Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето!

  • 12 229
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 176
Даниела, моето бебе повръща, т.е. диагнозата е ГЕР - гастроезофагиален рефлукс. Храня още от първия ден с НАН 1. Към края на втория месец опитах да давам Фризовом, защото бях доволна от него при голямата ми дъщеря, но тя имаше и запек. Пълен неуспех. На повръщането изобщо не й повлия, но два дни  акото й беше направо вода. Педиатърката не ми каза да сменям отново и аз продължих с НАН 1. Имам чувството, че има по-добри дни, т.е. повръща по-малко и по-лоши, за които не искам да се сещам. Сега май сме в такъв период. По тази причина захраних с пюре още като навърши 4 месеца.. Не съм видяла подобрение засега. Не съм сменяла млеката, защото имаше силни колики и само като си помислех, че една смяна може да й се отрази така, не посмях.
Както вчера писах, за последния месец е качила 410 гр., но си удвои теглото. Физически и емоционално се развива добре детето. Не се обръща, но се набира да става да сяда, което със сигурност означава - повръщане. Когато се напъне да ака, пак връща и така ....Коментара на докторката всеки път е "Време!" С нетърпение чакам да минем този период. Ще дам й каша като навърши пет месеца.  Дано да видя подобрение. Оригва се постоянно също
Ще ми е от полза да чуя и други мами с опит в тази област.
За НАН сензитив знаех, че се препоръчва при колики. Бях на едно представяне на продукта и това каза представителя на Нестле. Ще го погледна дали става за нашия случай. нестле имат специално мляко НАН АR, против повръщане. НО нямат внос от няколко месеца. Два пъти питах в техния сайт. Имали проблем с вноса, очаквали през ноември. Това ми отговориха през М.Септември, аз си пожелах доготава да ми се е оправило детенцето, но дано поне да го пуснат в продажба.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 16:08 от mimma

# 226
  • Мнения: 318
 55
Днес Паола го кара многоооооо лигаво,цял ден не знае какво иска направо  Crazy Crazy Crazy

maristuta  Снимките ви на баба Вида са много хубави  Wink,като писа,че си гостувала в северозападна България тъкмо щях да те питам къде точно в кой град но разбрах от снимките,ти от Видин ли си? Simple Smile
Хей, РОНИ_23, да - от Видин съм, живяла съм там докато завърших Математическата гимназия. За добро или лошо, вече определено може да се каже, че съм от София - вече 12 години съм тук и много рядко ходя във Видин на гости, където са родителите ми, както ит тези на съпруга ми. Аз знаех, че си от Видин,  дори си мислех да се свържа с теб и да се видим, обаче повярвай ми, че за тези 5 дни Дея трябваше да види толкова лели, вуйчовци, братовчеди и нови хора, които просто не ни дадоха шанс да си помислим за нещо друго.  ooooh! #Crazy

maristuta така е всеки иска да се порадва да малкото бонбонче Wink,когато идваш пак на сам и си по-свободна,ще се радвам да се видим и да запознаем Дея и Паола  Hug


Все забравям да кажа РОНИ 23 много сте сладки с Паола на снимката в подписа ти  Hug
Blush Blush Blush стараем се да изглеждаме добре да ни хареса някой рус сладур  Heart Eyes Wink  Flutter

пп: забравих да се похваля,че Паола днес са обърна 10-тина пъти по корем  Whistling

# 227
  • Мнения: 12
mimma, благодаря че сподели. Ние имаме и такива дни в които изобщо не повръщаме, но стават все по-малко за това се притесних. Иначе с каката имах по-големи проблеми. Тя до 7 месец си повръщаше, но от самото раждане и даже и някакво лекарство ни изписаха заради ГЕР, ама нищо не помогна само "времето", както ти са казали и на теб.  Елена през първите 2 месеца не повръщаше така, какво и стана сега незнам.

# 228
  • Мнения: 10
Здравейте!

Чета за бънджита говорите-Атанас много го харесва.Скача като за последно-еййй голям кеф:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=294949&pid=8203867
mimma и Атанас си повръща понякога- и ние сме на НАН1 , но все си мисля че е от преяждане-поне при нас де newsm78, но ще избутаме с него до 6-тия месец и после мисля да мина на Аптамил 2 или Фризо 2


Лека вечер  bouquet

# 229
  • Мнения: 616
Gali80, съболезнования за баба ти.

Kreia, ще ти кажа какво му направих - сложих го да спи по гръб  Mr. Green Митака окончателно сложи край на ерата на спането по корем! От две вечери като го оставя по корем не може да заспи, а като го обърна по гръб - заспива, и после... 10 часа  Shocked После още два часа между мама и тате.

Важното е, че двудневния режим на сукане само от едната гърда даде резултат, и вече спокойно спя, не ми се препълва лявата, и се наслаждавам на дъъългите нощи  Mr. Green

Снощи гледах запис на концерта на manowar в Каварна, и трябва да кажа, че изпълнението им на българския химн е направо разбиващо!!! Вече съм фен на manowar  Mr. Green

До скоро, че идват изненадващи гости...

# 230
  • Мнения: 17
Снощи гледах запис на концерта на manowar в Каварна, и трябва да кажа, че изпълнението им на българския химн е направо разбиващо!!!
Определено е така!  Peace  Доста впечатляващо е! (поне за менPeace Как ме подсети да му метна едно око отново!  Mr. Green

# 231
  • Мнения: 8
Здравейте,

да се похвалим и ние с нова придобика- на Ушка-непослушка днес и проби първото зъбче.  Казват , че колкото по-късно избият зъбчетата-толкова са по-здрави, дано не е така,  аз много се зарадвах Laughing
Jenik, честито и на вас  bouquet И азсе моля така да избият и другите зъбчета Praynig

Daniela Nikolova, Криси много повръщаше миналата седмица и аз се бях притеснила, имах чувството че на всяко ядене. Преди два три дни питах педито , тя каза че щом е по малко няма проблеми,тя пък взе че спря.Днес пак 1 път, а до скро изобщо не повръщаше-незнам със сигурност не преяжда аз дори се притеснявам че яде малко.На смесено хранене сме /кърма 2 по 130 и АМ 2-3 пъти по 120+4лъжички Фризо НА/, започнахме и плодовото пюре/между другото днес на него повърна. Може би е нещо временно нямама представа  newsm78. Дано е нормално

Maristuta, Дея е голяма сладурана


# 232
  • Мнения: 7
Честито за първото зъбче на Криси, на Петьо отдолу венчетата са станали като две кутийки.Една позната мама като ги гледа каза , че и на нас скоро ще избият.Дано всичко да е мирно и тихо,че тъкмо си почиваме от коликите, те бяха направо страшна работа. #CrazyДнес бяхме на разходка и си припомних как се тика количка и се носи бебе и то минаващо вече 7 кила, дано да не се повтаря,утре кенгуруто го слагам отново в количката.Бях го извадила ,защото го ползваме само до магазина, тая седмица го дават чудесно есенно време и ще се ходи по разходки, че после в къщи не ми се мисли...Лека нощ
 babydust7

# 233
  • Мнения: 233
маристута, както винаги - супер снимки и съдържание! Мноого сте готини!
Гали, моите съболезнования за баба ти...

Честито на озъбилите се вече бебоци! 
Аз пък се моля да ни се появят зъбчетата възможно по-късно, ама като гледам, май ще е скоро... 

# 234
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен  Hug,

Аз само на бързо, че имам да гладя до сутринта  Close!
мамите на малчовци със зъбчета кажете как ви се появи? В смисъл само ъгълче ли е цялото? Ние имаме някакво ръбче, което боцка и си мисля че е зъбче. Ама и вие си кажете  Wink!
За повръщането - като се носим в кенгуруто и ние много повръщаме  Sad! Но сме на Фризовом от много време вече. Иначе почти не повръща  Peace!

# 235
  • Мнения: 616
еййй каква работа... тази вечер реших да прочета старите теми, които прескочих покрай раждането на бебето, и после докато бяхме в болницата. стана ми едно такова... много емоционално. Благодаря на всички, които се сещаха за мен и митака, докато липсвахме!  Като си спомня в последните дни преди бебето как форумът беше най-важното нещо в моето всекидневие... направо като фторо семейство ми станахте  Hug
Та се сетих че отдавна ми липсват katenze и Валентина. Някой знае ли какво става с тях?

Лека нощ!

# 236
  • Мнения: 5 713
Дари, това е зъбче, да, дето те боцка. Simple Smile

Та се сетих че отдавна ми липсват katenze и Валентина. Някой знае ли какво става с тях?
Дам, не пишат, Катенце каза, че има някакви бъбречни проблеми. Валентина работи.
Мадона, Маргарете също скоро не са писали; Ивелина...И други също.
Мен днес ме цепи тиква и не съм много адекватна.
Честито на бебчетата със зъбчета.
Мерси за пожеланията по случай 4-я мини рожден ден на Ясен.  Laughing

# 237
  • Мнения: 176
И аз все се сещам за Катенце тия дни, нали ще си ходим в Бургас скоро... Дано всичко е наред с нея и бебчо...

За повръщането - нормално е ако детето има ГЕР да се влоши през 4ти и 5ти месец, когато ядат повече като количество мляко, та има повече за връщане. Уж вече 6ти месец въпросния мускул които затваря стомаха се затяга (развива?) достатъчно и симптомите започват да отшумяват. Отделно и захранването помага.  Peace

# 238
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Дубру утру! Ееее, 5 дни ме  нямаше, а вие кажи речи сте изписали темичката.  Hug
Ние твьрдо вьрвим назад кьм режима на новородено, папане п/з 2часа през ноща, а п/з деня едвам ги докарваме до 3часа. А какви колики имамеее....чак е прегракнал от рев горкичкия.  Confused

Честит зьбчета/на който се е похвалил/!   bouquet

# 239
  • Мнения: 24
Добро утро Simple Smile
Да ви се похвалим -Алекс тая нощ спа 12часа Simple Smile направо ме озада4и това дете,по принцип спи по 8-9  часа,но тая нощ беше рекорд  Flutter
Самимами ,дано скоро да се нормализират нещата ....
и аз се 4удя какво става с катенце  Thinking ,беше толкова редовна преди в От4етни  Confused

Общи условия

Активация на акаунт