Какво мислите за камери в яслите и градините?

  • 11 079
  • 241
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 219
Aннa ,в повечето случаи охраната ги гледа през цялото време. Mr. Green

Е, то това си му е работата.

Предната седмица в нашата група възниква следната ситуация /нас ни е нямало тогава/. Идва таткото да си вземе момиченцето, при което вдига скандал, че други две го "пребиват", а госпожата в това време блеела. Става страхотне панаир, той започва да плаши с уволнения, разпри и т.н. Чак пише писмо до местната преса Thinking. Ха кажете ми тогава в такъв случай не е ли по-добре да има камера и да се разбере кой  крив, кой прав ooooh!


Забравих да поясня, че става въпрос за 2-2.5  годишни деца, сметнете сами що е "пребиване" на тази възраст.

# 76
  • Мнения: 2 100
Анна, в тоалетните и аз не съм съгласна да се слага, но в помещението за игра, за спане и двора примерно защо не?

# 77
  • София
  • Мнения: 13 206
Против съм да има камери вътре в стаите. За, на входовете единствено.
Не желая други хора да наблюдават детето ми. Родители, неродители.. никой. Имам доверие на учителите. Не желая да участва с БигБрадър - детска градина. Мое право е да откажа детето ми да бъде записвано и заснемано и никой няма право да ми го отнема.
Кой пък ви каза, че в Америка има масово камери по градините вътре в помещенията  newsm78

П.С. май някой се напъва пак да реализра печалба от продажба на техника.. а покрай нея вървят комисионни  Crazy

# 78
  • на път
  • Мнения: 2 804
В нашата градина охраната не може да огрее на всякъде - 1 жена на вече 11 групи. Жената основно следи кой влиза и излиза от градината и помага където има нужда.

# 79
  • Мнения: 1 277
а варианта да има камери, но записите само да се съхраняват в градината (а не да се гледат онлайн) и при проблем, с/у молба, да бъдат предоставяни на потърпевшия родител, който да изгледа записа в присъствието на директора, учителя и охраната? Така става ли?

В този вариант съм ЗА.

# 80
  • Мнения: 9 814
 ooooh!
Няма пари да се строят ДГ, нито да се ремонтират като хората, 7500 деца в София са без места в детските заведение, а ние сме седнали да спорим да има ли камери или не.
И да ги сложат някой хубав слънчев ден едва ли ще има свободен достъп от интернет за всеки потребител- просто няма да стане. А колко ли ще струва това удоволствие за държавата?! И колко ли ще ни карат да плащаме нас родителите за това удоволствие да наблюдаваме децата си.
Нека има камери, казах го и преди, нека се следи работата на учителите, нека се види и децата с какво се занимават. Но достъп до тези камери да имат само лицензирани фирми, които са наети за охрана на ДГ.
А камера в тоалетната е просто абсурд.

# 81
  • на път
  • Мнения: 2 804
в нашата градина са факт - в общите помещения и помещенията за игра (сложиха ги преди няколко месеца - преди ремонта  Laughing), канят се да сложат и външни с охранителна цел.

# 82
  • Мнения: 304
 Peaceза съм

# 83
  • Мнения: 152
И аз гласувах с "Да".
Давам си детето ревящо на непозната и за мен лелка, която го отвежданякъде зад една врата и го взимам пак ревящо след 4 часа без да имам абсолютно никаква представа какво му се е случвало и къде е било. А не може и да ми разкаже. Друг е въпроса, че в Наредбата за детските ясли, чл. 14, ал. 5 пише че "Родителите на новоприетите деца могат да присъстват всеки ден в съответната яслена група до адаптирането на децата им в новата обстановка", но не съм чула да се практикува.
Като ми е отнето правото да съм с детето си в групата, може да видя как се справя на екран примерно в самото детско заведение. Не е чак толкова скъпо изграждането на такава система, че да се сравнява с построяването на детска градина. И не е задължително да се поема от общината, нали? Може да се обмислят варианти...
Чак за нарушаване на човешките права е прекалено да се говори. А системите за видеонаблюдение в детските клубове?

# 84
  • Мнения: 2 018
И аз съм за.
Но съм сигурна тогава, че персонала драстично ще намалее.

# 85
  • София
  • Мнения: 13 206
Чак за нарушаване на човешките права е прекалено да се говори. А системите за видеонаблюдение в детските клубове?

Моля!!! Че как няма да се говори за човешки права. Аз сама решавам дали да влизам в такива клубове или не. Детската градина, обаче не е частен клуб. А аз като парче фотограф много добре знам как седят нещата с "модел рилийз", особено пък за деца... и осбено пък за интернет. Така че айде моля да не коментираме точно това. Да, нека има камери на входа, ама вие що си давате децата при тия непознати лелки зверове дето ги тормозят. Наемете си детегледачки и си сложете камери у вас. Така всички ще са ОК. Не желая голото дупе на детето ми (защото неминуемо се шматкат из градината по дупета понякога) да се развява по някакви записи или да се гледа онлайн от останалите родители. Ама повечето от вас са турили ключ на личните си албуми, ама са съгласни да им наблюдават децата.

Ужас! Това прилича на мания вече. Ако имаше казарма сигурно щяхте там пушките да ходите да им носите. Ми и те са личности и имат право на някаква самостоятелност. Голяма работа като ревало или като не яло. Че моето дете и у нас си реве за щяло и нещяло. Въпроса е, обаче в това, че аз ще разбера ако има тормоз върху нея индиректно, без камери и чудеса. А който няма контакт с детето си ще разчита на екранчето.
Айде, че пак се ядосах като в предната тема.. пфууу, параноични истории...

# 86
  • Мнения: 11 910
Синът ми още не ходи на ДГ, но наред с това, което написах, се подписвам под всичко написано от Vache!

# 87
  • Мнения: 2 018
Vache, педофилията не е измислица на параноичните родители. Първо се е появила и тогава родителите са станали параноични.
Преди няколко месеца в една тема, една майка в Америка, каза че е забранено да се преобличат децата в детските градини именно от страха от педофилия. Тогава ми се видя доста странно и абсурдно, дори лъжовно, докато не го чух и от моя позната, живееща в Америка, че това е факт.
Светът е малък. Един ден, може да не се притесняваме за голите дупета на децата ни развявани по записи, а изобщо дали са били по голи дупета в градината.
Дай Боже, тези дни да са по-далеч от нас.  Praynig

Моите страхова в момента са други. Детето ми все още не говори добре, а от устата на тези които говорят, не чувам добри неща. Не мисля, че ми занимават детето по програмата по която са длъжни да го занимават, а му пускат тв и толкова. Сигурна съм и в други неща, но ще ги запазя за себе си.

# 88
  • Мнения: 46 516
Бо, Vache има точно обратното предвид, гони я параноята за педофилите, а на нас казва, че сме параноични по отношение на тормоз над децата ни в градините.

Според мен обаче второто е доста по-често срещано.

# 89
  • София
  • Мнения: 13 206
Бо, Vache има точно обратното предвид, гони я параноята за педофилите, а на нас казва, че сме параноични по отношение на тормоз над децата ни в градините.

Според мен обаче второто е доста по-често срещано.

Донякъде да, Никол... правилно ме разбра, с тази разлика, че мен изобщо не ме гонят паранои  Wink И снимки на щерка ми в нета има колкото искаш. Разбира се, за да илюстрирам нещата ги поставих по този начин. Затова дадох примера за голото дупе. Иначе по принцип на мен ми е неприятно някой да наблюдава детето ми. Не за друго, а защото не знам какво му се върти в главата. Не е задължително да е свързано с педофилия. Междувпрочем аз също не изгарям от желание да наблюдавам чуджите деца, дори бих казала, че ми е досадно  Wink

А и зависи какво наричаш тормоз, щото някои родители наричат тормоз изолацията на самотно столче на детето си, когато подивее. Това, обаче иначе се нарича отстраняване от играта... а за някои е тромоз.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 22:53 от Vache

Общи условия

Активация на акаунт