Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
А не може ли вместо Е330 да се добавя истински лимонов сок?
Мисля, че може....и аз знам, че Е330 е канцероген
Ами не знам дали може
ти мислиш ли, че можеш да направиш сладко или желе с лимонов сок ? аз не вярвам да стане
и пак да попитам - откъде знаете, че е канцероген ?
стана ми ясно, че онази статия от руския сайт не е достоверна
не искам да вярвам на всичко без да го проверя, прочета или въобще верифицирам по някакъв начин....
за момента нямам поводи да вярвам, че е канцероген
отворена съм за инфо и ако го прочета това от достоверен източник ще се съглася наистина!

# 16
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Да обобщя Laughing
Колкото по-малко е преработена една харана - толкова е по-здравословна, толкова по-малко добавки има....
Ми правете си сами пюретата, така със сигурност знаеш какво си сложил.
Я сега погледнете колко Е-та има в обикновените бисквити и да се успокоим...

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами да, затова аз "обикновени" бисквити не давам......Отвратена съм от производителите на детски храни

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Винаги съм казвала,че прекалено четене и вглъбяване в статиите е много вредно за майките!
иначе съм абсолютно съгласна - трябва да се чете, но умерено
иначе човек тотално може да се побърка

Съгласна съм с вас, НО НЕ напълно. Защо?
Моето детенце е частен случай: с алергии, които се провокират от много неща, включително оцветители, консерванити, добавки, кувертюри, сгъстители и .... Прави ми доста неприятни алергични реакции, които овладяваме трудно. На специален хр. режим е, първо чета етикетите на нещата, които й купувам.
От там дойде е сравнението и ? за добавките.
И въпреки това, не ми се струва добра идея, да се даде на месечно бебе лимонена киселина; защо в "Хип" я няма?
Ако някой ползва на "Семпер" и "Нестле" би ли проверил дали е добавена?


И в хип има #Cussing out. Мишо е с алергия също. Сега се връщаме от алерголожката. Препоръча да не давам никакви готови пюрета, освен в краен случей разбира се. Обърна ми внимание, че на пюретата на Хип пише без консерванти* и отдолу звездичката е изведена така съгласно разпоредбите тоест има, но не ги изброяват Twisted Evil.

Общи условия

Активация на акаунт