Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Sofia

Здравеите мами,изкам да ви попитам откога започнахте да миете зъбките на бебчетата ви?Ние сме на 1годинка и1 месец имаме 12 зъбчета но още не сме ги мили.
Цитирай

Springfield, VA

Мисля даже,че сте позакъснели с миенето!детето има вече достатъчно много зъбки,за да се мият с четка за зъби(детска) и паста.Знам,че имало някаква на Чико,която не се изплаквала след това.
А преди това е добре да се забърсват с марличка,напоена с разтвор на кислородна вода,с обикновена вода,в съотношение 2:1 в полза на обикновената вода.Габриел има още само 2 зъба и за сега не съм правила нищо още.
Цитирай

София

Наскоро се обсъждаше тази тема. Виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32934.0
Цитирай

Варна

За 1-ят рожден ден й подариха четка и паста, 1-2 мес.след това почнахме вечер да ги мие сама. Имаше 2 зъба. В началото е важно създаването на навик. При нас проблемът е, че иска да ги мие сама и не постига много добър резултат. В периоди на растеж на зъби, отказваше да ги мие, като спре да боли, започваме пак всяка вечер.
Цитирай

Още с поникването на първото зъбче ,трябва да се започне с миенето и то с паста за зъби.Препоръчва се изпозването на такава без аромати ,за да не се приучават децата да я гълтат.
Цитирай

Варна

Ние почнахме отскоро (има 8 зъба) - засега само с четка, защото Мони иска сама да си ги мие. Смятам тия дни да й купя и паста за зъби, надявам се да не я гълта много!
Цитирай
Още с поникването на първото зъбче ,трябва да се започне с миенето и то с паста за зъби.Препоръчва се изпозването на такава без аромати ,за да не се приучават децата да я гълтат.
Е, те това е.  newsm10 - има специални пасти за зъби за целта (и четки).
Цитирай

Интернет

Да се включа и аз с въпрос по темата. Как точно си ги мият едногодишните ви деца зъбите?
Моето само я гризе четката. И й оскуба няколко косъма, след което му я прибрах. Показвах му уж как става номера, но не схвана. Да разреши аз да извърша процедурата е абсурдно да си помисля  Naughty
Цитирай

Варна

Ами, ще свикне, не му я прибирай.
Цитирай

Варна

Хмм това за пастата дето не се изплаква сериозно ли? Че ние сега си ги мием само с четка и вода. Не съм и предполагала, че има такава паста, а от другата детска не смея да слагам, че няма начин да не я изгълтат  Naughty
Цитирай

Варна

Ами гълта я, к'во толкоз?
Хем си набавя флуор-а.
Аз слагам 1 капка
Цитирай

Варна

Хм, ми убаво, ще пробам днес.  newsm78
Цитирай

sofia

Моя плюва пастата и се мръщи и си иска само четката....ноооо я ползва за чесалка за зъби, как я е наръфал и разчепил не е истина...
Цитирай
Идеята да се започне още от първото зъбче е просто детето да свиква с тоя "инструмент", да го има като даденост за в бъдеще.
Моите и двете като станат тичат в банята и първо си искат четките. Вечер преди лягане също. Не мисля, че пастата е чак от такава необходимост. На самата паста пише да се слага в мнооого малко (загадъчно) количество.
Цитирай

София/ Баня Лука

Моята Ния е на 2 и 7м. Не бих казала, че мие зъбите си в истинския смисъл, но наскоро се научи да плюе.
Това, което знам за изграждането на този навик у детето (след като попитах нашя зъболекар) е, че се препоръчва да се започне като игра още щом излезнат 2-3 зъбчета. В началото без паста, после по малко. Идеята е навика да се изгради до 3 годишна възраст. До тогава почти няма случаи на кариес при толкова малки деца, освен ако не ядят много шоколад. И да глътне пастата не е проблем. От мен съвет- опитайте я вие да видите какъв й е вкуса. Моята Ния след един период почна да се дърпа, когато й предлагах да си мие зъбите. Оказа се, че новата й паста има отвратителен вкус.

и още нещо, в нчалото я използваше предимно да "мие" стените с нея- не че не разбираше. ама то аз бях виновна- давах й я винаги, когато поиска. Сега обаче нямаме проблеми. Е, понякога решава, че не в настроение за тази процедура, но голяма работа.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора