Пчелен клей

  • 55 791
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 310
а ти откъде знаеш, че са без химии - беше в завода и видя как ги правят ли?
все пак всеки сам си преценява какво да ползва - във всеки случай няма съмнения за съдържанието на тинктура, особено домашна. А пък количествата спирт са толкова минимални...


segulda, нали не правиш реклама?

Ами не, не правя реклама. Просто мисля че това е по-добър вариант от настойките(тинктурите и т.н.). Не, не съм била в завода и не зная как ги приготвят, но със сигурност в тях няма алкохол. А относно това, че се смучат мисля че и стрити на прах също могат да се дават, и ли в краен случай да се сдъвкват. Все пак е по-добре от нищо. Една колежка, която дава клей разтворен със спирт, каза че вече не иска да продължава с него защото била "спиртосала" дъщеря си. Все пак колкото и да е малко алкохола си е алкохол, а за подрастващия организъм и това е противопоказно. Но, всеки преценя сам за себе си и за детето си.  newsm78
Ето ви линк за прополиса http://www.flp.bg/bg/P_Bee-Propolis_bg.htm

# 61
  • Мнения: 535
Честно казано и мен малко ме притеснява това, че в клеевата тинктура има спирт  Confused Някой пробвал ли е разтворите с вода, които са описани в книжката  newsm78

# 62
  • Мнения: 68
Segulda, тези таблетки прополис приятни ли са на вкус, че моята дъщеря отказва неща които не са и приятни.

# 63
  • Мнения: 2 926
Абе момичета...как може толкова много да се втилясвате  Shocked
Такива минимални количеста алкохол не само, че не могат да навредят, а и са полезни.

# 64
  • Мнения: 1 114
...Такива минимални количеста алкохол не само, че не могат да навредят, а и са полезни.

Това кой го казва? Научно доказано ли е?  Laughing
Говорим за  бебета и малки деца.

# 65
  • Мнения: 2 926
Разбира се,че е научно доказано.
Няколко капки алкохол са далеч по-безвредни от антибиотиците например.

# 66
  • Мнения: 1 114
Ако беше толкова безобидно, нямаше да се произвеждат разтвори  на водна основа.

# 67
  • София
  • Мнения: 547
ами всичките помощни вещества, които не ги изписват по листовките, и които не се разграждат от нищо и се натрупват в организма, те пък са съвсем безвредни newsm78
майка ми работи във фармацията и вкъщи е забранила да се купуват каквито и да е лекарства..

да, наистина прополисът може да се разрежда във вода, но доста по-слабо отколкото в спирт. Освен това, така приготвен, е по-траен.

А, който не иска детето му да поглъща прополиса (+спирта) - има и др. вариант - прави се памучен тампон и се потапя в прполиса, след това с този тампон се натрива болно гърло/запушен нос (не е най-приятната процедура) казвам го от личен опит, но помага много

# 68
  • Мнения: 535
Според мен никой не сравнява клеевата тинктура с антибиотик  Naughty
Little Black Riding Hood, можеш ли да споделиш къде си прочела за тези тампони  newsm78 Струва ми се доста драстична мярка  - спициално за нослето на дете  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 310
Segulda, тези таблетки прополис приятни ли са на вкус, че моята дъщеря отказва неща които не са и приятни.
По скоро са безвкусни. Смучеш ги, но не се усеща никакъв вкус - нито приятно, нито неприятно. Щом като дъщеря ти отказва да смуче или пие нещо което не й е вкусно, тогава може  да ги стриваш и да ги добавяш към нещо което хапва с удоволствие.  newsm78  Една позната го ползваше стрит и каза, че пак действал. Явно е въпрос на лично вкусово усещане.

# 70
  • Мнения: 398
Прополис държан във фризера и настърган в чаша с топло прясно мляко мисля върши същата работа.В момента имам някакво възпаление на гърлото и ще го пробвам това. Аз лично не вярвам на нищо което се продава във вид различен от натуралния.

# 71
  • София
  • Мнения: 547
ми предполагам, че наш'те са го чели някъде, щото цялото ми детство беше съпроводено с употребата на прополис, най-вече с третиране на зачервено гърло и с налепи. Бяхме три деца, вечно настинали и майка ни гонеше из цялата къща с тампона, щот не обичахме.. ама на колко голямо дете е удачно, не знам, но пък можеш да направиш както е писала lubopitna.
освен това се загледах, че във форума на "часът на мама" има поне 5 теми за прополиса, така че можеш и там да видиш - предполагам, че пише най-подробно(аз нямах възможност да го чета)

# 72
  • Мнения: 398
Пробвах това за което писах.
Имам парче прополис което се размотава из къщата ми незнайно от кога.Стоплих чаша с мляко в микровълновата печка за 1 минута,настъргах около 1 кафяна лъжичка прополис на рендето и го сложих в чашата след което го стоплих за още една минута. Млякото доби много приятен вкус. Моя прополис не е бил съвсем чист и се отделиха малки парченца пчелен восък но и него изпих.
Резултата е неясен все още.
Всъщност има ли някаква опасност за здравето ако се предозира с клея.Аз както ви е известно сама си определих количеството.

# 73
  • Мнения: 398
Показания за вътрешно приложение и начин на употреба

- повишаване на имунитета

- гастрити, язви, колити

- инфекциозни стомашно-чревни заболявания

При възрастни в чаша с хладка вода се накапват 30 капки. При деца след 3 годишна възраст в чашата се накапват толкова капки, на колкото години е детето. На повърхността на водата се образува белезникав слой. Това е водно-спиртна емулсия на прополис. РАЗБЪРКАЙТЕ! пред да изпиете съдържанието. Иначе е възможно да получите парене по хода на хранопровода и леки болки в стомаха. Можете преди да погълнете съдържанието на чашата да изплакнете устната кухина. Така освен системния ефект на прополиса след поглъщането му можете да разчитате на още два - дезинфекциращ устната кухина, венците, рино-фарингса, тонзилите. При поглъщане на водно-спиртната емулсия има положителен ефект и върху лигавицата на стомаха, дванадесетопръстника и червата. Приемането на препарата през устата трябва да се извършва преди храна 20-30 мин. 3 пъти дневно. Приемането по този начин има много добър ефект за профилактика и лечение на простудни състояния.

Опаковка от 20 мл. спиртен разтвор е достатъчна за около 20 дни при условие, че препаратът се приема веднъж дневно. Приемането на 3 шишенца през есенно-зимния и 3 през пролетно-летния сезон води до добри нива на защитните сили на организма най-вече срещу вирусни инфекции.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 12:49 от lubopitna

# 74
  • Мнения: 3 810
Segulda, тези таблетки прополис приятни ли са на вкус, че моята дъщеря отказва неща които не са и приятни.

Аз давам Прополки- приятни на вкус! Peace И цена към 3 и нещо  Mr. Green
Купува се от аптеката и едва успявам малката да я възпра да я изяде по- малко от 5 колкото е максималната доза за ден.

А преди дни предотвратих поредната ангина на малката с традиционната бабина рецепта- мед и сода в гърлото.
Да чукна на дърво - с тия 2 лека + капките от клеева тинктура ни се размина за 2 дни... Тя е на 3г. и 1/2

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 13:05 от Мимиту с кирилизация

Общи условия

Активация на акаунт