Кърмене сутрин и вечер на 9 месеца - не е ли рано?

  • 1 686
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • малко градче
  • Мнения: 188
Според мен е съвсем нормално.Тези бебета само от кърма ли да живеят.Ами те вече прохождат,изразходват доста сили и енергия и им трябва силна храна.Ми това си е жива диета.А относно отбиването-това са пълни глупости.При кърмене сутрин и вечер,или само вечер млякото не спира.Кърмата много бързо си се урегулира.Дори и да се кърми 4-5 пъти бебето като си иска ще се отбие само.А тези нощни хранения-ми дайте малко по-питателна храна вечер + кърма и да видим дали ще се събудят през нощта.Малкото ми дете днес навършва 8м.Ако е само на кърма вечер по цяла нощ се буди и реве.Но ако му дам вечеря(твърда храна) и за заспиване кърма спи цяла нощ.Хубаво е дългото кърмене ,но с мярка.Радослав ми е 11кг. каква кърма ще го засити.Според мен 9м. бебе да суче сутрин и вечер си е напълно нормално.

# 16
  • Мнения: 94
Когато беше на 10 месеца Али ми направи подобен "номер"- отказваше да суче. Дори в сънено състояние през деня много трудно я прилъгвах. Но слава Богу това продължи ден и половина. Та може и при вас да е някакво моментно положение.

# 17
  • Мнения: 594
Бебчо е почти на 10 месеца - кърмим се само рано сутрин и вечер... и така повече от месец. Той сам така реши... Не мисля, че има намерение скоро да се отбива. Като кученце си чака млекцето като му дойде време  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
Antonovi1974, реално погледнато, като изключим чистите мазнини, малко храни са с по-голяма енергийна стойност от кърмата, което ще рече, че няма такова нещо като гладуване или "диета" на кърма. Друг е въпросът защо след твърдата храна бебета правят по-голями паузи - твърдата храна престоява много по-дълго в стомаха. Колкото до примера с твоето дете - аз пък имам обратния Laughing - детето ми на 1г4м поема значително количество твърда храна на вечеря, което не му пречи да се буди по 6+, а батко му, който до година не щеше да близне нещо различно от кърма (и до 2г това все още му беше значителен процент от приетата храна) се будеше максимум веднъж.
Що се отнася до кърменето сутрин и вечер и отбиването, да, кърмата НЕ спира, но детето -да Laughing. А рязко отбиване при 4-5 кърмения не е нормален ход на нещата.

# 19
  • Мнения: 127
При нас положението е подобно-след като въведох попарата на 8,5 месеца,дъщеря ми отказа да суче сутрин(10ч) и така минахме на две кърмения-преди сън и рано сутрин-към 6.00.Останалите три яденета бяха на твърда храна.Така ги броях уж пет  пъти.Не знам каква е енергийната стойност на кърмата,а може би моята да е намаляла,но този месец Боряна качи само 200гр.За сравнение предишните два беше качила по 500гр.Направих си изводите,че вече не е достатъчна кърмата ми,пробвах да давам вечер адаптирано мляко с биберон,но тя категорично го отказа!Сега и давам супата от кухнята с 1 сухар,като след това пак и давам да си цокне,колкото за приспиване.Според мен на тази възраст вече кърмата не може да задоволи всички нужди на детето,затова е нормално да се намалят кърменията за сметка на твърдата храна,все пак "кърмаческа възраст" се води до 1 годинка.

# 20
  • Мнения: 3 595
И с двамата давах и съответно давам твърда храна сериозно количество преди сън, това въобще не му пречи след като е изял всичко да суче за заспиване и да се буди поне 2 пъти, когато не никнат зъби и многократно, ако никнат. Голямото ми дете съм хранила по същия начин и не се будеше въобще. Всичко си е до дете. Кърма имам и определено го засища  Peace

# 21
  • Мнения: 376
При нас всъщност се увеличи много дневния прием на твърда храна изведнъж в дните преди да направи номера да спре да суче през деня. Вечерите избягвах да давам много сериозна храна, защото при нас пък имаме проблем че не спи когато е мнооого нахранен, и му тежи коремчето. Спирам до към 18ч.-19ч със сериозните храненета, за да могат да се смелят добре преди сън.

Сега обаче малкият се нагласи пак - приема и повече твърда храна, и пак започна да се кърми...Но не излизам както преди по цял ден навън, без да се прибираме, с обедно и следобено спане в количка. Сега по всяко време му вдигам блузата, и знае че съм наблизо. явно и моето поведение е помогнало за временното "отбиване". Надявам се да задържи да се кърми още малко поне.   Praynig

Общи условия

Активация на акаунт