла съм в 7 квартала на София и навсякъде водата беше вряла, а парното горещо. Едно единствено изключение имаше и педполагахме, че е защото сме на висок етаж, но след като Домоуправителят подаде сигнал, от Топлофикация смениха абонатното за 1 ден, безплатно!, след което всичко беше ок.

# 54
  • Мнения: 1 259
Бреййй, голям конфликт станало тук... аз нали само вечер мога да влизам в нета...

Между другото, да не работиш в Топлофикация?

След тия защити и аз така си помислих...

Точно в момента се чудя, как да направя къпането си по-удобно, че с тия канчета... Laughing трудна работа... всъщност като се "изкъпя", се чувствам още по-мръсна #Silly

# 55
  • Мнения: 17 546
Между другото, да не работиш в Топлофикация?

След тия защити и аз така си помислих...
Въобразявайте си каквото желаете Hug Никол трябва да ми е колежка, така ли? Сигурно плащат допълнително на служителите на Топлофикация да я хвалят по форумите и да вербуват клиенти Mr. Green

Приятно ми е Никол! Grinning  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 008
Аз не разбирам, но си мисля,че топлите радиотори и горещата вода са решими проблеми.
Преди, например късно вечер, когато няма кой знае какво потребление на вода, топлада вода идваше след 10 минути точене. Купихме някаква циркулационна помпа за по-малко от 200лв и нещата се оправиха. Радиаторите може би не са горещи, защото трябва да се обезвъздушат.
Аз смятам,че получавам това, за което плащам от Топлофикация. Единственото, което ме дразни е,че ако   пожелая да не ползвам услугите и, това няма да бъде възможно, защото ще трябва да плащам такса мощност за тръби, които минават през собственото ми жилище и никой не ме пита искам ли ги или не.

# 57
  • Мнения: 1 259

Въобразявайте си каквото желаете Hug Никол трябва да ми е колежка, така ли? Сигурно плащат допълнително на служителите на Топлофикация да я хвалят по форумите и да вербуват клиенти Mr. Green

Приятно ми е Никол! Grinning  bouquet

Не, просто, някои спорове бяха излишни... според мен! Peace

# 58
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз също в момента няма забележки към качеството на топлата вода и парното. Това обаче стана откакто ни смениха подстанцията. Преди това топлата вода беше ок, но парното го нямаше изобщо. 3 години ходя по мъките и се разправям с енергетиците на топлофикация, но те така и не разбраха от къде идва проблема. Освен това топлата вода може да е с лошо качество, защото някой майстор комшия си е вързал бойлера не както трябва или прави други шашми /няма да ги описвам тук/
Темата обаче не е дали сме или не сме доволни от топлофокация.
Нещо много съвпаднаха смените на магистрални тръбопроводи със спирането на топлата вода на задлъжнелите блокове.
Не знам дали някой ще успее да защити потребителите.

# 59
  • Мнения: 17 546
Не, просто, някои спорове бяха излишни... според мен! Peace
В спора се ражда истината *Poli* Peace Спорих съвсем добронамерено и без лично отношение към никого, а само с различно мнение по въпроса. Но приключих!   bouquet

# 60
  • Мнения: 3 826
еее и защо приключи ?
как така се оказа , че шефът на топлофикация държи сума , равна на 10 % от дълговете й в лична сметка ? и това се разбра , само  защото банката сигнализира - т.е. тук никой не е в състояние да разбере колко точно се краде и колко има в швейцарски банки , примерно ...
Вальо топлото върна ли ги поне тия десетина милиона  ? Защо никой не провери колко има в сметките си жена му , с която няма брак  ?
иначе услугата е добра , но не в това е въпросът  ...

# 61
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не, просто, някои спорове бяха излишни... според мен! Peace
В спора се ражда истината *Poli* Peace Спорих съвсем добронамерено и без лично отношение към никого, а само с различно мнение по въпроса. Но приключих!   bouquet

И слава Богу!

# 62
  • Мнения: 17 546
Не, просто, някои спорове бяха излишни... според мен! Peace
В спора се ражда истината *Poli* Peace Спорих съвсем добронамерено и без лично отношение към никого, а само с различно мнение по въпроса. Но приключих!   bouquet

И слава Богу!
Не бъди нагла! smile3534

# 63
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не, просто, някои спорове бяха излишни... според мен! Peace
В спора се ражда истината *Poli* Peace Спорих съвсем добронамерено и без лично отношение към никого, а само с различно мнение по въпроса. Но приключих!   bouquet

И слава Богу!
Не бъди нагла! smile3534

Няма, спокойно. Не бих паднала до твоето ниво. Има една поговорка "Ситият не може да разбере гладния".... Префразирай си я сама. Аз спирам до тук, мама ме е учила със стени да не споря, безсмислено е.

# 64
  • Мнения: 2 759
                       Предполагам, че отдавна сте си намерили решение, но да си кажа аз лично как бих постъпила: миялна, пералня, и цяла седмица посещения на сауна. Там се къпя преди, по време на и след. Дечковци у баба  Twisted Evil.

                      П.П. След прочитането на темата искам да отговоря на един от въпросите на Балу: да, мила, очевидно живееш в паралелна реалност  Peace.
                     Иначе имам и друго предложение (то е като за нова тема, ама айде): да не си плащаме сметките към Топлофикация тази зима, тя да фалира, а ние със спестените пари да я изкупим. Гаранция ще се съберем достатъчно хора и умни глави у форума. По 20 лева да дадем - наша е. Ми тъй де!

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 16:13 от Aнгел

# 65
  • Мнения: 2 480
Нека да си спомним, че договорът за цената на прир. газ до 2010г. беше анулиран през 2007г., а цената вдигната 3пъти!
Такъв е "братският" руски жест към нас...

Ах, че не се ли отказахме от братя, сестри и други роднини с държавен вестник?

Нещо ги бъркаш братята май и цивилизационния ни избор  Laughing.
А да се оставяме да бъдем изнудвани, това цивилизационен избор ли се нарича?
Ясно е, че и в Енергетиката и в Топлофикация има много злоупотреби, но това означава ли, че не трябва да се обръща внимание на руските злоупотреби в случая? Или Вие предпочитате да ги защитавате като нещо НЕПРИКОСНОВЕНО????

Според мен този е фундаменталният проблем и дори да нямаше никакви кражби в Топлофикация, цените пак щяха да хвърчат като следствие от БЕЗОБРАЗНАТА АЛЧНОСТ НА РУСКИТЕ ОЛИГАРСИ!!!!!

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 01:00 от vl

# 66
  • Мнения: 335
Vl, опитайте от по-простите към по-сложните въпроси:

1. Как се използва бутонът "цитат"
2. Колко години по-рано принудително беше затворен Козлодуй.
3. Кой затвори принудително Козлодуй.

После ще ви отговоря и какво "предпочитаме да защитаваме като нещо неприкосновено".   Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 480
Все пак АЕЦ "Козлодуй"  си действува и сега с 2реактора по 1000мегавата. Това никак не е малко. 1-ви и 2-ри бяха по 200, а 3-ти и 4-ти-по 440. Тоест капацитетът и е намален с малко повече от 1/3. В този случай неудобството е, ако 1-ят или и 2-та излязат от строя. Затова някои държави строят АЕЦ с малки реактори 20-30 и повече с мощност 100-200Мв.  Удобството в днешния момент е, че нямаме такива енергоемки производства като някога-напр. тежка промишленост. Тоест енергосистемата е много по-слабо натоварена. Знае се, че белите якички от ЕС упражниха натиск, за да стане така. Виновни са вс. правителства от  Беровото до сегашното.  Вероятно всички са били купени на прилична цена, за да дадат благословията си за спирането на реакторите. Така обаче се е получило и сега с прир. газ. А изпадналото население да се оправя както може, ако успее да преживее вс. това.
Нормално беше да излезем на протести, както за АЕЦ "Козлодуй", така и сега за прир. газ.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 02:46 от vl

# 68
  • Мнения: 1 259
Ами ние "Слатинци" взехме да посвикваме с безводието...току виж и като ни я пуснат ще продължим, било то понавик, с топленето на вода и "къпането" от 18 век...
Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт