Радостта ми трая само шест дни

  • 6 023
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 432
Благодаря сърдечно за подкрепата на всички Hug Hug Hug.Чакам с нетърпение да мине срока през който трябва да се пазя и да започнем с опитите.Уф ужасно дълго ми се вижда 4-5 месеца ама за съжаление няма как . Sad А като си помисля само че си мечтаех децата да са с 2 години разлика...Докато се усетя дъщеря ми стана на 3 а ние все отлагахме и като се решихме...Но така било писано явноДано с всички си пишем в друга тема а тази остане празна! Praynig

# 16
  • Мнения: 489
Как така трябва да чакате 4-5 месеца за нови опити?!  Shocked
При толкова ранна бременност и като не ти е правен кюретаж, доколкото знам не се изчаква, да не говорим пък за 4-5 месеца! Поне при нас беше така и благодоря на Бог.
Това с пазенето известно време е за аборти на по-късен етап от бременността.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 95
Скъпа renxy,

Много съжалявам за това, което е трябвало да преживееш.
Доколкото разбирам, това се е случило на съвсем ранен стадий от бремеността ти и при положение, че е за първи път, за момента не би трябвало да те притеснява много що се отнася до една следваща бременност.
Преди време, принудена от обстоятелствата, се рових в много източници, търсейки отговор за моя късен спонтанен аборт и все се каня да обобщя основните информации и да направя отделна тема.... надявам се скоро да намеря време да го направя и така да помогна с каквото мога на засегнатите мами.

Накратко ще ти разкажа основните неща, надявам се това да ти помогне и да ти донесе покоят, който ти е така необходим сега.
Най-общо в медицината има следната квалификация:
= до 12 г.с. се счита за ранен спонтанен аборт;
= от 12 г.с. нататък или тегло на плода (извинявам се за тази дума, но това е терминът, който използват - аз лично не я харесва) под 500 г - късен спонтанен аборт;
= преди 37 г.с. - преждевременно раждане;

Изследнията през последните години в тази област показват, че основната причина за ранните спонтанни аборти са хромозомни аномалии, тоест счита се, че отхвърлянето на ембриона от организма на майката е своего рода механизъм на природата за подбор.
Затова вече гинеколозите не правят особени усилия за спасяване на бременността през първите три месеца, когато има индикации за отхвърляне. Никой не може да каже, защо точно се получава така и защо при една и съща жена може да има нормална бременност, последвана от ранен спонтанен аборт, в някои случаи и повече и след това друга нормална бременност...

По съвсем различен начин обаче стоят нещата в по-късен етап от бременността, а именно след 12 г.с. Тогава всяко преждевременно прекъсване на бременноста има конкретна причина, която трябва да бъде открита, лекувана и по възможност отстранена или взета под внимание при следващо забременяване. За тази цел гинекологът трябва да е достатъчно отговорен и добър професионалист и да насочи жената, а в някои случаи и мъжа й, да направят съответните изследвания. Причините могат да бъдат много и различни:
инфекции, хормонални, имунологични, генетични проблеми, нарушения в обмяната на веществата, други съпътстващи заболявания на майката, дори психосоциални проблеми.
Късните спонтанни аборти и преждевременните раждания имат своите сериозни причини и те трябва да се търсят, откриват и лекуват, за да не се налага никоя от нас да преживее отново и отново този кошмар.

Желая на теб и на всички момичета тук много здраве, любов и късмет.

# 18
  • Мнения: 432
Сега съм решила преди да опитаме отново да накарам лекарката да ми направи всякави изследвания  и най-вече да види как се възстановявам след кюретажа.Всъщност нямах възможност да се консултирам кое е по-добрия вариант на толкова раена етап дали да ми се прави кюретаж или не.Просто когато се случи отидох в Шейново за да консатират това което вече знаех ,за друго нямах сили.Искам да попитам възможно ли е на 40-тия ден още да нямам цикъл( той моя и без това не е от най-редовните) и не е ли сигнал за нещо сериозно? А вие колко време след кюретаж успяхте да забременеете отново и как протече новата бременност?
http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/51196.gif"

# 19
  • Мнения: 2 270
Много съжалявам за случилото се!
обикновено първия цикъл идва до 40 дни, но  може и по-късно - не се притеснявай!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 305
renxy, всички въпроси, които си задаваш трябва да бъдат зададени на лекар, а не на нас. спонтанният аборт в 6 г.с. не означава, че на теб или партньора ти ви има нещо. мисля, че в момента си търсиш за какво да се притесняваш, недей, излишно е. иди на лекар, мисля, че едно професионално мнение хем ще те успокои, хем ще ти помогне какво да правиш с закъснелия цикъл.

# 21
  • Мнения: 9 973
съжалявам мила Sad

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Аз преживях абсолютно същото , по абсолютно същият начин.  Никой не можа да даде отговор на въпроса ми - "защо?", природата така била решила ... . Шест месеца по - късно забременях отново и за щастие всичко беше О.К.

# 23
  • Мнения: 3 830
Не се отчайвайте, милички. Опитвайте пак и дано скоро имате хубави, здрави бебчета.  bouquet Hug Praynig

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не се отчайвайте, мили.
Животът е пред вас. Ще направите следващи опити, които ще са сполучливи.
Просто така е трябвало да стане.

# 25
  • Мнения: 62
Много съжалявам, миличка!
Не се отчайвай, разбира се, че пак ще видиш двете чертички, само не спирай да се надяваш! Praynig
 И дано пролетите сълзи днес, се превърнат в  усмивки  утре!

Общи условия

Активация на акаунт