Как давате пюретата

  • 2 286
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Всъщност те съветвам да потърсиш темите за захранване и за плодови пюрета и тогава да решиш дали ще даваш, дали ще отложиш и дали янма да предложиш каша  или зеленчуково пюре вместо плодово.

Конкретно на въпроса - с шише давам само мляко, чисто мляко.
Peace

# 31
  • Мнения: 73
Съгласна съм че е много рано на тази възраст за захранване.Виш теми по въпроса.

# 32
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз винаги съм давала пюретата с лъжичка. Да, бавно е, но така ще се научи бебчо, че само млякото и водата се пият с биберон. Първоначално го слагах на възглавница леко изправено и когато се научи да сяда вече използвахме столчето за хранене.

# 33
  • София, център
  • Мнения: 3 455
С лъжичка, трудно е в началото, но ще привикне бързо!

# 34
  • Мнения: 625
С лъжичка от 6м.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
С шише давам само мляко, вода и сок, всичко останало с лъжица.От бебе до сега.
А какви плодови пюрета се дават на тази възраст не знам.Аз започнах на 4 мес. с каша, след това зеленчуково пюре и т.н.Плодовете ги въведох към 6 мес. възраст

# 36
  • Sf
  • Мнения: 978
С лъжичка. Трудно е, защото бебето е прекалено малко и не може да схване процеса на поглъщане на такава храна. Пробвай след 2-3 седмици пак.

# 37
  • София
  • Мнения: 790
Винаги съм давала с лъжичка. Ако сега не става, изчакваш малко и след един месец пробваш пак.

# 38
  • Мнения: 518
Благодаря ви за отговорите!  bouquet
Аз не съм решила на своя глава да захранвам. И аз мисля, че е рано. Правя го по съвет на педито - тя каза, че се почва с плодови пюрета и след това зеленчуковите. Тя знае на каква възраст е бебето. От 15 години е педиатър - би трябвало да знае как е правилно и здравословно да се хранят бебетата и по-големите дечица. Затова все пак реших да се доверя и да опитам. Забелязах, че някои вкусове харесват на бебето (тиква и ябълка напр.), но като опитаме друго го плюе в началото. Предполагам е от това, че не й е познато като вкус.
Все пак всеки има право да реши кога да захрани - по-рано или по-късно, за това нека не се обсъжда отново това. Бебето понася добре новата храна - не повръща, няма разстройство. Затова мисля да продължим.

# 39
  • Мнения: 4 433
С лъжичка го захраних

# 40
  • София
  • Мнения: 44 098
Благодаря ви за отговорите!  bouquet
Аз не съм решила на своя глава да захранвам. И аз мисля, че е рано. Правя го по съвет на педито - тя каза, че се почва с плодови пюрета и след това зеленчуковите. Тя знае на каква възраст е бебето. От 15 години е педиатър - би трябвало да знае как е правилно и здравословно да се хранят бебетата и по-големите дечица. Затова все пак реших да се доверя и да опитам. Забелязах, че някои вкусове харесват на бебето (тиква и ябълка напр.), но като опитаме друго го плюе в началото. Предполагам е от това, че не й е познато като вкус.
Все пак всеки има право да реши кога да захрани - по-рано или по-късно, за това нека не се обсъжда отново това. Бебето понася добре новата храна - не повръща, няма разстройство. Затова мисля да продължим.

Хубаво е малко да попрочетеш по някой въпроси.....защо и как е било преди 15 години и защо сега не би трябвало да е така, но много педиатри продължават, защото така им е по-лесно...И това не само за храната....

# 41
  • Мнения: 1 103
С лъжичка и ние не искахме но с малко упорство стана работата.

# 42
  • Мнения: 2 111
С лъжичка давам пюретата.

# 43
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Пюретата давах с лъжица,но твърде не ги искаше и пробвах с шише и то се запуши.
С малко повече воля от моя страна се научи бързо за какво служи лъжицата.

# 44
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
с лъжичка

Общи условия

Активация на акаунт