Стъпва с едното краче навътре?

  • 9 499
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Здравейте,
сина ми е на 1г.и 3м.почти и с лявото си краче стъпва навътре.Ходи сам,но все още не е много стабилен,ако това е от значение.
Ще го заведа на ортопед да го види,но ми е интересно,вие как сте преодоляли такъв проблем

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На моя приятелка малкия имаше такъв проблем и с двете крачета стъпваше на вътре.Заведоха го на ортопед/1г3м/ и каза,че всичко е О.К и ще го израсте.Сега вече е на 1г9м и си стъпва нормално Peace

# 2
  • Мнения: 780
Като малка /имам ясен спомен/, стъпвах навътре и с двата си крака и ходих като патка.Правеха ми забележки, караха ме да вървя с книга на главата.Учителят по танци намираше стъпалата ми криви/?!?/, беше казал на родителите ми да ме водят на ортопед.Лекарят каза, че ще го израста.Сега си ходя нормално и имам нормални, прави крака. Simple Smile
За твое успокоение се консултирай с ортопед.

# 3
  • Мнения: 4 111
И при нас беше така, заведох го на ортопед и се оказа, че всичко е наред. Показа ми какви масажи да правим на крачетата, не съм ги правила често, но сега си стъпва идеално.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Ха-ха-ха, мъъничко си подранила с глобалните изводи... Остави детето да се научи как му е удобно да стъпва и да ходи - това не става за 1 нощ...

# 5
  • Мнения: 304
според мен е добре да се направи консултация с ортопед

# 6
  • Мнения: 2 047
  Дъщеря ми откак проходи е така и с двата крака. Няколко пъти я водих на ортопеди и винаги казваха, че нищо й няма, да съм изчакала месеци, година и т.н. и щяла да се оправи. Обаче още е така. Последния ортопед каза, че има начално плоскостъпие и показа един масаж - хваща се ходилото и големия пръст се повдига нагоре - тогава в свода се образува едно топче (заради него стъпвала така)- то се масажира всеки ден. Скоро се появи значително подобрение и сега с единия крак стъпва по-добре.

# 7
  • Мнения: 3 621
Берни, на моя приятелка детенцето има същия проблем.Водиха го по ортопеди, всеки казваше че ще го израсте, детето вече е на 8 години и макар и малък проблема все още съществува. При последния преглед са казали че трябва да носи ортопедични стелки. И при Марти ще се оправи  Hug

# 8
  • Мнения: 257
Ха-ха-ха, мъъничко си подранила с глобалните изводи... Остави детето да се научи как му е удобно да стъпва и да ходи - това не става за 1 нощ...
И аз така мисля рано е да се притесняваш то мъничето още не може да  осъзнае какво става с времето ще се научи

# 9
  • Мнения: 9 973
рано е,не бързай с лекари-нека стане на 2г....ако не го израсте до тогава

# 10
  • Мнения: 822
Рано е ,но ако искаш за свое успокоение направи консултация с ортопед. Peace

# 11
  • Мнения: 4 784
Имаше такъв момент и при Коко при прохождането, но отмина и замина.

# 12
  • Мнения: 1 409
Ха-ха-ха, мъъничко си подранила с глобалните изводи... Остави детето да се научи как му е удобно да стъпва и да ходи - това не става за 1 нощ...
Като ти е толкова смешно посмей се без да правиш коментар,по принцип когато нямаш какво да кажеш е хубаво да замълчиш,ако не знаеш.Ти предполагам си отгледала доста деца и вече си спец,та затова така реагираш.

А иначе благодаря на всички,които са имали подобен проблем  и ми отговориха.
 Hug

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми направи първите си самостоятелни стъпки на 1,2г. Не съм го слагала в проходилка. Първия месец стъпваше по същия начин, но не съм се притеснявала, защото си личеше, че още не е стабилен. Сега вече си стъпва нормално. Според мен изчакай да мине още малко време и ако проблема не отшуми се посъветвай с ортопед  Peace

# 14
Здравей,
На моя приятелка дъщеричката стъпва и с двата крака по този начин. Ходиха по доста ортопеди. Всички бяха единодушни, че ще се оправи. Препоръчаха и като сяда малката да си играе например на пода да сяда"по турски" а не с крачетата навън. Сега детенцето е на 3 г. и мисля , че има положителна промяна.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт