сред вас има ли вегетарианци

  • 7 768
  • 177
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 543

"Ако човекът беше наистина месоядец, щеяе да изпитва удоволствие от улавянето на живо животно, от разкъсването му и от изяждането му такова каквото е..."


оооо, ловът носи удоволствие на много хора да не отваряме дума за канибалите

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм вегетарианка от 19години,в момента в семейството ми също не се консумира месо.Имам дъщеря на 4,5г,на която не съм давала месо,и не ме е молила за това!Тя е жизнено и здраво дете.Затова немога да кажа,че я лишавам от нещо полезно(както смятат някой невежи в това отношение хора)Благодаря на всички,които написаха линкове с полезна информациа за ползата от вегетарианството Hug
Т.е. ти си спряла да ядеш месо на 15 год., така ли?
Виждам, че сме на едни години. Аз също около 15-ия ми рожден ден отказах да ям месо (имах един неуспешен опит на 13). Ще споделиш ли какво те подтикна да се откажеш от месото точно тогава. Защото аз не мога да дам точен отговор като ме попитат- причините са комплексни, но нямаше чуждо влияние. Но тогава ми беше лесно да експериментирам, сега се опитвам да откажа лошите въглехидрати, но не ми се получава Confused

# 47
  • Мнения: 4 400
У нас месото е на почит.Някъде бях чела,че и растенията имат чувства и им се живее.
С други думи дали ще изядеш тялото на убито животно или на убито растение ,не е ли едно и също.
Убиваш за да ядеш.

# 48
  • Linz
  • Мнения: 11 619
У нас месото е на почит.Някъде бях чела,че и растенията имат чувства и им се живее.
С други думи дали ще изядеш тялото на убито животно или на убито растение ,не е ли едно и също.
Убиваш за да ядеш.
Не, не е.

# 49
  • Мнения: 1 394
Цитат
оооо, ловът носи удоволствие на много хора да не отваряме дума за канибалите
Имаше предвид,че това не ни е в природата,следователно,не е в природата ни да ядем месо.Защо не си нападаме животните и да ги ядем сурови...никой хищник в природата не ги готви....
Цитат
У нас месото е на почит.Някъде бях чела,че и растенията имат чувства и им се живее.
С други думи дали ще изядеш тялото на убито животно или на убито растение ,не е ли едно и също.
Убиваш за да ядеш.
Животните,които хората ядат имат сърце,мозък,крайници...а това значи,че някак си приличат и на нас,нали?...
Не съм видяла обаче зелката да има крайници или като отрежа домата да ми изхвърчи сърцето му...
Няма нищо общо едното с другото.Растението си е растение,животното -животно!Ще си позволя и нещо да копирам и да го публикувам,пак с риск да предизвикам дебат,но не мога да се сдържа:
Цитат
“И рече Бог: Ето, давам ви всякаква трева, що дава семе, каквато има по цялата земя, и всякакво дърво, чийто плод е дървесен и дава семе - това ще ви бъде за храна” (Битие 1:29) - това е класическият текст, обосноваващ вегетарианството на първосъздадения от Бога човек; едва след грехопадението на прародителите Адам и Ева той става месояден.
Не съм толкова религиозна,нито пък съм вегетарианка от религиозни съображения,но сметнах за необходимо да се знае,коя всъщност е най-необходимата храна на човека...и първа естествено...

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 15:39 от dodyniki

# 50
  • Мнения: 4 400
Цитат
оооо, ловът носи удоволствие на много хора да не отваряме дума за канибалите
Имаше предвид,че това не ни е в природата,следователно,не е в природата ни да ядем месо.Защо не си нападаме животните и да ги ядем сурови...никой хищник в природата не ги готви....
Грешиш крокодилите оставят плячката ....да поомекне за няколко дни и тогава я ядат.
Има вид маймуни дето пускаха ....не помня какво в горещ извор и като изплува го хапваха.

п.п.
Животните,които хората ядат имат сърце,мозък,крайници...а това значи,че някак си приличат и на нас,нали?...
Да разбирам ли че убийството е оправдано ,ако обекта на деянието не прилича на убиеца си?
То и аз не съм религиозна ,ама господ беше казал да се обичат всички твари и че нито една не е по-висша от другите... newsm78

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 15:49 от mamamari

# 51
  • Мнения: 3 094
Не е смешно, а е истина.Свекърва ми преди две години реши за пръв път през живота си да пости...тя не е сядала на масата никога без месо...На двадесетият ден от постите,тя заяви следното:"Еййй,това е голямо нещо да не ядеш месо.Ето защо хората сме толкова зли-месото те озверява,прави те хищник.Сега откакто постя,гледам с други очи на живота,дори ми стават интересни и враговете ми и не им обръщам внимание.Да знаеш/казва тя/ месото ни прави диви зверове-сега се чувствам прекрасно,откакто не ям месо,направо имам чувството ,че нещо ново се ражда в мен."
А и ,ако някой се интересува,може да се разрови при чичо Гугъл и да намери информация.Поне аз съм чела ,дори в реномирани списания,а и филм съм гледала по Дискавъри,точно с опити върху мишки.Бяха затворени в два кафеза,един до друг.На едните им даваха само месо и животински продукти,а на другите вегетарианска храна-зеленчуци ,плодове,млечни...Като мина една седмица, оставиха ги един ден без ядене.На следващият мишките на месната диета бяха станали агресивни и дори се биеха и хапеха помежду си.Какво обаче става в съседният кафез...там мишките се разхождат ,вярно,леко неспокойни/понеже са и гладни/ но нищо-само се оглеждаха и това е...докато онези с месото направо се биеха,дори се бяха окървавили...С тези опити  доказаха,че въздействието на месото е пагубно върху психиката ни ,когато се консумира всеки ден.

хм интересно, преди години бях гледала филм по някоя от общообразователните телевизии и там разказваха за древните войни, както и за гладиаторите - давали са им полусурово месо за да се настървяват и да убиват......наистина съм съгласна, че храната променя нрава.

# 52
  • Мнения: 3 094
Цитат
оооо, ловът носи удоволствие на много хора да не отваряме дума за канибалите
Имаше предвид,че това не ни е в природата,следователно,не е в природата ни да ядем месо.Защо не си нападаме животните и да ги ядем сурови...никой хищник в природата не ги готви....
Грешиш крокодилите оставят плячката ....да поомекне за няколко дни и тогава я ядат.
Има вид маймуни дето пускаха ....не помня какво в горещ извор и като изплува го хапваха.
е то и лешоядите ядат мърша - но това не означава , че готвят съзнателно.......

# 53
  • Мнения: 4 400
Лешоядите нямат нищо общо.Аз дадох примери за съзнателно променяне на свежия ,първоначален вид и вкус от диви животни,което е нещо съвсем различно.

# 54
  • Мнения: 1 394
Цитат
е то и лешоядите ядат мърша - но това не означава , че готвят съзнателно.......
Peace
Айде дай на зайчето мръвка,да видим дали ще я изяде...Говорим,че не ни е в природата да ядем месо...това ние сме си го наложили...казахме,че храносмилателната ни система е ,като на тревопасните и нашият организъм не произвежда необходимите ензими за бързото разграждане на месото,докато при животните хищници,тези ензими съществуват и те по-бързо обработват месото.
И именно защото някой си човек преди хиляди години е видял маймуните да хвърлят "месо" в горещ извор е измислил и готвенето...
А знаеш ли защо крокодила държи плячката си в устата?Защото точно в слюнката му се намират разграждащите месото ензими... Wink

# 55
У нас месото е на почит.Някъде бях чела,че и растенията имат чувства и им се живее.
С други думи дали ще изядеш тялото на убито животно или на убито растение ,не е ли едно и също.
Убиваш за да ядеш.

Не ям месо от може би повече 10 години. Учителката ми по философия ме пита така "ако изпитваш жал към животните, то не изпитваш ли жал към лука,възможно е като го режеш и той пуска сокове това да са неговите сълзи и да го боли". Учителката ми по биология прихна....растенията нямат нервна система. Незнам болката от къде ще се "появи".

# 56
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Именно, растенията нямат нервна система, мозък, жлези с вътрешна секреция (за да изпитват панически ужас от ножа)... Сравнението между животното и растението е абсурдна. Въпреки това има хора, по-крайни от вегетарианците- фрутарианците. Те се хранят само с паднали на земята плодове- така не "убиват" дори растенията.

# 57
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат
е то и лешоядите ядат мърша - но това не означава , че готвят съзнателно.......
Peace
......казахме,че храносмилателната ни система е ,като на тревопасните и нашият организъм не произвежда необходимите ензими за бързото разграждане на месото,докато при животните хищници,тези ензими съществуват и те по-бързо обработват месото........


Бях шокирана когато разбрах, че месото престоява в стомаха 48часа и се разваля вътре, точно защото на стомаха му е трудно да го разгради. Това беше една от причините да спра месото.

# 58
Е,това с тези фрутарианци е вече шантаво. Но пък къде къде по-шантави неща има на тоя свят. Такова изглежда им е светоусещането. Много пъти са ме питали защо не ям месо (заради диета ли, здравни съображения ли нещо и т.н.). Всъщност не ям само и единствено,защото изпитвам жал към животинките. И да, тук следва "е,те нали са затова". Не мога, изпитвам жал. Може да не променя света и хората едва ли ще спрат да ядат месо, но това е моята философия...не я натрапвам на никой (вкъщи готвя месо, всеки си яде, не пропагандирам вегетарианство), но не желая някой си да ме убеждава в неговата. А и незнам защо такова впечатление прави на някой като кажеш :не ям месо. Ако кажа,че не обичам и не ям царевица например не би било такъв обект на коментар,питане,чудене... newsm78  Peace

# 59
  • Мнения: 4 400
крокодила  не го държи в устата,а го заравя в тинята до водоема....богат на соли да омекне и да се овкуси.Това се е случвало и с оцелели при нападение ,но недоубити хора ...после се свестяват и разказват...
За нервната система при разтенията и че не ги боляло..също е заблудаИма един вид акация в африка ,който като дойде жирафа и почне да си хапва...променя вкуса на листата си -става горчив.Не само това но и пуска сигнал на съседните разтения от същия вид...Гледах го по дискавъри.


п.п.Момичета,говорим си просто никого не обвинявам,не убеждавам или каквото там си мисли.Нали така?

Общи условия

Активация на акаунт