Яслата 12

  • 21 816
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 851
Здравейте мили мами, ние от днес пак сме на ясла след като оставих Габи в къщи за четв. и петък, защото имаше малко Т и кашляше лошо. Кашлицата я махнахме с бисептол сироп, а Т се оказа, че е от един кътник, който сега пробива.
Бях и на родителска среща, събрахме парички за да купим разни неща за яслата и се питам как е в другите ясли - носите ли мин. вода всяка седмица или събирате пари и плащате да носят вода в големите бутилки. Ние май ще минем на втория вариант. Ама със събирането на парите незнам дали ще се справим.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Здравейте!
Велизар и тази седмица няма да е на ясла.Или поне до сряда.Спряхме АБ в събота, след седем дневен прием, но още кашля.Какво е това чудо не знам.Кашлицата му отшумява вече и прокашля сравнително рядко, но си я има още.Едва четири дни беше на ясла, а вече втора седмица си е в къщи.Как ще я караме така....

Вода - при нас всеки родител носи по една голяма 10 литрова бутилка, когато му дойде реда (лелките ни казват).

За напикаването
- и Велизар се напикаваше само в къщи първите няколко дни.И аз се карах, сърдех се, плачех, казвах че бебето (братовчед му) ще му се смее....Не знам кое от всички имаше ефект или дали въобще някое имаше ефект, защото напикаването продължи няколко дни и след това спря.

За болестите - всички болнички бързо да оздравяват  Praynig Честно да ви кажа, аз се притеснявам повече от разболяването от колкото от адаптирането.Толкова лекарства е изпил вече сина ми, че ми се плаче.Дано се спре това често боледуване.
Много здраве пожелавам на всички дечица и в новата тема да пишем повече радости отколкото разочарования  Hug

# 32
  • Мнения: 3 977
Ники продължава да е с хрема Confused Кашлицата му намалява.В събота вдигна 38.2Т -свалихме я и от тогава нищо.Обаче имам предположения че последните зъби го мъчат Rolling Eyes Тои не е вадил отдавна и въобще бях забравила ,че има още 4 за вадене.Вчера случайно погледнах те са се очертали. Леко си отдъхнах явно от зъбите му се е понижила имунната система и затова хремата ни хваща през 7дни за по 10 Tired
Два дена ми отказа да се храни-даже и мляко не искаше да пие /а това му е любимото/ . Днес виждам подобрение Wink Хапва си .Дано тази седмица да походи поне 2дни че съвсем ще забрави какво беше това ясла Tired

# 33
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета!

Да се отчета.
Тази сутрин успях да го излъжа Кало по някакъв начин и не плака. Влезе с лелката вътре да си търси играчките и аз тръгнах за работа. Притеснява ме обаче че цяла нощ диша тежко, а в нослето няма сополи. Явно са задни. Сложих му стеримар сутринта, да видим как ще е положението като го вземе баща му следобяд.

# 34
  • Мнения: 1 172
Привет от нас!

Ние продължаваме с големите проблеми - здравословни и емоционални, миналата седмица си взех болничен и си ходихме на село уж да оздравява,обаче не,въпреки всичките капки,спрейове,лекарства,слънцето и чистия въздух още е със сополи,днес я оставихме на ясла,няма как,но лелките пак ни гледаха смръщено. Отделно от това детето се оказа,че е невероятно стресирано, ще ви опиша подробно всички промени в поведението,то е страшно да я гледаш,какво са я правили там да се наплаши така,не знам.Следобед ако остане временце,ще разкажа подробно, видях,че и други деца имат драстични промени в поведението след яслата,което ме стряска.

# 35
  • Мнения: 851
Привет от нас!

Ние продължаваме с големите проблеми - здравословни и емоционални, миналата седмица си взех болничен и си ходихме на село уж да оздравява,обаче не,въпреки всичките капки,спрейове,лекарства,слънцето и чистия въздух още е със сополи,днес я оставихме на ясла,няма как,но лелките пак ни гледаха смръщено. Отделно от това детето се оказа,че е невероятно стресирано, ще ви опиша подробно всички промени в поведението,то е страшно да я гледаш,какво са я правили там да се наплаши така,не знам.Следобед ако остане временце,ще разкажа подробно, видях,че и други деца имат драстични промени в поведението след яслата,което ме стряска.
Предполагам какво ще ни разкажеш Hug При Габи също имаше също огромна промяна към по-лошо след като тръгна на частната ясла. /а там повярвай ми ги гледат като принцеси/ Не е от самата ясла, а от промяната. Където и да я дадеш ще е така. При нас нещата започнаха да поотшумяват чак сега на третия-четвъртия месец. Но някои от промените си останаха. Казвам ти тези неща просто, за да знаеш, че и другите деца го преживяват тежко./не че това ще те утеши Rolling Eyes/

# 36
  • Мнения: 1 172
Първо да кажа,че съм на работа и пиша скришом,нямам време да си чета написаното и ако има грешки или безсмислици,да ми простите.

Първите два дена като си бяхме сами вкъщи,Ива стоя в ъгъла с лице към стената и не искаше да се помръдне.Не искаше да яде,не искаше да играе,не искаше да излиза навън, щом я издърпам до вратата и започна да обувам обувките - рев,рев, ужас!После как да е се отпусна,но я наблюдавам,че само да се повиши тон или да чуе остър звук,започва да пищи и да се крие в ъгъла,като си захлупва очите с ръце.Единия ден нещо разля й се скарах и тя веднага отиде пак в ъгъла и си захлупи лицето.Отне ми повече от половин час да я успокоя и да я изкарам от там.
Навън като излезем,щом я доближи някой,пак почва див рев, като види деца,пак същото( ходихме при леля й,която работи в училище). В добавка към това не се отделя от мен,нито навън,нито вкъщине дава дори баща й и баба й да я пипат.Една вечер я пратих у баба й за час-два, първо зор да излезем от къщи,после като отишла у тях, пак се завряла в ъгъла с лице към стената и не се помръднала час и половина,дори не позволила да я съблекат и събуят,не успели да я прилъжат нито с храна,нито с играчки.

След малко ще пиша за другите неща в яслата.

# 37
  • Мнения: 6 443
Момичета,виждам че говорите за проблеми в поведението.
От една страна ми се струва нормално-все пак са деца и промяната със сигурност би трябвало да повлияе по някакъв начин на поведението им.Това,че ни търсят по-често или се напикават в знак на протест,ми се струва,че е в границите на нормалното.
Стряскащо е,когато децата ни дават сигнали,че нещо стресиращо за тях се е случило в яслата.Стряскащо не само за тях,но и за нас.
априлска мама,попитай лелките какво точно е станало..
Amelly,явно твоята принцеса е много емоционална...Миличката.Защо не попиташ лелките дали не ги наказват в ъгъла?  Tired Не че вероятността да ти каьат истината е много голяма,но все пак.

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте на всички Hug
Днес ни беше първи ден на яслата. Михаела е на 1г и 10 м.Накараха ме да я взема в 15,30. Нямали практика да ги дават на обяд. Много ме притесни това и не знам какво да правя утре. Ще я видя като я взема как е,но доколкото си я познавам колко е емоционална, няма да се разминем леко. Направо ми е изключително зле Sad

# 39
  • Мнения: 804
И на нас днес ни беше първи ден на ясла. Плакала е само веднъж, но впоследствие са видели, че е наакана и затова плаче. На обед казаха, че не иска да яде и ми изнесоха храната аз да й я дам - беше на огромни парчета. Ще ги помоля утре да й надробят хляба и поне соса и хляба да си изяжда. Иначе детето е весело, а лелките ми се видяха много разбрани. Дано не греша.

Да се оправят бързо всички болни дечица  Hug

# 40
  • Мнения: 221
Запис,сега открих темата.Вижте това http://proekt-roditeli.hit.bg/index.htm

# 41
  • Мнения: 1 204
незнам дали питането ми е то4но за тази тема  Rolling Eyes
бях сега в една 4астна ясла,като влязах в стаята кьдето спят децата на по 2 години се изумих,4е леглата са двуетажни  Shockedс една малка преграда ooooh!
според вас нормално ли е това Thinking
като знам моя син как се вьрти докато спи,не мога да си представя да го сложат на горното легло и да тупне от там на земята  Naughty

# 42
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 993
За мен не е, освен ако не стои при тях човек нон-стоп и този човек да има поне 3 чифта очи.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 554
АБсурд е да спят толкова малки на двуетажно легло. Поговори с персонала или ако трябва с директорката.

# 44
  • Мнения: 4 434
Има ли ясли с такива легла #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт