ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ-ПРОБЛЕМ С ПЪРВОКЛАСНИК

  • 6 978
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 263
За да се промени картинката, трябва да разберете какво тревожи детето. Подобно поведение никога не е без причина. При синът ми реакцията в първия учебен ден беше всъщност именно реакция на страх и паника да не се повтори ситуацията от предучилищната, която беше едно наистина екзистенциално преживяване за детето. Аз също като вас не обръщах особено внимание в началото на негативните реакции на детето тогава, едва когато нещата станаха сериозни и стигнахме до намеса от специалист разбрахме къде е проблема.
Бъдете много меки и любящи, но настоявайте да разберете причината.
Хубаво е че има познати деца около нея, това обикновено ги успокоява - има ли си добри приятелчета?
Понякога и скарване с добър приятел може да е причина за подобно негативно поведение.

# 31
  • Мнения: 533
Според мен ,ако детето не се чувства добре в училище и е обект на тормоз независимо дали е от страна на учител или съученик и не е споделило вкъщи,то би споделило пред психолог.Нямате ли училищен психолог?Те знаят как да подходят и да разберат проблема.



# 32
  • Мнения: 12
Незная дали четеш в тази тема, но може да попиташ.....


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301363.0

# 33
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
мисля,че реакцията на детето ти се дължи на стрес и страх.моят син е във втори клас,в първи клас имахме проблеми с държанието му,беше ми писнало да ме вика госпожата .слава богу с много приказки,с две-три посещения при училищния психолог и не на последно място след адаптацията на детето към училищните порядки,нещата  се оправиха.и на теб да ти се струпат наведнъж толкова много нови и сложни неща и ти ще реагираш по някакъв начин!а че е разсеян......то явно е при повечето момчета!

# 34
  • Мнения: 57
Здравейте Мами! След като прочетох всички съвети които сте дали, мисля че ако се пробват един по един вариантите  то  ще се намери верния път,  родителската интуиция ще го подскаже, но има и една подробност която мисля че се пропуска, дали детето е било достатъчно добре подготвено за 1-ви клас, което накратко означава: да познава буквите, да звукоотделя, да може да смята поне до 10, да се справя с елементарни логически задачи,  да може да издържа 35мин. на чина. Това е минимума  за може да преживее стреса от непознатата обстановка и новите изисквания, за да има някаква сигурност че може нещо и да не се чувства глупак. Детето може да е будно, но неподготвено и това му негово безсилие да прелее в агресия към другарчета , родител или госпожа. Много родители оставят детето до 7-мата си година в абсолютно "информационно затъмнение" с цел да си "изживее детството",  и на практика първите проблеми са още в предучилищната. Все едно пускате детето в бурно море без спасителен пояс, и като няма как да се изяви  агресията е най-близкото до него състояние. Ако има такива пропуски наваксването при едни става сравнително бързо, но при други ...не.

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 15:35 от zvezda02

Общи условия

Активация на акаунт