Търси се алтернативен зъболекар. Озонова терапия.

  • 17 968
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 652
Значи люцерна, слънчоглед и ленено олио.. и козе сирене. Хм. Това трябва да се пасира всичкото с банан, за да го яде диването. Но ще работя по въпроса.

# 76
  • Мнения: 4 392
Значи люцерна, слънчоглед и ленено олио.. и козе сирене. Хм. Това трябва да се пасира всичкото с банан, за да го яде диването. Но ще работя по въпроса.
Това всичкото ако го сложиш, няма ли да стане манджа с грозде? Crazy Козе сирене и банан? Rolling Eyes Не го намирам за добра идея. По добре слагай или банана или сиренето. Веднъж ще имаш солен, веднъж сладък вкус.  Peace

А и всичкото това нещо не става ли ултра мазно? Тоеест мазнините не идват ли в повече?

# 77
  • Мнения: 2 028
много се впечатлих от написаното от Людмил за зъбките на Сами   bouquet

толкова много, че си купих уред за кълнове преди няколко дни и снощи похапнахме слънчогледови и житни кълнове  Peace  скоро ще добавим и люцерна в менюто, защото синът ми иска кълнове с листа (като на кутията на уреда)  Laughing

а се зачетох в темата, защото скоро забелязах, че на предното зъбче на големия ми син има бели петна... което според едно предаване, което гледах неотдавна, било начален етап на кариес... силно съм убедена, че хранителните навици са много важни за здравето на зъбите и идеята за кълновете е чудесна Peace



# 78
  • Мнения: 1 161
Ето три неща, които със сигурност ще подобрят здравето ви и качеството на живот. Ние ги използваме и да ви кажа, те са се изплатили дори само от факта, че престанахме да ходим на доктор и да купуваме лекарства.
  • Мелничка за зърно - преди 10 години купих ето тази. Мели зърното с камъни и е забавна за малчуганите. Оттогава забравихме за белия хляб, правим си пълнозърнест хляб без мая от ечемик, просо, ръж и царевица. Освен че е много по-евтин и няма консерванти, той има чудесни свойства - поддържа оптимално работата на храносмилателната система и съдържа всички полезни минерали.  Цената на един здравословен хляб 1 кг. е около 80 ст. Гореспоменатите зърна купуваме от фуражен магазин и всички ни се чудят, че не ги взимаме за животни, а за нас. Колко жалко е, че днес ечемика, просото и царевицата се дават само на животните. Да знаете само колко вкусни са ечемичените питки и палачинки! Приблизителна цена - 200 евро + 15 евро доставка.
  • Преса за олио - можете да си правите сами ленено, орехово, слънчогледово или каквото ви хрумне олио. Освен че е в пъти по-евтино, то винаги е прясно (не е окислено), студено пресовано и колкото ви трябва. Приблизителна цена - 75 евро с доставката. Цената на лененото олио е около 8 лв. за литър (за сравенение - в магазина е 24 лв).
  • Машина за кълнове - Кълновете са истинска здравословна бомба от минерали, протеини и витамини. Чисти, отгледани в домашни условия, те са най-близко до идеалната храна. Ползваме такава от 3 години, за ефекта й писах по-горе. Цената на машината е 500 лв. за американския вариант, около 180 лв. за българския. 400 грама слънчогледови кълнове излизат около 1 лв. (за сравнение в Метро струват 9.40 лв.)
|
Общо: 750 лв. Не е толкова много, ако сметнем парите, които ще спестим от доктори, зъболекари и лекарства. Всъщност, здравето няма цена.
Това сегашното поколение, с вафлите, колата и чипса, което уж "яде сладки неща и нищо му няма", но на 3 годинки е с кариеси, а на 8 - с диабет, ще се усети що е здравословно хранене един ден, като стане на 40-50 години и започне да пълни джобовете на армията от доктори и фармацевти. И тогава ще се питат, както и аз се питам днес - защо мамо, тате ми разрешавахте да ям тези боклуци? Толкова ли беше трудно да ме научите да живея здравословно?

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 05:51 от Людмил

# 79
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Людмил, искам рецептата, по която правите хляба. За първо време мога ли да ползвам блендер, с който да меля? Предполагам, че камъните по специален начин подготвят зърната и структурата им ще е различна от тези, смяни със стоманен нож, но все пак докато си набавя каменната мелница...

# 80
  • Мнения: 1 161
Людмил, искам рецептата, по която правите хляба. За първо време мога ли да ползвам блендер, с който да меля? Предполагам, че камъните по специален начин подготвят зърната и структурата им ще е различна от тези, смяни със стоманен нож, но все пак докато си набавя каменната мелница...
Най-добре пиши на лични на Мирена, тя ще ти даде рецептата.

# 81
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Страхотно, благодаря за бързия отговор.

# 82
  • Мнения: 5 597
Интересна тема  Peace

# 83
  • Мнения: 1 161
Между другото, събрал съм 4-ма човека кандидати да купим преси за олио, излизат по 65 евро. Има ли желаещи?

Последна редакция: сб, 24 окт 2009, 09:45 от Людмил

# 84
  • Мнения: 705
Аз искам преса за олио. Мъжът ми не иска, но мисля да взема една и да я ползвам, когато мога.

# 85
  • Мнения: 1 048
И аз да се включа.
А не може ли да е смляно леноно семе,смян слънчоглед и т.н.,задължително ли трябва да е олио?
И може ли някой от по-компетентните,тоест зъболекари да се изкаже по въпроса с вечерното и нощното
 кърмене?
ОП,вие не се ли кърмите вече за заспиване,а нощем?
Ние сме още малки,но кърменето е единствения начин,с който се приспиваме по което и да е време на деня,а нощем бебо сучи поне 2-3 пъти,особено когато никнат зъбки,а то е почти нон стоп?

# 86
  • София
  • Мнения: 5 190
Компетентно по въпроса за кърменето тук писа Бу, разрови за нейния пост!

А за моето кърмаче... не мога точно да отговоря  Simple Smile
Не съм за пример.

# 87
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Аз искам преса, но не знам кога ще мога да се включа, може би след седмица. Ако освен не е късно...

# 88
  • Мнения: 705
nor4y, притеснява те, че през нощта устата на детето няма да е чиста ли?

# 89
  • Мнения: 1 048
nor4y, притеснява те, че през нощта устата на детето няма да е чиста ли?
Ами,ако трябва да съм честна и аз не знам точно какво ме притеснява.По принцип ме притеснява устната хигиена на бебо,все още не чистим нищо,вече имаме 6 зъба.Нашата педиатърка казва да чистя с кърпичка с вода или кислородна вода,но моя сладур не дава да му се бърка в устата.Друг педиатър ми е казал,че докато не изникнат всички не е нужно нищо да се прави...знам ли.За зъболекар ми казват ,че сме малки...пък и знам ли вече какъв съвет и колко упреци ще получа.
Ние постоянно сучим,вода почти не пием,често заспива на гърда....вечер така заспива,нощем сучи,просто не знам как ще му чистя устата.
ОП мерси,намерих поста на Бу,но и тя по-запозната с кърменето ,затова исках да видя мнението на някой,който пък е по-запознат със зъбите и зъболекуването Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт