Печено свинско.Супер крехко и умопомрачително вкусно!

  • 153 983
  • 158
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
Хммм,веднъж сложих пържоли в оцет.Станаха ужасно жилави.Няма ли опасност това да стане и при тази рецепта?

Зависи от месото. По принцип киселина се слага на мускул, тя прави тогава месото по-крехко - за сърчица най-вече. Но за месо може би не трябва, защото тя стяга и свива същевременно и не омеква добре месото. Затова доматите например при ядене се слагат накрая, след като е увряло месцето  Simple Smile
Именно,и аз съм на мнение,че оцетът не влияе добре на месото.Вино е правилното решение.

# 16
  • Мнения: 1 352
Изглежда невероятно, ще я пробвам задължително! Благодаря, че сподели с нас Simple Smile.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ауууу, разкош!  Peace

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 156
рецептата е супер  cheers и пие винце  Joy, а може да се добавят и гъбки

# 19
  • Мнения: 2 774
Интересно,ще се пробва .
Мерси   bouquet

# 20
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Аз пък защо си мисля, че мускул и месо е едно и също  Thinking

# 21
  • Мнения: 2 803
Изглежда много апетитно. Ще се пробва. Мерси.  bouquet

# 22
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Благодаря, Бъни. Отивам да готвя  Grinning!

# 23
  • Мнения: 7 418
Хммм,веднъж сложих пържоли в оцет.Станаха ужасно жилави.Няма ли опасност това да стане и при тази рецепта?
   Няма такава опасност!В рецептата написах,че месото става страхотно крехко,и това е самата истина.  chef

# 24
  • Мнения: 7 418
Хубава рецепта.Един съвет от мен.Който желае може да замени оцета с вино,незвисимо бяло или червено. Peace Peace Peace
   Благодаря за включването, Майсторе!Аз после се сетих за виното,но вече бях исключила компютера.....Наистина много хубаво се получава!Аз,понеже не употребявам алкохол,просто съм изключила,че  някога съм мариновала месото и с вино.Ако не си против,ще цитирам забележката ти горе в рецептата.

# 25
  • Мнения: 5 001
Добавяй разбира се Селмичка  Hug Hug Hug Hug
Аз пък се притесних да се се засегнеш,че се намесвам така в рецептата  Embarassed ....То алкохола изчезва при термичната обработка,така,че няма страшно....Благодаря ти!   bouquet

# 26
  • Мнения: 7 418
Аз правя нещо подобно, но с пилешки гърди, наистина е крехко и много вкусно. Рецептата я има в рецептурника на бг-мама. Мисля, че майонеза и кашкавал+свински бут ще стане тежичко  Rolling Eyes
Аз готвя пилешки бутчета по същата рецепта. Стават много хубави!
 За рецептурника не знам.Тази рецепта преди години я научих от моята майка. Peace
 Ястието наистина е тежичко,но НЕ се извинявам за това,все пак сме във форум "Готварски рецепти",а не "Диети,отслабване...." Laughing

# 27
  • Мнения: 7 418
Добавяй разбира се Селмичка  Hug Hug Hug Hug
Аз пък се притесних да се се засегнеш,че се намесвам така в рецептата  Embarassed ....То алкохола изчезва при термичната обработка,така,че няма страшно....Благодаря ти!   bouquet
  Добавих! Peace Какви засягания,моля ти се! Hug
  За алкохола,права си,че се изпарява,но аз по принцип го нямам в хладилника,затова и не се сещам за него.... Simple Smile
   
  Между другото,за мариноването....Веднъж,в някакво предаване чух,че месото можело да се маринова с газирана вода!Ставало невероятно крехко!Но аз още не съм опитвала този начин....
  Ползвам си оцета за целта,защото така месото ухае адски апетитно,малко ми напомня грузински шашлик. Wink Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 1 341






Аз правя вратни пържоли,които са престояли
няколко часа с подправки ,лук и соев сос  залети с
газирана вода - стават много крехки...,но първо
слагам фолио и после запичам без него.

# 29
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Чудна рецепта! Благодаря  bouquet Ще пробвам Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт