отслабване със сиофор

  • 232 428
  • 711
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36 764
ванесса йо след като преди приема на лекарството си имала подобни резултати сега какви са ти резултатите от кръвната захар на гладно и инсулина. Какво ти казват лекарите имаш ли диабет или само трябва да спазваш хранителен и двигателен режим. Колко време пи хапчетата и сега продължаваш ли да ги пиеш. Когато имаш възможност пиши. Приятен и успешен ден на всички.

# 76
  • Мнения: 2 898
Да, Ели6 сиофор, метформин ,метфогама и глюкофаж са едни и същи препарати но , на различни прозиводители.
Има все пак някаква разлика в тези лекарства .Доста преди Сиофора пих Глюкофаж без грам резултат. Аз нямах проблеми със Сиофора. Първата седмица - малко повечко престой в тоалетната , липса на апетит / какво прекрасно нещо ! /, малко гадене и толкова.... Но липсата на апетит не се появява след първото или второто хапче.

# 77
  • Мнения: 19 523
Маma An, радвам се за твоето момиче! Кажи й че просто няколко дена трябва да постоянства и ще се почувства СТРАХОТНО СЛЕД ТОВА! Няма въобще да усеща, че пие някакво хапче. А пък ако по някаква причина наистина не й действа добре, може да й сменят лекарството. Благодаря за инфото за д-р Каменова, аз също мисля, че в тази болница работят много добри специалисти. Лошото е, че аз ще трябва да се преглеждам през юли някъде, а сега тече скандал за сградата им, та да видя къде ще ги търся, ама нали има интернет.... Притесни ме само това със запазването на час в същия ден - неудобно е малко, но пък в името на здравето - и това може да се изтърпи. Приятен ден и добро самочувствие на всички желая!

# 78
  • Мнения: 36 764
До колкото разбрах от д-р Каменова края на  май или  началото на юни месец ще се местят в Майчин дом.  Важно е да се обадите да се запишете на регистратурата, а в деня в който ви е определено да отидете на преглед отивате към 10,20-10,30 и веднага ви дават номер. Дават номера на 5-6 човека и до 13 часа ще свършите. Но все пак се губи половин работен ден, а в период на криза това не е много по вкуса на работодателите. Но в крайна сметка здравето е над всичко, а добрия лекар е добра добавка към лечението.

# 79
  • Мнения: 2 898
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

MAMA - AN, какво става с дъщеря ти?

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Честит празник !
Пожелавам Ви много здраве, щастие, късмет, пари и да бъдете най-обичаните жени на света!!!
Ако пожелаеш нещо много силно, можеш да го посигнеш!
Вероятно ще ти е нужно търпение, много усилия, истинска борба - но всичко може да бъде постигнато!
Поеми риска да мечтаеш!
Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!  bouquet  bouquet

# 81
  • Мнения: 36 764
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!!!!!! /на патерица/
Дъщеря ми от четвъртък вечер пие хапчето - сутрин и вечер по 1/2 от 1000. След седмица трябва да започне да пие и 1/2 на обяд. Кръвната й захар е добре според мен - движи се между 4,7 до 5,8, като веднъж си измери КЗ половин час след хранене и беше 6,00. Вие как мислите за тези резултати. От хапчето няма някакви сериозни странични ефекти - само леки стомашни колики и малко по-често посещава тоалетната. Събота и неделя почти не е яла хляб - само в събота вечер 1 филийка ръжен хляб. Вчера закуси с мляко и 2 лъжици трици и малко повече посещава тоалетната. Хапва зелена салата, риба - печена във фолио, пилешки гърди, зеле, моркови, извара, спаначена супа и изяжда по 1 кофичка кисело мляко на ден- много ли е. Вече не изпитва вълчия глад, но не виждам да й е намален апетита.

# 82
  • Мнения: 199
 Hug  Здравейте, четох темата и реших да се включа.  Поставиха ми диагноза - Хиперинсулинизъм.  Изписаха ми Метфодиаб, който е от групата на Метформин.  Съчетано със  строга диета - изключваща всичко със захар, а хляб само ръжен. Днес ми е първи ден.
   Имали от вас с такава  диагноза. Лекува ли се или само се задържа до това положение? Диетата за постоянно ли остава така? 
Извинявам се, май попрекалих с въпросите!!!   bouquet

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Здраве Червена Роза аз съм с хиперинсулеминия  PeaceМожеш повече да прочетеш по  темата тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332919.new%3btopicseen
На мен док ми каза , че ако сваля поне 30 кг можем да говорим за спиране на лекарствата и евентуално излекуване, ако дотогава не съм направила диабет тип 2

# 84
  • Мнения: 199
 wavey  Здравейте,   имам проблем и не занам на хапчетата ли се дължи.  Започнах да пия Метфодиаб в четвъртък/преди 5 дни/, а в петък трябваше по график да съм с МЦ, но уви... В събота ми беше доста и зле и ми прокърви, след което ме поотпусна и вече няма никакви признаци, че ще се появи. Заедно с таблетките спрях и всичко сладко. Кафето си го пия със Захарин. Не съм бременна, това поне съм сигурна, но може ли да е от лекарството?
Много ми се иска да ме успокоите, че е така... Влияят ли този род лекарства и на хормоналният баланс  или само намаляват кр.захар и инсулина?           help

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
ЧЕРВЕНА РОЗА ,когато започвах сиофора  ми дойде на 62 ден.Мисля, че няма място за притеснение.Този вид лекарства -подобряват качеството на яйцеклетката, водят до овулация при липса на такава,следователно оказват влиянив върху цикъла,но  положително.При мен на третия месец нещата се нормализираха

# 86
  • Мнения: 199
Благодаря ти много. Наистина се притеснявам, защото при мен е като по часовник.  Но продължава да ми се вие свят, вече си мисля, че не е причината и този висок Инсулин.  От друга страна като си пия хапчето и се чувствам по-добре. И най-важното, че не изпитвам нужда от сладко, при условие че около мен има доста. Чая си го пия натур, а кафето със Захарин.  Още съм начинаеща в тия проблеми и незнам какъв хляб да си търся. Има най-различни - ръжен, типов, пълнозърнест, и комбинирани - кой е най-подходящ? newsm78

# 87
  • Мнения: 19 523
Понеже Бонус изчезна от пазара, потърси си Вита (има го в големите вериги) - 100% ръжен. Аз го ям него - доволна съм. Другите видове хляб като че ли са ръжено-пшенични и като ги гледам са предимно пшенични, та затова се въздържам.

# 88
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
MAMA-AN съжалявам, че чак сега отговарям, не бях видяла въпроса. Метформина го пих 6 месеца, при последното изследване кр захар ми беше 4. Сега не пия нищо освен Л-тироксина за щитовидната жлеза. Всички хормони са ми ОК.

# 89
  • Мнения: 36 764
Здравейте момичета. Нямам време да пиша, защото съм счетоводител и сега е най-натоварения ни период. Да ви информирам само - дъщеря ми си пие лекарството все още само сутрин и вечер, защото аз я заразих с някакво вирусно заболяване и й изписаха антибиотик. От сиофора няма някакви драстични проблеми - само леко неразположение в стомаха и от време на време й се гади, но не е повръщала. Кръвната захар за сега се движи от 4,8 до 5,8. Уж намали храната, но не е отслабнала и грам. Не сме правили изследване на инсулина - ще изчакаме да минат 25-30 дни, за да видим как се е повлиял след приема на сиофора. Това е за днес. Вие ако имате време пишете. Приятен и слънчев ден.

Общи условия

Активация на акаунт