Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето!

  • 12 233
  • 287
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 256
Добрутро!!!



Айде, който може да пие кафе, да пие с мен! Аз си взимам сутришната доза вече пък каквото ще да става. Ако знаете над Варна какъв прекрасен изгрев имаше.  Laughing Ранобудните, все нещо трябва да изкярят! Обаче пак се заоблачи, вчера разходката беше много кратка, два часа само, днес дано да имаме повече време!  fingerscrossed

maristuta, много готино сте си прекарали явно, супер снимки! Кака ми се ходи и на мен във Видин, май и аз съм била колкото Дея, като съм ги видяла за последно. Изглежда много приятно и интересно място.

Айде да си направим екскурзия из забележителностите на БГ, навити има ли?  Laughing

Ей, ние днес правим 20 седмици на свобода!!!  newsm44

# 211
  • Русе
  • Мнения: 616
Добро утро и от нас  Heart Eyes

Честити месечинки, на всички, които сме пропуснали  Heart Eyes Hug  bouquet
а днес да честитим на Ясен, Андрей, Мариета, Сияна, Калоян   ura  Party Time dazzler1

Инчока, Благодаря за кафето, беше страхотно  Simple Smile

И на мен ми се обикаля из страната, но милото не дава  Sad Като се знам как не се спирахме преди и всеки уикенд бяхме някъде...
Вече почти съм сигурна, че е развил някаква фобия, да не заразим малкия с някой вирус, от миналия четвъртък се е преместил в другата стая, нали беше болен, а от 3 дни се осмелява да присъства на банята, а от 2 - да си играе с него за кратко. Като е бил малък, явно не са полагали добри грижи за него и към годинката за малко да го изтърват, и така с болестите е продължил до към пълнолетието!

Режимът на хранене, който въведох от сряда се понася много добре на Митачето (5 хранения по 150 мл + 5 лъжички Аптамил Имунофортис) (аптамил комфорта го повръщаше много гадно, давеше се милото, понеже е доста гъсто мляко, а относно изхождането му тогава - нямаше никаква разлика - шест дни има, на седмия си почива, с две думи - комфорта при нас нямаше ефект  Rolling Eyes)  прави си 2 дремки между храненията, но малко трудно става с последното хранене, понеже идва доста късно и той се измаря и му се доспива и като го видя, че няма възможност да издържи още малко му давам млякото, въпреки че не са минали 4 часа, а 3 напр. Днес се събуди в 8:00, а последното хранене ще е в полунощ, ще я видим тази работа Thinking

Да питам мамите, чиито слънчица ще празнуват имен ден на 26.10. какво ще им вземете за подарък, че аз голямо обикаляне му дръпнах по магазините и не успях да се спра на нищо  Confused

Слънчеви и безгрижни дни ви желаем  1swing

# 212
  • Мнения: 21
Офи, какво му направи на това дете да спи толкова много?  newsm78Сподели и аз да се пробвам. Laughing
И ние снощи излизахме(силно казано) - ходихме до Мола на едно кино за 3 часа. Гледахме "Дзифт" - мноооог съм впечатлена! Препоръчвам го горещо на всички киномани. Та заради излизането го приспах малчо в 9 без 15 вместо 10-11 както е свикнал и той ми се "отблагодари"с ядене в 3, 6 и 8,30 часа. Та киното ми излезе "солено"!
Мимченце, ти пробва ли вечерта да даваш добавка, както бе решила?
За захранването  с каша - имай предвид , че кашите много издуват и се препоръчват при деца с по-ниско тегло. Аз лично мисля да започна със зеленчуково пюре - най-вероятно морков. Но ти все пак си знаеш - не искам да ти се меся! Също те съветвам да изчакаш докато навърши 4 месеца, че има гооляма опасност да я алергизираш след време. Сега може да е ОК, ама след 10 години да получи алергия вследствие на ранното захранване.
Бях задала един въпрос за гимнастиката, никой ли не го е видял? Или нямате желание да споделите? Thinking
Честито на всички празнуващи!!!!

# 213
  • Miami
  • Мнения: 412
Добро утро  Tired
Инче чудесно кафенце, точно от това имам нужда. Тази нощ Жорко ме побърка, през  два часа се събужда, мърка, сука, върти се...
Аз си взимам сутришната доза вече пък каквото ще да става.
Ама ти чак сега ли почваш да пиеш кафе? Аз само като родих и една-две седмици след това не пиех кафе(щото не ми се пиеше). Обаче вече си пийвам, че даже и по две на ден.  Най-често пия 3в1, направо съм пристрастена към него и към сладкото, дрогирам се всеки ден  Mr. Green

С това захранване и аз съм в чуденка голяма, ще видим като отида на консултация педи какво ще каже. Но и аз си мисля с каша да започна, то и без друго вървим малко дребни на кг.

kreia, какъв ти беше въпроса за гимнастиката(аз май съм го пропуснала)?


Слънчев и весел ден  Hug

# 214
  • Мнения: 21
Кори, интересуваше ме каква гимнастика на бебето правите, по колко пъти на ден и с каква продължителност. Нашата педиатърка ни показа няколко движения ама аз ги правя за 5 минути, че и по-малко, един път на ден и ми се струва, че е недостатъчно и пропускам нещо.
Аз пия кафе ВСЕКИ ден, макар че Дамян е само на кърма. Иначе не мога да стана от леглото SadПия го шварц, но за сметка на това в много гоооляма чаша.Но избягвам да пия кола  исъщо кафе след 12 часа на обяд.

Колко тежи Жорко, че сте дребни???

# 215
  • София
  • Мнения: 389
Добро утро  Simple Smile, то въщност Добър ден вече, ама кой както иска да го разбира  Grinning

Крея, аз правя ето тази гимнастика: http://www.letsgym.com/2007/03/05/bebe-1-6/#more-58 - има я на първа страничка на темичката ни - по 2-3 пъти на ден, когато се сетя за около 10-тина минути. Само дето упражненията с ръце вече почти не ни се отдават, защото хвана ли я за ръчичките и веднага започва да се набира до седнало положение - други упражнения не приема Grinning

Хубав ден на всички и честито на тези, които имат месечинки  bouquet

# 216
  • Miami
  • Мнения: 412
 kreia, аз все си мисля, че имаше някакви отговори на въпроса ти, даже и за масажа споменахме, ама може и да се лъжа. Както и да е де. Аз даже никаква гимнастика не правя, той сам си я прави, не спира да рита и да мята ръце. Масажа е само вечер като го мажа с маслото след баня. Както не веднъж съм казвала - не можах да намеря време за тая гимнастика, щото или му се спи, или е гладен, или нещо е вкиснат и реве, а през останалото време се смее и гука и  аз му се радвам и не ми идва на ум за гимнастика Simple Smile

Инъче Жорето на 9.10 беше 5860 кг, а ръста му е  63-64 см. Сега се надявам като идем на консултацията на 23 да е поне 6 кила, че като гледам тук какви бебета има по 8 кила направо се притеснявам  Rolling Eyes То не че има на кого да е пухкав - и аз и баща му сме били кльощави бебоци  Simple Smile

# 217
  • София
  • Мнения: 779
Добър ден,
 
el_vi живея в трети до пощата. Хайде обади се да се разхождаме, аз в Люлин много рядко се разхождам Sad - няма с кой и няма къде, само на пазар, все с колата ходим някъде. Та каот стана дума за разходки, хайде да направим една среща на Софииски мами с бебчовци. Аз много често ходя в Южния парк, някой беше питал за разходки там, та може да се организираме.

За Аптамил комфорт на БГ превод (залепения етикет) пише, че е до 4 месец, а на опаковката пише от 0-6 месеца, та май има грешка в превода  Thinking. Бебчо нещо не го хареса комфорта и сега го смесвам с инумофортиса, за да не го хвърля.

Хайде лек ден на всички

# 218
  • Miami
  • Мнения: 412
Все забравям да кажа РОНИ 23 много сте сладки с Паола на снимката в подписа ти  Hug

Айде вече няма да досаждам, отивам да го храня и да излитаме на разходка, че времето е разкошно   Nature Sunny

# 219
  • Мнения: 17
Добър ден на цялото бебешко царство!   Mr. Green
Еееех, ако можеше през цялата зима да е такова времето както сега - лек студен ветрец и слъчнице....  Rolling Eyes Laughing

Благодаря ви много за хубавите думи за Дея, момичета!  Hug

Маристута, Дея май прилича на баща си, а?
Да, определено.  Peace Лошото е, че и по прическа (разбирай плешиво теме) много си приличат...  Joy Joy Joy Аз вярвам, че това е само за момента.  Sunglasses

panterkata66, и други хора са ни казвали, че си приличаме, явно наистина е така.  Rolling Eyes Peace

maristuta  Снимките ви на баба Вида са много хубави  Wink,като писа,че си гостувала в северозападна България тъкмо щях да те питам къде точно в кой град но разбрах от снимките,ти от Видин ли си? Simple Smile
Хей, РОНИ_23, да - от Видин съм, живяла съм там докато завърших Математическата гимназия. За добро или лошо, вече определено може да се каже, че съм от София - вече 12 години съм тук и много рядко ходя във Видин на гости, където са родителите ми, както ит тези на съпруга ми. Аз знаех, че си от Видин,  дори си мислех да се свържа с теб и да се видим, обаче повярвай ми, че за тези 5 дни Дея трябваше да види толкова лели, вуйчовци, братовчеди и нови хора, които просто не ни дадоха шанс да си помислим за нещо друго.  ooooh! #Crazy

Та, в тази връзка да ви кажа каква случка имахме ние с нашата мъничка Деяна  baby_neutral. Обнадеждени, че с усмивка приема всички нови хора, които среща (тя за 4 месеца в София не е виждала толкова много нови хора, колкото за 4 дни във Видин  #Crazy), решихме да я оставим на свекърва ми (тя за последните 4 години е отгледала 2 деца на дъщеря си) и да отидем при приятели за мача България - Италия. Е, да, ама не. От момента, в който сме тръгнали като ревнало това ми дете и тя жената в чудо се видяла, опитвала какво ли не, обаче Дея не спира да плаче. Най-накрая след 10 минути непрестанен рев (което лично аз до момента не съм виждала на моето дете  Praynig), тя звънна. Върнахме се бързо и като я взех, в началото направо подскачаше в ръцете ми от плач (така мъчно ми стана, не можете да си представите). После почти веднага спря и се успокои. Взехме я с нас да гледа мача и повече не е плакала, чувстваше се повече от чудесно.
Много е гадно това, защото явно много се е привързала към нас и не иска да се отделя. Ние нали сами си я гледаме и явно е свикнала твърде много да сме пред погледа и...  ooooh!
Дали това с вързастта ще премине?  Thinking

Иначе за гимнастиката, аз да ви кажа честно, също не правя много много (несериозно май от моя страна  Embarassed), защото тя е адски жилава и пъргава и непрекъснато рита, маха с ръчички. Надявам се, че няма проблем. Може би трябва да хвана да се стегна малко и да отделям време за това.  Peace

Желая хубав и спокоен ден на всички!   bouquet

П.С. Егати фермана съм написала...

# 220
  • София
  • Мнения: 779
Ох забравих да честитя на всички които са имали месечинки тези дни.

Исках да питам някои има ли бънджи и ако да, да сподели как е. Много се чудя дали да купя на Марти.

Благодаря

# 221
  • Мнения: 256
Аз правя гимнастика на Бибича всеки ден, сутрин към 10-11 обикновено, първо масаж, после мятаме ръце и крака из въздуха.  Laughing

Вес, не е ли рано за бънджи?  newsm78 И аз мисля да взимам, много готино изглежда.

# 222
  • Мнения: 12
  Здравейте!
 
  Имам едно въпросче към мамите, чийто деца повръщат: какво мляко им давате (които не са на кърма), защото Елито от известно време почна повече да повръща и нашето педи каза от Нутрилон да минем на Nan Sensitive. Но като че ли даже се усили това повръщане, вместо да спре. Оригва се постоянно, не само след хранене.

# 223
  • Мнения: 75
Привет мамита  bouquet

Бързам да се похваля- имаме си вече зъбче Heart Eyes и пак си спа през нощта ката къпана Wink, дано все е така лесно с никненето на зъбките Praynig

бънджи имам от каката и вече я слагах малката, много се кефи.Не мисля че е рано, то седи като в кенгуро, пък на моето бънджи пише че става до 10 кг, ми тя сега е близо 8... Peace


Целувки на цялата банда lovekiss

# 224
  • Мнения: 3 743
Ей много пишете Mr. Green

Аз днес май няма да ви черпя за юбилея на майка ми, защото за жалост днес почина баба ми, бог да я прости.

Честит празник на рожденици и именици!

Общи условия

Активация на акаунт